Už jsem zase snažilka

Snažení

Po vyčerpávajícím začátku letošního roku jsem poznala muže svých snů a ačkoliv už mám za sebou 4 úspěšné porody, naše geny zřejmě touží zplodit společného potomka, a tak jsem se červnem počínaje stala opět Snažilkou.

Nikdy jsem si neuměla představit jakých rozměrů může nabrat snažení se o miminko, zvlášť ve chvíli, kdy se člověk stane součástí obrovského fóra jako je eMimino. Nutno podotknout, že jsem se musela asi první tři měsíce se slovníkem v ruce prokousávat různými diskusemi a hledat vysvětlení nad zkratkami, které tu uživatelky naprosto běžně a s lehkostí používají.

To bylo před sedmi lety, dnes se považuji za ostřílenou uživatelku a snažím se to, co jsem pochytila sama, posunout dál a poradit, kde je to třeba. Protože, ačkoliv jsem prošla 4 pohodovými těhotenstvími, i já osobně vím, co je ZT a jak dokáže zasáhnout do srdce a v něm nesmazatelně zanechat stopu, která ani s dalším uzlíčkem v náruči, nezmizí.

Být snažilkou je vlastně poslání a o co se snažíme, je více než jasné. Miminko je to, co nás táhne každý den zakládat nové diskuze a ptát se na věci, které by pro nás byly za normálních okolností směšné a irelevantní. Jenže tohle není normální situace a já se nestydím přiznat, že můj mozek je zcela zahlcen snažilkovstvím a že ačkoliv se považuji za racionálního člověka, v době, kdy pro mě jsou světem těhotenské nebo ovulační testy, se chovám přirozeně jako většina z nás.

Naprostou nezbytností snažilky je kromě výbavy určené k testování svých plodných dní, vytvoření metříku, protože vědět, který DC nebo DPO jsem, je nutnost. Vždy jen pousměji, když vidím další snažilku, která zakládá téma: je tam duch nebo ne, můžu být těhotná apod. Nikomu se nevysmívám, snažím se vcítit do situace a kůže toho, kdo takto „blázní“ a není to moc složité, protože dva po ovulaci i já mám nutkání založit téma s názvem: bolesti tři dny po ovu – možné těhotenství?

Moudrá věta: „nemysli na to, ono to přijde až bude čas“ by chtěla vytesat do kamene a vsadím se, že všechny snažilky světa by rády do toho kamene praštily nebo přinejmenším koply. Nemyslet na snažení? Jak to vlastně udělat, nemyslet na to, když si musím hlídat, kdy mám ovu, zda hlen je plodný nebo neplodný a nebo zda je duch na tt skutečný nebo vymyšlený. Zajímalo by mě ještě více, jak dokáže někdo, kdo podstupuje umělé oplodnění nemyslet na to, co se vlastně děje. S doktorem mezi nohama, který zavádí katetr se spermiemi vašeho muže je vážně snadné na to nemyslet.

Dodneška jsem vlastně moc nepochopila, jakým to umem jsem obdařena, že dokáži pouhou myšlenkou ovládnout spermie své polovičky, aby prostě minuly mé vajíčko. Myslím, že bych tento talent měla prodávat v televizi a vydělala bych balík.

Definice snažilky mě na několik měsíců (a já urputně doufám, že jich nebude mnoho) uvedla do stavu dezorientace mysli, kdy mi v hlavě běží známé zkratky používané na fóru a moje první myšlenka po ránu patří kamarádkám, které stejně jako já měsíc co měsíc bojují za vítězné dvě čárky na papírku, které změní svět. Sice ne všech, ale náš určitě.

A tak se znovu po dvou letech orientuji v tom, kdo kdy má ovu, jestli je ovulační test pozitivní nebo ne a mnohdy se nestydím k dobře míněné radě přiložit test mnou upravený a pak diskutujeme s ostatními snažilkami, zda testovací čárka je skutečně silnější než kontrolní, nebo zda tolik toužebně vyhlížející OVU bude až v následujících dnech.

Už zase vím, co je BT a co obnáší její správné měření a opět jsou v naší domácnosti teploměry dva, jeden jsem si s dovolením vzala pro osobní účely. Zase zapisuji každý den hodnotu do grafu a diskutuji na fórech, zda skřítkové z ff jsou přesní a ovu odhadli, nebo zda se spletli. Zase si uvědomuji, jak moc důležité je tulení v plodných dnech a jak může prstíčková metoda pomoci k početí. I to, že být těhu není jen otázka náhody, ale že se tomu dá pomoci různými polohami.

Opět počítám dny DPO a sleduji příznaky možného otěhotnění. Procházím diskuze nebo zakládám nové s novými příznaky a radostně zaplesám nad shodou u těhulek, které již tuto cestu šílenství prošly a úspěšně je korunovaly těmi pověstnými | | na testu. Zase znovu sleduji svůj hlen a vzrůstající BT a hledám, zda je vysoce pravděpodobné, že za pár dní objevím dušíka na testu. Porovnávám grafy jiných uživatelek a nadějně doufám, že i když se u mě neobjevil nadační pokles, nemusí to nic znamenat.

V den své MS jako pokaždé zkouším TT a pak pod různými úhly hledám dušíka nebo slabou druhou čárku. Fotím jako šílená a zakládám tolik irelevantní diskuze a ptám se ostatních uživatelek, zda vidí nebo nevidí. A když mine termín MS a přijde můj 1 DC, truchlím nad tím, že se opět nezadařilo, ale jen do chvíle, než zjistím, že se blíží opět má OVU a vytasím jako každý měsíc plna nadějí s novými zbraněmi. Tentokrát jsou to kontryhel, ovu testy, sledování hlenu a samozřejmě tulení v plodné dny, protože bez toho by to nešlo :-D

A tak nám všem nezbývá, než popřát hodně štěstí do boje, který není snadný. Nebudu vám tu psát, aby jste na to nemyslely, protože mě za týden čeká ovu a hádejte co? Budu na to sakra hodně myslet :-D

Hodnotilo 30 lidí. Score 3.8.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
jaja84
Kelišová 6792 příspěvků 16.11.12 12:56

Teda opravdu krasnej denicek. I jsem se u nej trosku nasmala :potlesk: preji hodne stesti :kytka:

 
jediný andílek
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 16.11.12 13:07

A nejhorší je že ten strach pokračuje i v těhu.

 
VeTi
Ukecaná baba ;) 1362 příspěvků 16.11.12 13:09

Ahojky, napsala jsi to dost trefně. mě se týká ta část, kdy mi dr. s katetrem sedí mezi nohama a já pak čekám na výsledek a ono nic… čekání je hrozné, co si budeme povídat. Nejhorší je sledovat případné těhu příznaky s léky podporujícími vznikající případné těhotenství a taktéž navozujícími těhu nevolnosti, nateklá prsa, pobolívající bříško… to je potom mega zklamání nad sněhobílým testem :zed: :,(

Nezbývá nám snažilkám jen přát, aby se ty dvě potvůrky na testíku ukázaly co nejdřív a brzy krásné miminko - ať už první nebo desáté, ta touha je u všech naprosto stejná :pankac:

 
mladámamča
Povídálka 40 příspěvků 16.11.12 13:17

:potlesk: Dobrej deníček, trefně napsanej :-)Já byla snažilka pouhý jeden měsíc, takže nechápu pojem DPO, DC, nevím co znamená nadační pokles a na co je kontryhel… Nevím, co je prstíčková metoda, ale když se nad tím tak zamýšlím, tak možná začínám trochu tušit :pankac: :mrgreen:
Každopádně ten jeden měsíc mi stačil alespoň k částečnému pochopení toho, co prožívají ostatní budoucí maminky, marně se snažící o miminko, takže hodně zdaru a úspěchu se vším měřením, čajováním a ostatními metodami, držím pěsti :-)

 
Indil
Závislačka 4232 příspěvků 16.11.12 13:19

Uzasny :kytka: :srdce:

 
bobulek  16.11.12 13:20

Nadace versus nidace ach cha cha

 
Kassi
Kelišová 6357 příspěvků 16.11.12 13:32

Moniko, krásnej deníček :pankac: Popsala jsi naše snažení přesně tak, jak to je :mrgreen: Deníček je napsaný s lehkostí a vtipem a vyloudil mi úsměv na tváři, díky ;) Přeju ti hodně štěstí, aby to vyšlo co nejdříve :hug: :hug: :kytka:

 
babulka01
Generální žvanilka 22189 příspěvků 16.11.12 13:37

Hejhul, parádička, super napsané, jsem se zasmála. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: A je to trefné. :palec: :palec: :palec: :palec:

 
Iwisek
Kelišová 6259 příspěvků 16.11.12 13:42

Krásný deníček :potlesk: Brzy se i ty dočkáš vytoužených // na testu :hug:

 
italia
Kecalka 372 příspěvků 70 inzerátů 16.11.12 13:43

Odstavec „Moudrá věta“ je super! :D

 
Cuarentena
Echt Kelišová 8070 příspěvků 16.11.12 13:47

Mám asi štěstí, že tohle mě minulo. Protože bych podobnou hysterii zažívat nechtěla. Nevím, co je to ovulační test, mám mlhavou představu, proč a kde se měří bazální teplota, ale nikdy jsem se o to nepokoušela, protože moje filozofie je, že to, co se stát má, stane se. Jsem přesvědčená, že moje tělo funguje tak, jak se mu zlíbí. Klidně si otěhotní den po menstruaci nebo pár dní před jejím termínem, když má pocit, že je to tak OK. Proto jsem nikdy nenaháněla manžela v den předpokládané ovulace, protože dělat z milování nějakou povinnost je podle mě ta nejhorší chyba.

 
sylviasek
Echt Kelišová 7963 příspěvků 16.11.12 14:02

Hejhulko, to se ti povedlo.. parádně napsanej deníček :)) měla bys je psát častěj :palec: :palec: :palec:

 
Petullka82
Ukecaná baba ;) 1940 příspěvků 16.11.12 14:02

Souhlasím, nemůžeme se děti vybírat a určitě je hodně na osudu, jestli a kdy se nám narodí dítě. Není to pouhá záležitost těla…

 
janees
Kecalka 437 příspěvků 16.11.12 14:13

Souhlas :pankac: já se trochu bojim tu napsat svůj názor, ale když už budem dvě, tak se nebudu bát vlka nic :dance: můj názor je, že děti se dělají z lásky, nikoli ze „snažení“ (rovná se měření, stresování, sex za účelem plození)… přestože jsme se nechránili rok a půl, nikdy jsem si ovulaci neměřila, zkratky neznám a naše milování bylo spontánní. A po této době (pro někoho dlouhé, pro někoho krátké) se zadařilo :hug:
zdravotní důvody a umělé oplození je pak už samozřejmě věc jiná… :roll:

 
Lucík 25
Závislačka 4783 příspěvků 16.11.12 14:18

Šikula :palec:

 
Hejhulka25
Neúnavná pisatelka 16898 příspěvků 16.11.12 15:00

Děkuji holky za komentář, jsem ráda, že se líbil, už mám rozepsaný nový :mrgreen:
jinak já napsala Nidační pokles jako snažilka to vím přece co je :lol: ale bylo to upraveno ani nevím proč :nevim:

všem přeju, aby snažení netrvalo moc dlouho a opravdu, někdy nestačí jen mít sex a ovulaci, někdy se matce přírodě musí pomoci a nemyslím si, že je to něčí vinna, prostě to tak je ;)

 
Hejhulka25
Neúnavná pisatelka 16898 příspěvků 16.11.12 15:00

@Lucík 25 díky :hug:

 
Hejhulka25
Neúnavná pisatelka 16898 příspěvků 16.11.12 15:05

@Cuarentena tento deníček nebyl psá za účelem šílenosti snažení a ani já nejsem snažilka, která s úderem 14 dc skočí na muže, protože se musíme snažit ;) ale i já bohužel patřím mezi ty, kterým chvilkové braní ha pomotalo cyklus a nebýt ovulačích testů a měření bt bych nepřišla na to, že do minulého měsíce jsem ani ovulaci neměla, takže jsme se snažili zbytečně a zbytečně jsem každou ms obrečela :( tobě ale přeji úspěšné těhotenství :kytka:

 
Hejhulka25
Neúnavná pisatelka 16898 příspěvků 16.11.12 15:07

Díky moc JAJO84, sice se neznáme, ale já Tě čtu hodně dlouho a máš můj obdiv a velice mě zamrzelo, že jsi prošla revizí, tolik jsem ti držela pěstičky, aby to konečně vyšlo :hug: tak snad se povede příště, už musí! :kytka:

 
Hejhulka25
Neúnavná pisatelka 16898 příspěvků 16.11.12 15:08

@VeTi tak ti přeju hodně síly a energie do dalšího pokusu, věřím, že to všem vyjde :hug:

 
elenkazed  16.11.12 15:22

Hejhul, krásnej deníček…Doufám, že se ti brzo zadaří a už nebudeš zkoumat či tam duch je nebo ne ;-) Já se asi nikdy nedočkám…

 
Miš-El
Závislačka 3066 příspěvků 16.11.12 15:33

Trefný deníček :palec: :potlesk:

 
panenka87
Extra třída :D 13167 příspěvků 16.11.12 16:10

Perfektní deníček! Hned jsem si vzpomněla na moje období snažení a je to přesně tak jak jsi popsala :palec: Vím, že to je hodně na palici, a věta „nemysli na to“ je vážně nejhorší! :pocitac: Ale co je fakt, tam mě pomohlo vyprdnout se na užívání všelijakých přípravků a dodržování různých metod které mají dopomoci k otěhotnění. Jediný, co jsem na sobě vypozorovala, že se blíží ovulace a to podle bolesti a hlenu. Toho se nedá nevšimnout. Ale je fakt, že po ovulaci jsem stejně šáhla zase po teploměru a měřila BT a sledovala, jak BT roste.
Jinak nechci nějak rejpat ale „nadační pokles“ je chybně napsaný, správně je to „nidační pokles“ jenom mě to trochu praštilo do oka, když je to ještě napsaný tučným písmem :) :kytka:

 
Kiara77
Ukecaná baba ;) 1879 příspěvků 16.11.12 16:26

Moc hezky napsaný, s lehkostí. I já se řadím mezi snažilky - pološílenkyně. Upřímě obdivuju, když si někdo dokáže po roce a půl neúspěšného snažení zachovat chladnou hlavu. :palec:

 
Hejhulka25
Neúnavná pisatelka 16898 příspěvků 16.11.12 17:26

@panenka87 já vím, už jsem to psala nahoře, že nevím proč mi emimino změnilo nidační na nadační :) ale já vím jak se to jmenuje, dost to používám :lol: a děkuju, tobě přeju pohodový porod :kytka:

 
Hejhulka25
Neúnavná pisatelka 16898 příspěvků 16.11.12 17:27

@Kiara77 to nevadí zlato, budeme šílet spolu :lol: :kytka:

 
panenka87
Extra třída :D 13167 příspěvků 16.11.12 17:29

@Hejhulka25 Aha, tak to se omlouvám :kytka: mě to bylo divný, že by taková znalá snažilka, napsala tohle špatně :palec:
Jinak děkuji, Tobě přeji brzké otěhotnění :hug:

Příspěvek upraven 16.11.12 v 17:30

 
cami.m
Extra třída :D 11728 příspěvků 16.11.12 17:36

Pěkné :palec: takové jsme my snažilky ;) skoro mi to chybí, když už mám svoje // :D

 
Hejhulka25
Neúnavná pisatelka 16898 příspěvků 16.11.12 18:04

@cami.m nechceš mě naštvat, že ne? :mrgreen:

 
cami.m
Extra třída :D 11728 příspěvků 16.11.12 18:23

@Hejhulka25 ne ne, naštvat určo ne :hug: počkej na ten pocit, obzvlášť když u mě je to naposledy… :roll: ještě mi dáš za pravdu :D

 
Tučňáková
Extra třída :D 14644 příspěvků 13 inzerátů 16.11.12 18:44
:palec:
 
žížal
Závislačka 4599 příspěvků 1 inzerát 16.11.12 18:58

Moni, moc hezky napsáno, jsi šikula, pobavilo mě to, díky, jen pevně věřím, že se v téhle kategorii dlouho neohřeješ… Bylo by dobré pak sepsat něco ohledně porodnic - vypadá to, že zas bude nátřesk :mrgreen:

 
Hejhulka25
Neúnavná pisatelka 16898 příspěvků 16.11.12 19:00

@žížal myslíš moje krásné 4 porody? :lol: uvidím, těch deníčků je tu hodně, chtěla jsem něco originálního :)

 
žížal
Závislačka 4599 příspěvků 1 inzerát 16.11.12 19:03

Myslím Tvůj pátý porod :mrgreen:. A bude to originál, jak jinak :D. Píšeš fakt moc hezky.

 
ANEBjája
Závislačka 4275 příspěvků 16.11.12 19:07

Pěkně napsané.) jen se rýpavě zeptám - neměl být pokles v třetím odstavci od konce NIDAČNÍ a ne nadační? :think:

 
Marcip
Extra třída :D 13124 příspěvků 16.11.12 19:29

Úžasně napsaný :palec: :potlesk:

 
Bobsh
Závislačka 3671 příspěvků 16.11.12 20:26

:mrgreen: perfektní deníček :potlesk:

 
zuzka90
Kelišová 5980 příspěvků 16.11.12 21:32

Monco vazne krasne napsanej denicek :hug: drzim pesti at uz brzy mas take.// :srdce: :hug:

 
fialína
Závislačka 4534 příspěvků 16.11.12 22:04

Hezké, hezké :-)

 
Maty80
Echt Kelišová 7857 příspěvků 17.11.12 05:32

Super deníček, :palec:,,s nedočkavostí bude čekat na další…A až budu moci pridám se do klubu šílených snažilek,,zatím budu pročítat jak ti to jde a možná do doby, kdy se budu moci začít pořádně snažit, vymyslíte nějaký způsob jak na 100% otěhotnět a nejlépe hned na poprvé :D :D
Moc času na to nemáš,,,máš přece objednané mimčo na prosinec :hug:

 
dasakasa
Nováček 2 příspěvky 17.11.12 08:53
obdivuhodný chlap

Ahoj, jestli to dobře chápu, ty máš 4 děti s předchozím chlapem a tohle 5. s novou láskou? To je super, co on tomu, že seš snažilka, říká?

 
stepankad  17.11.12 08:54

Krásnej deníček…škoda že po otěhotnění se ten pocit nezmění - jen se ze snažení přesune na strach o to aby bylo vse v poradku…a vyhledavani a zakladani dalsich dikuzi…

 
Gaaabiii
Stálice 55 příspěvků 17.11.12 10:19

Uzasny denicek.mam za sebou dve tehu, zadarily se nam obe hned po vysazeni ha, takze o snazilkovani nevim temer nic.jen obcas ze zvedavosti nahlizim do ruznych diskusi a je mi fakt lito, cim si nektere z nas musi projit. nicmene asi tezsi je to pro ty, ktere se snazi o prvni miminko. proto preji vsem snazilkam i tobe hodne stesticka a veta opravdu na to nemyslet je fakt blbost. holky drzte se a jak se to rika „pres prekazky, k hvezdam“

 
Barca736
Nováček 4 příspěvky 17.11.12 12:55

Moc hezky napsáno :)

 
Hejhulka25
Neúnavná pisatelka 16898 příspěvků 17.11.12 15:40

@dasakasa no vzhledem k tomu, že se snažíme spolu, tak je to naše společné rozhodnutí ;) bývalý mě opustil po sedmi letech a vrátil se k bývalce se kterou každý týden chlemtá pivo a peče párky na ohni, ale jak se říká, boží mlýny melou, on jde dolů a z ruky do huby a my nahoru a máme se líp, než jsme si kdy mohly snít :)
@Bobsh moc děkuju za pochvalu :kytka: @Marcip děkuju :kytka:
ANEBjája-už jsem psala výše, já napsala nidační, ale editorka emimina změnila na nadační, asi není náruživá snažilka :lol:

ŽÍŽAL-no tak 5.tý porod bude story to budeš koukat :mrgreen:
@Barca736 @fialína děkují :kytka: @stepankad máš pravdu, člověk se pořád bojí, aby všechny testy dopadly dobře, ale musíme věřit :kytka: @Gaaabiii co napsat, šťastná snažilka/těhulka :palec: @zuzka90 díky zlato, btw krásnej dnešní pupík :hug: @Maty80 kdyby se to tak dalo naplánovat a já fakt to mimi v prosinci dostala, ale víš jak :nevim: a ty neztrácej naději, cesta k miminku je dlouhá a trnitá, ale všechny se dočkáme :hug:

 
dasakasa
Nováček 2 příspěvky 17.11.12 15:52

Tak to by člověk od někoho, s kým má 4 děti, asi vůbec nečekal, že? Ten nový je opravdu sympatický tím, že chce tak velikou rodinu.

 
Hejhulka25
Neúnavná pisatelka 16898 příspěvků 17.11.12 16:08

@dasakasa největší zklamání bylo, že se vrátil k ženské, která ho dostala do dluhů, ale jak říkám, osud se mu mstí jak může…můj současný přítel je úplně jiný, ale kdyby neměl nadstandardní příjem a nevlastnil dvě firmy, tak bychom o žádném dítěti neuvažovali, mám prostě štěstí, konečně :)

 
Kikinečka
Zasloužilá kecalka 955 příspěvků 18.11.12 10:21

Hejhul krasny denicek krasne napsane:)

 
miisinkka
Ukecaná baba ;) 1245 příspěvků 18.11.12 11:20

Krásný deníček :) Snad ti tenhle kolotoč hlídání se a měření BT brzy skončí a dočkáš se vytoužených // :) držím palečky :)

 
Luminex
Závislačka 3276 příspěvků 18.11.12 11:46

:mrgreen: krásný deníček, připomnělo mi to dobu snažení, některé věci jsem nehrotila až tolik, ale v podstatě je to „honba“ za // :mrgreen: Držím ti pěsti, aby se konečně zadařilo ;) Paradox je, že k nám miminko přišlo až když jsme se fakt nesnažili a já už si dokonce plánovala budoucnost co ještě bez miminka zvládneme udělat a kam se pojedeme podívat :pankac: Takže věty typu nemyslet na to…znám to moc dobře, hlavně když to radí ti co si jednou vrzli a dítě bylo 8o Jenže pokud je pár zdravej a nebo jsou jen nějaké výkyvy kdy i přesto se může zázrak uskutečnit, tak je to to jediné co funguje.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama