Za lepším porodem IV

Porod

Aneb jak jsem rodila podruhé, ale vlastně poprvé. Druhý porod mám za sebou, díky Bohu proběhl přirozeně, tak mohu srovnávat.

13 dní, profi fotka
1 komentář

Nejprve o tom, jak jsem se na porod připravovala. Důležité bylo načasování. Aby v porodnici zase nemalovali jako minule. Naše dětská doktorka mě ujistila, že malovat určitě nebudou, a dokonce mají vyměněná okna (bez toho by se mi rodilo opravdu špatně :-) ). Jak se však ukázalo, nemalovali sice v té naší porodnici, ale v jiné, takže jsme se trefili do slušného nátřesku.

Další věc, o které jsem si myslela, že by mohla můj porod udělat lepším, byl ambulantní porod. Jak jsem ale zjistila, že pokud nemá člověk alternativního pediatra a gynekologa, je to nejen drahá sranda, ale i dost složitá. Rezignovala jsem a řekla jsem si, že to pár dní v porodnici prostě nějak přežiji.

A to nejdůležitější, co jsem mohla ovlivnit, byl porod a to, jaký zážitek z něj budu mít. Bylo to především v mé hlavě. Prostě můj porod bude hezký a hotovo. Někde vzadu jsem však radši počítala i s tím, že to opět může skončit císařem, abych nebyla tak moc zklamaná jako minule.

A jaký ten porod tedy byl? Určitě lepší, než ten první. Rychlejší. Přirozený, bez urychlování a zbytečných zásahů. A hlavně úžasný zážitek. Teď teprve vidím, o co všechno jsem minule přišla.

Kontrakce se daly rozdýchat, až do konce jsem mezi nimi měla vždy chvíli na odpočinek. To, čeho jsem se bála nejvíc, nakonec vůbec hrozné nebylo. Bohužel mi PA musela nastřihnout hráz, protože Matouš několikrát zacouval zpět. Ale skoro jsem to nepocítila. Také samotné tlačení dítěte nebyl žádný horor, jak jsem si myslela. Vlastně to skoro nebolelo, jen jsem cítila ohromný tlak.

Po porodu jsem si myslela, že už je všechno za mnou, ale ouvej. Nejdřív přišlo šití, pak moje dvojí omdlení a následně jeden den jen v poloze ležmo, protože jinak se mi stále motala hlava. Ztráta krve prý 800 ml, takže to v kombinaci s mým nízkým tlakem nemohlo dopadnout jinak.

A co mě hodně překvapilo, byly hormony. Minule jsem sice probrečela pobyt v porodnici, ale to bylo hlavně proto, že jsem neměla miminko u sebe. Teď jsem měla regulérní poporodní depky, kdy mě rozbrečelo snad úplně všechno.

Mnohé z vás zřejmě nechápou, proč my, císařovny, řešíme takovou „prkotinu“, že se nám nepodařilo porodit normálně, když přece máme zdravé děti a tak dále. Jo, to my všechno víme, ale psychice neporučíš. Ten šrám tam zůstane už napořád. Dokonce ani ten přirozený porod to úplně nesmaže, i když pravda, bolí to už o dost míň.

Já, protože jsem si už vyzkoušela oba způsoby porodu, můžu porovnat, který byl lepší. Takže nechápu, jak někdo může chtít císařský řez „jenom tak“. Je tedy pravda, že oba porody byly víceméně bez komplikací, relativně brzo jsem se zahojila po obou a následné problémy jsem neměla (alespoň zatím).

Zakončila bych to asi takto: Už se těším na další krásný porod…

Hodnotilo 8 lidí. Score 4.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
lenin007
Ukecaná baba ;) 1059 příspěvků 29.04.12 18:37

Děkuju za hezký deníček..taky bych raději přirozený porod a také nechápu jak raví:)někdo může chtít císaře dobrovolně..je to lenost a srabáctví asi :nevim: Doufám že se mi poštěstí:)Gratuluji a přeji hodně zdraví:)

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 29.04.12 19:24

já bych ze sekce taky byla hodně zklamaná, snažila jsem se psychicky připravit na všechny varianty, i když to úplně asi nejde. moc gratuluju a jsem ráda, že vám to napodruhé tak pěkně vyšlo!

 
chiaruzza27
Povídálka 38 příspěvků 29.04.12 19:25

Ahojky, gratuluji k narození krásného miminka. Tvůj deníček jakoby mi mluvil z duše. Já jsem také první porod měla CS a měla jsem z toho traumatický zážitek na 4 roky. Pak jsme se konečně rozhodli pro další mimi a narodilo se přirozeným porodem. Byl nádherný a rychlý - 1 hoďku. Lehce mě jen pobolívala jizva, ale šla bych do toho znovu. Přeji hodně zdravíčka, Ivča. :mavam:

 
Kapřík90
Závislačka 3099 příspěvků 29.04.12 19:44

:dance: taky jsem měla přirozený porod je to podle mě lepší než když ti řežou u břicha :roll: super :potlesk:

 
Kajuli
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 29.04.12 20:57

Vidíš, onehdá jsem tady četla tvé předchozí deníčky a říkala si, kdy tu bude pokračování :mrgreen: Gratuluji k synovi a vytouženému porodu, co se týče císaře sdílím tvé nechápání, mně teda dost reálně hrozil (někde říkají diabetička= vždy císař jinde diabetička= vyvolávaný porod) a naštěstí jsem mohla porodit normálně (neříkám přiřozeně, vyvolávali mi jej)

 
samida
Kelišová 6131 příspěvků 9 inzerátů 29.04.12 21:36

Gratuluji k chlapečkovi :kytka: . Jinak mi úplně mluvíš z duše. Můj první porod skončil po komplikacích akutně SC, tehdy jsem to tak nevnímala, ale pak jsem měla to štěstí a porodila přirozeně dvě krásné dcery. Radost ze zdravých dětí a štěstí bylo stejné, ale ta euforie, že jsem to zvládla :lol:, naprosto odlišná. Letos jsem rodila počtvrté a celou dobu jsem se těšila na další krásný zážitek, vím, že stát se může cokoliv, ale nic ničemu nenasvědčovalo. V době termínu jsem kvůli dovolené mého doktora šla do poradny do porodnice a dostala studenou sprchu. Prý jestli vím, že to může být SC? Ano vím, ale ta možnost je vždycky, ne? U mě prý ale pravděpodobnější kvůli předchozí SC, takže jsem musela mít předoperační vyšetření, stahovací punčochy a být připravená, super pro klidný konec těhu :oops: . No nakonec to tak dopadlo, bylo to vlastně „dobrovolné“, protože jsem byla týden po UZ termínu (14dnů MS) a prý se po SC nemůže vyvolávat - taky jsem nikdy před tím neslyšela :nevim: . Podlehla jsem tedy asi moc rychle nátlaku, ale svojí roli už hrál i strach o mimčo. Měla jsem alespoň štěstí na lidi, kteří byli u toho, když už u toho nemohl být manžel. Celou dobu úžasně komunikovali a dokonce byli i vtipní, nicméně můj ne příliš dobrý pocit takového „zmaru“ trvá do dnes. Nechci se ale rouhat, mám krásného, zdravého, vytouženého syna :srdce: , je to jen škoda.

 
micinka79
Ukecaná baba ;) 1950 příspěvků 29.04.12 22:01

Přesně, mě také hrozili císařem kvůli cukrovce, tak jsem se na to psychicky připravila, ale dali malé určitý čas na normální porod a povedlo se :,)) ted čekám další a říkali, že mi ho vyvolají.Tajně doufám, že to malé to stihne dřív a samo.Nemám ráda mimi hnát s bříška když se mu ještě nechce :,(( Přeji hodně zdravíčka pro mimi :,))

 
Venetta
Kelišová 5758 příspěvků 29.04.12 22:04

hezký deníček a moc gratuluji ke krásnému chlapečkovi!! :kytka: Já jsem si prošla taktéž porodem sekcí a brala jsem to zpočátku v pohodě - jakože jsem trošku nechápala, proč si maminky, které měly císaře, připadaly..mé­něcenné. Ale jak jsem pak tady četla deníčky maminek, které rodily přirozeně nebo viděla holky v mém okolí, které rodily normálně, najednou mi to přijde strašně líto…a o to víc když jsem porod bohužel prospala :( . Ani ty pocity neumím pořádně popsat… Takže ti gratuluji i k přirozenému porodu ;) :potlesk: Já doufám, že můj příští porod proběhne tak krásně jako ten tvůj a hlavně přirozeně! :) Přeji jen a jen zdraví a ať vám dělá chlapeček samou radost :kytka: :kytka: :hug:

Příspěvek upraven 29.04.12 v 22:04

 
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22063 příspěvků 2 inzeráty 29.04.12 22:41

Pomerančo moc hezky si to o nás císařovnách napsala :) gratuluji ješě jednou k Matouškovi.

 
evinak
Povídálka 41 příspěvků 29.04.12 23:21

Pěkný deníček, rodila jsem první dítko přirozeně a přeju si, aby to tak vyšlo u druhého.
Jinak nevím, jestli je to už tak běžné nebo mám na to prostě štěstí, ale znám velmi blízce 2 maminky, které rodily obě svoje děti plánovaným císařem a myslím si, že neměly zas až tak velké důvody pro to takto rodit (já osobně bych to šla aspoň poprvé zkusit přirozeně). Jedna z nich se mi dokonce v druhém těhu svěřila, že jí doktor řekl, že nechápe proč první dítě rodila císařem a že by mohla druhé rodit přirozeně a pak z toho měla hrůzu že bude muset rodit přirozeně a na sekci ji nevezmou (já bych skákala radostí)
Na plánovaného císaře se chodí asi 14 před termínem porodu - myslím pěknej šok pro mimi, který není připravený a vůbec to nečeká.
NECHÁPU :nevim:

 
evinak
Povídálka 41 příspěvků 29.04.12 23:24

Ještě bych chtěla napsat, že jinak císaře neodsuzuji, pokud nastanou během porodu vážné komplikace, nebo pokud jsou k němu opravdové důvody, tak jsem za tu možnost ráda a vím, že zachraňuje životy

 
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22063 příspěvků 2 inzeráty 30.04.12 11:46

@evinak
Jasně vím, že císař Vítkovi zachránil život, ale…to je prostě něco, s čím se některý z nás neumí vyrovnat. Mám kamarádku, která všechny 3 svoje děti rodila císařem a prostě to bere jako fakt a hotovo. Já to bohužel neumím a jsem ráda, za emimino, protože jsem zjistila, že je nás víc.

 
evinak
Povídálka 41 příspěvků 01.05.12 09:44

@lleennttiillkkaa ikdyž jsem císaře nezažila, tak myslím že ti rozumím. Já jsem se docela upínala k přirozenému porodu a naštěstí to vyšlo, ale u porodu bylo pár věcí ( v porovnání s cs drobností) a dostávala jsem je ze sebe víc jak rok. Podle mě některé ženy vnímají porod asi niterněji, nebo nevím jak to říct a pak je to víc rozhodí.
a tím příspěvkem jsem chtěla jen napsat, že neodsuzuji cs jako takovej, ale po pravdě osuzuji pokud jde někdo na cs, ještě plánovej a ještě bez opravdových důvodů. :nevim:

 
VěrkaB
Kecalka 134 příspěvků 02.05.12 13:19

Gratuluji k přirozenému porodu :potlesk: já měla taky sekci a byla jsem hodně zklamaná,že to tak dopadlo a prcek se šprajcl že ven nepůjde a jelo se.Přeji hodně zdravíčka :mavam:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama