Tak přeci se štěstí ukázalo

O životě

Jak jsem slíbila v posledním druhém deníčku, tak i činím. Píši Vám třetí deníček a konečně plný štěstí, radosti, nádhery a hlavně PLNÉ náruče.

Jak jen začít..Na úvod bych jen připomněla, proč vlastně třetí deníček. První smutný byl o naší dcerušce, která nám zemřela v náručí. Druhý nebyl o nic lepší - byl o nezdarech IVF a taky o přísloví „Do třetice všeho zlého a dobrého.“ Na závěr deníčku jsem slíbila, že jednou napíši třetí deníček a ten bude do třetice ten dobrý. A je tady…

Rok 2011 podaná žádost na osvojení. Rok 2012 nedobrý, protože poslední možnost, jak mít dítko, vlastně proběhla a já myslela, že je to náš konec. Na jaře ovšem poněkud brzy zavolali ze sociálky a my šli na přípravu budoucích osvojitelů. Normálně se čeká zhruba půl roku až rok, než se dostanete na přípravu, ale my měli výjimečně štěstí - vypadl před námi pár, tak jsme šli místo něj. Elá hop a bylo léto a my měli po přípravě. Nebyla to žádná sranda a párkrát jsem to chtěla vzdát. Domů přišel dopis, že jsme oficiálně zařazení do evidence čekatelů. Super tedy, je to černé na bílém a už si jen počkáme (vlastně jsem „jakoby“ těhotná :-) ).

No jo, ale všichni říkali, že se čeká minimálně dva roky, někdy i tři… místy propadám panice, že za ty roky na nás třeba i zapomenou. No ale psychiatr mě uklidňuje, že to bude dříve, než se nadáme a ještě nikdy na nikoho nezapomněli. Tak sláva, tak přeci jen se dočkáme našeho štěstí. No fakt, už je to jistota.

Co Vám budu vykládat, ten pocit pohody a klidu, co ve mně nastal, byl úžasný. Já i manžel jsme úplně rozkvetli a opravdu to byl takový impuls, že si myslím, že náš vztah, náš život dostal krev do žil a zase začal žít. Odraz ode dna. Náš život dostal úplně jinou šťávu a my si zase začali užívat. Začali jsme chodit mezi lidi, výlety, plesy, dovolená atd. Občas mě navštívila ta můra depka, ale nenechala jsem ji dlouho na návštěvě. Změnila jsem zaměstnání, ve kterém mě po třech měsících povýšili. Najednou nám přišlo, že se začíná dařit a život není jen tak černý. Je tedy fakt, že nějaký klacek pod nohy přistál - jako třeba když mě zaměstnavatel přestal platit, ale šlo to.

No a tak si tak jednou sedíme s manželem před kanceláří mého bývalého zaměstnavatele. Bavíme se, co vše potřebuji na pracák a pro nového zaměstnavatele. Začne mi zvonit telefón…číslo tohoto typu znám…podobné má paní na úřadě…ušklíbnu se, že mi určitě zase volá paní z pracáku, abych jí už konečně donesla ty papíry (zaměstnavatel dělal problémy), tak to s nechutí zvednu. Není tam paní z ÚP, je tam paní z adopce. Nejprve si myslím, že dělá jen nějaký průzkum, když se mě ptá, zda je u nás vše při starém a nic se nezměnilo (nemáme či nečekáme dítě). Ale když jí vše odkývu, že nezměnilo, nevěřím té větě, co mi říká: Tak víte co? Já Vám ten stereotyp změním. Ať se pořád nenudíte dám Vám domů 8 měsíčního chlapečka co říkáte??

Nic neříkám, sedím a blbě civím. „Halo, jste tam?“ „Jo jo, jsem..ehm, co jste to říkala? Paní se začne smát a opakuje: "No mám pro Vás 8měsíčního chlapečka, který se shodou náhod jmenuje jako Váš manžel.“

Nevěřím…my a miminko? Chlapečka?? Živého? Někdo jen žertuje. Ptám se asi 3×, až uvěřím. Manželovi už se koulí po tváři slzy. Pochopil z rozhovoru, o co jde. Opravdu je živý, zdravý a čeká jen na naši náruč. Hovor je totálně chaoticky a jediné, co se z něj dá pochopit, že máme přijít na osobní setkání a pokecat o všem okolo. Co následovalo po zavěšení shrnu: pocit krásného nepředstavitelného štěstí.

Za dva dny sedíme čelem k sociální pracovnici, posloucháme vše o nelehkém začátku našeho miláčka. Sedíme tam cca dvě hodinky a pak jsme poslání do dětského centra se na něj mrknout. Vše klape a je super. Malunký je v pořádku a se vším nelehkým se už popral. Nervozitou se celá klepu a skoro jako tělo bez duše vcházíme do domečku. Ujímá se nás sociální pracovnice. Znovu probíráme jeho start a celý jeho zdravotní stav apod. Slyšíme to už podruhé, takže nám jen doplňuje, co jsme třeba ještě nevěděli. Pak se zvedne a odchází pro NĚJ… Na fotce vypadal úžasně, ale co když začne plakat? Co když se nás bude bát? Zase ta můra…otevírají se dveře…

Vešli. Maličký je schoulený do klubíčka a kouká. Vystrašeně kouká. Srdce nám buši třikrát rychleji, ruce si mačkáme a jsou upocené a studené. Je posazený na stůl k nám zády. Lékařka mu vypráví, koho mu představí a jak se má těšit. Najednou ho otočí a přes stůl mi ho šoupne do náruče.

Šok…bojím se…celá roztřepená koukám na to krásné sluníčko a jen ze sebe vyloudám: „Ahoj, ráda tě poznávám…co myslíš? Půjde nám to nebo budeš plakat?“ Odpovědí mi byl velikánský úsměv. Nejkrásnější úsměv na světě…i na tatínka se smál. Byl to nádherný pocit a nepopsatelně úžasné. Seděl naproti mně bojovník a hrdina, který porazil nástrahy osudu. Měl úsměv na tváři a jeho oči se spojily s našimi. Vzniklo jedno obrovské štěstí. Když ho po chvíli odnesli, už mi bylo smutno. Začala jsem za ním chodit den co den. Když manžel mohl, byl tam s námi. Prďolka si na nás rychle zvykl a každé ráno už mě vyhlížel ve dveřích. Poznal mě s jistotou a rychlým plazením byl u mne. Dopoledne s malým odpoledne rychle vše chystat, kupovat, prát apod. Těšila jsem se na den, kdy si ho vezmeme domů. Pořád se to natahovalo a já (zase) jsme si myslela, že se toho ani nedočkám.

Dočkala. Po 10 dnech jsme vycházeli z domečku jako jedna veliká šťastná rodina. Maličký je úžasný a vzal to suprovně. Vše to tak lehce šlo - zvykání, seznamování s babičkami a celou rodinou atd.

Dnes je u nás kuřátko přes 3 měsíce a nepoznali byste, že se v téhle rodině nenarodil. Petříček dělá obrovské pokroky. Den ode dne je šikovnější a šikovnější. S naprostou jistotou na mě volá mámá a ví, že se otočím. Náš život dovršil poslední kapkou štěstí, přitom tak obrovskou. V bytě se povalují dětské hračky. Všude voní dětská kosmetika. V chodbě stojí kočárek. Zrovna teď poslouchám klidný dech našeho spícího štěstí. Je nádherný a vypadá moc spokojeně. Ráno na mě bude volat mámá z postýlky. Mrknu na něj a bude se culit jak sluníčko. Dopoledne se mi zase schová do dětského stanu, aby mě mohl bafnout. Před pár dny udělal své první krůčky a je si v pevném kroku jistější a jistější. Prostě jsme jedna hodně moc šťastná rodina.

Tím bych i ukončila deníček. Jak je vidět, štěstí opravdu existuje. Po těch letech jsem zjistila, že vše se děje tak, jak má. Ať se snažíme to jakkoli obejít či popohnat, stejně to nepomůže. S naprostou jistotou můžu teď říct, že to vše okolo stálo za to. Jsem šťastná, že se s vámi o to můžu podělit. Nevěřila jsem, že se toho jednou dočkám a přeci jsem se dočkala. A abych nezapomněla - maminky, které si myslíte, že na Vás štěstí nečeká a není Vám přáno, tak věřte, že je!!! Vím, vím, už se mi to kecá, ale Petříčka jsme dostali po roce a 5 měsících od podání žádosti. Není to dlouhá doba, že?

Krásné dny vám všem přejeme. :-)

Hodnotilo 48 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
nepřihl. Evelínka  01.10.13 00:40

Krásný deníček! Gratuluji k Petříkovi :kytka:
Přeji Vám ať jste pořád takhle šťastní :hug:

 
Olivyia
Kecalka 220 příspěvků 01.10.13 00:58

Musela jsem si přečíst všechny deníčky od začátku a na konci už jsem sotva viděla přes slzy… tolik jste toho museli překonat. :hug: Jste velcí bojovníci a moc gratuluji k miminku. Ať vám to všechno tisíckrát vynahradí :srdce:

 
Pájínek
Stálice 53 příspěvků 1 inzerát 01.10.13 01:11

Gratuluji k synovi a preji, at jste i na dale tak stastni. Denicek mi vehnal slzy do oci - krasne napsane:)

 
verunka 0704
Zasloužilá kecalka 886 příspěvků 01.10.13 06:56

Grastulujui k synkovi, je to moc krásný deníček, slzicky ukáply, hlavně ať jste zdraví a spokojení :-)

 
jenika1
Závislačka 3037 příspěvků 01.10.13 07:01

Ať Vám Petřík dělá v životě jenom radost a přináší pocit štěstí.

 
Lada84
Ukecaná baba ;) 1776 příspěvků 01.10.13 07:16

Vas syn dostal ty nejlepsi rodice, ktere dostat mohl. :potlesk:

 
Mal
Závislačka 3816 příspěvků 01.10.13 07:33

Hodně štěstí a radosti v životě :kytka:

 
joaska  01.10.13 07:49

Každé dítě si zaslouží milující rodiče. A rodiče připraveni dávat svou lásku si zaslouží syna či dceru. U vás to vyšlo. Blahopřeji a přeji hodně šťastných společných chvil a mnoho zdraví celé rodině.
Miluju dobré konce :)

 
svycarka
Kelišová 6886 příspěvků 01.10.13 08:08

Tak to je nejhezci co jsem si tu kdy mohla precist :hug: Jsem za vas moc Rada a at Petricek je nadale toliko ditko stesteny :* :kytka:

 
karkullinka
Závislačka 4020 příspěvků 01.10.13 08:12

Máte můj velký respekt, mě samotnou si moji rodiče vzali, když mi byli dva měsíce… A za to jim moc děkuji, kdyby je nebylo, nevím, kde bych byla.. :srdce: Tak vám přeji, ať jste šťastný a jednou, na vás Petříček určitě bude taky tak pyšný, jako já na své rodiče… ;) :potlesk:

 
Elin29
Kecalka 220 příspěvků 01.10.13 08:13

Uf..to mě to rozbrečelo takhle po ránu..moc gratuluji a přeji hodně štěstíčka s chlapečkem.­.krásný deníček.. :kytka: :potlesk: :mavam:

 
TerezkaW
Ukecaná baba ;) 1709 příspěvků 01.10.13 08:16

Moc krásný a dojemný. Hodně štěstí do života vám všem :kytka:

 
kvak
Kecalka 137 příspěvků 01.10.13 08:31

Přečetla jsem si všechny deníčky a rozbrečela jsem se u nich, jsou moc krásně napsané. Přeji už jenom samé radosti.

 
warris
Kecalka 211 příspěvků 01.10.13 08:44

Taky jsem si musela přečíst tvé předešlé deníčky…obdivuju tě kolik jsi musela mít v životě síly jít dál a bojovat a jsem za tebe šťastná, že se na vás štěstí usmálo a věřim, že Vám bude dělat Péťa jen samou radost. :hug:

 
edie
Ukecaná baba ;) 1044 příspěvků 01.10.13 08:49

Krásný deníček :hug:

 
jezek1
Zasloužilá kecalka 673 příspěvků 01.10.13 08:49

Moc vám po tom všem, co už jste prožili, přeju, ať už nikdy nenastane nic, co by vám znovu úplně podkoplo nohy :srdce: Užívejte si to sluníčko ve vašem životě, milujte ho a o jeho původu mu nic nezatajujte. Myslím, že je naprosto úžasné už jen to, že se dostal k vám.

 
jjanickaa
Povídálka 31 příspěvků 01.10.13 08:52

A brečím :-) Nádherně napsané…gratuluju! Ať se Vám daří!

 
Slzička
Povídálka 29 příspěvků 01.10.13 08:54

Z celého srdíčka vám gratuluju k malému Péťovi. Užívejte si ho plnými doušky! Myslím, že si nemohl vybrat lepší rodiče! Dlouho jsem nečetla tolik slov plných lásky! :kytka:

 
Lajka09
Závislačka 4661 příspěvků 01.10.13 08:56

Po celém těla mi běhá mráz, knedlík v krku a v očích dojetí! Blahopřeji k vítězství nad krutým soudem. Pod poslední odstavec se můžu jen podepsat a souhlasím s každým slovem. A ve skrytu duše doufám, že i já jednou napíšu svůj „třetí“ deníček.

 
Katciicek
Ukecaná baba ;) 1059 příspěvků 01.10.13 09:10

Krásný moc gratuluji :potlesk: :kytka:

 
dana59
Zasloužilá kecalka 649 příspěvků 01.10.13 10:02
:kytka: :kytka: :kytka:
 
maca36  01.10.13 10:30

Chlapeček se,,narodil,, do té správné rodinky :srdce: přeju vám moc a moc štěstíčka, ať vám dělá samou radost

 
Papia  01.10.13 10:39

Haňuldo :hug: :hug: :hug: :palec:

 
ivisek78
Zasloužilá kecalka 934 příspěvků 01.10.13 11:35

Krasnej denicek :hug:

 
teretere
Kecalka 141 příspěvků 01.10.13 11:35

Haňuldo tvé deníčky znám a teď po přečtení třetího mám ohromnou radost a moc vám to přeju :kytka: :kytka: :kytka:.
Máme podobný osud, i když nám se nakonec díky metodám IVf zadařilo tu prázdnou náruč zaplnit vytouženým chlapečkem. Ale to je jedno, své štěstíčko už máte taky, tak si ho užívejte každým dnem, Petřík věděl na koho se hned usmát, vybral si vás správně. Hodně štěstí :mavam: :mavam: :mavam:

 
luisamia
Kecalka 192 příspěvků 01.10.13 11:42
Nádherný deníček

Jsme moc ráda, že jste se dočkali takového štěstí. :* Je to nádhera :dance:

 
ferinka
Závislačka 3531 příspěvků 01.10.13 11:57

Moc vám to štěstí přeju a hlavně ať trvá :hug:

 
zzuzzinda
Kecalka 271 příspěvků 01.10.13 12:37

Nádhera :)

 
aspagi
Kelišová 5836 příspěvků 01.10.13 13:10

:hug: :hug: :* :hug: :hug: moc gratuluji k petrikovi  :kytka:

 
KatieBea
Stálice 77 příspěvků 01.10.13 13:30

Hodně štěstí, gratuluji, moc přeju!! :kytka: :kytka: Je mi opravdu velmi líto ztráty, kterou jsi zmiňovala hned na začátku! :,(

 
Kakika
Extra třída :D 14191 příspěvků 01.10.13 14:02

Tý jo, směju se od ucha k uchu a po tvářích se mi kutálejí slzy. To štěstí je tak krásně popsané, že jsem ho cítila i já a je to tedy síííla!
Narodil se pro vás a je váš, gratuluju :hug: :hug:

 
jun
Zasloužilá kecalka 501 příspěvků 01.10.13 14:07

Přeji vám, aby tento příběh s úžasným koncem byl pro vás začátkem společného štěstí :hug:

 
Uživatel je onlinekissi
Ukecaná baba ;) 2347 příspěvků 01.10.13 14:24

Jéééé tak to je skvělýýýý :lol:

 
moky
Extra třída :D 10715 příspěvků 01.10.13 14:29

Nádherné, slzy jsem neukočírovala­..každopádně krásné chvilky se synem a celé rodině jen a jen zdraví :hug:

 
Jůlinka T.
Závislačka 4961 příspěvků 01.10.13 14:34

Máme osmiměsíčního brášku a tak vím, jak se tady ti darebové umí usmívat, koblížci malí. Taky se mi kutálely slzy dojetím. Ach jo, je to nádhera být mámou :srdce: :srdce: :srdce:

 
K-Black  01.10.13 14:54

Řvu jako skot, a zároveň se směju. Krásné, krásné, plné opravdové lásky :srdce: :srdce: :srdce:

 
hankamisa
Kelišová 7305 příspěvků 01.10.13 14:54

:hug: krásný deníček s ještě krásnějším koncem.moc gratuluji a Petříčkovi k blížícím se prvním narozeninám hodně štěstí. :kytka:

 
Boudice23
Extra třída :D 14869 příspěvků 01.10.13 15:43

Úžasnej deníček, i slaz mi ukápla… :hug: :hug: :hug:

 
trpaslinka
Extra třída :D 11682 příspěvků 01.10.13 16:27

U slova „živého“ jsem neudržela a začala jsem brečet dojetím. Dokážu si tu radost představit tu radost. Petřík se dostal k té nejlepší maminkce, jakou může mít :srdce:

 
MariSun
Zasloužilá kecalka 721 příspěvků 01.10.13 16:34

Z celého srdíčka vám třem přeji už jen to dobré :srdce: :lol:. Nevěděla jsem, že se i do slov vleze tolik štěstí :D :D ať už je napořád s vámi.

 
JaLa
Závislačka 4340 příspěvků 01.10.13 16:49

Koulejí se mi slzy po tvářích a jsem šťastná za vás! Ať se vám daří a jste šťastní! :hug:

 
miisenka
Extra třída :D 14314 příspěvků 01.10.13 18:05

:hug: :hug:
Precitala som si vsetky Tvoje dennicky. Vsetky ma rozplakali, ale az u posledneho to boli sluy stastia.
Drzim Vam palce nech uz mate zivot len o tom dobrom.

 
djdjdj2
Kecalka 336 příspěvků 01.10.13 18:20

Přeji už jenom štěstí :hug: :hug: :hug:

 
Elionor
Kecalka 460 příspěvků 01.10.13 20:12

Čítala som všetky tvoje deníčky. Toľko trápenia čo sa ti dostalo to nie je spravodlivé :,( Máš moj veľikánsky obdiv, že si tak silná a vytrvale si išla za svojím vytúženým snom :hug: Prajem Vám už len krásne chvíle a nech vám Petríček robí samú radosť :srdce:

Příspěvek upraven 01.10.13 v 20:14

 
Dastula1
Ukecaná baba ;) 2168 příspěvků 01.10.13 20:57

Moc krásně napsáno, taky mi ukápla slzička dojetí. Přeji ať se vás tohle štěstí drží zuby nehty i dál :hug:

 
D2013
Povídálka 16 příspěvků 01.10.13 21:07

Hani teď jsem dočetla Vaše deníčky..Oko nezůstalo suché..Mám necelé dva měsíce před porodem, tak mě to víc vzalo. Balhopřeji k Petříkovi a držím moc palce a ať se Vám daří. Máte můj obdiv, jak jste nakonec nic nevzdali a dopadlo vše dobře. Ať malý je zdravý a milujete ho, jak nejvíc budete moct.

 
evick2
Závislačka 3540 příspěvků 01.10.13 21:09

Jéé takový krásný deníček!
Gratuluji a moc Vám to přeji :hug:
Rozplakalo a rozesmálo zároven :potlesk: Opravdu nádherně popsáný, krásný příběh! :kytka:

 
werunkaw123
Extra třída :D 14091 příspěvků 01.10.13 21:12

Pláču… tak moc ti to přeju holka :hug: :hug: :hug: :hug:

 
meringa
Ukecaná baba ;) 2028 příspěvků 01.10.13 22:35

Gratuluji k Petříčkovi a přeji už jen samé štěstí  :hug:

 
Fiialka
Ukecaná baba ;) 2021 příspěvků 01.10.13 22:38

Moc, moc si to štěstí zasloužíte a váš chlapeček ve vás bude mít ty nejlepší rodiče. Gratuluji vám a přeji už jen to nejlepší, moc mě to dojalo :hug:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama