Povedlo se někomu další miminko až ve 40?

113
14.12.19 21:47

... a povedlo se až ve 40...

Ahoj. Mám dotázek…Je tu někdo, kdo se o druhé nebo třetí dítě pokoušel třeba kolem 37., 38.roku, ale nepovedlo se a pak to vyšlo až ve 40 přirozeně? Už staršího potomka máme, ale další snažení po X letech zatím dlouho nevychází.
Díky za naději…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
14.12.19 22:02

Povedlo se ještě později a určitě nejsem výjimka

• Nahlásit
  • Citovat
20417
14.12.19 22:14

@Kykyka mně ve 43 jsem rodila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
113
14.12.19 22:18
@Anonymní píše:
Povedlo se ještě později a určitě nejsem výjimka
Četla jsem tu dost maminek, kterým se další dítě narodilo (nebo otěhotněly) třeba ve 42, 43, ale vyšlo jim to po pár měsících snažení… Když už to člověk zkouší skoro dva roky a není mu už 20, má už dost nahnáno, zda to vůbec vyjde…
Lékařský problém nemáme ani jeden…
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
113
14.12.19 22:19

@Liška2014
A jak dlouho jsi zkoušela než se povedlo? A šlo to nakonec přirozeně? Partner je proti ivf…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11764
14.12.19 22:30

Já jsem měla první dítě v 35 po IVF. O druhé jsme se už ani nepokoušeli, protože nám řekli, že bez darovaného vajíčka to nemá ani smysl. Po pár letech se zázrakem zadařilo přirozeně a máme druhou holčičku. Zkušenost mojí lékařky je taková, že často ženy, které do čtyřicítky nemohly mít děti, začnou najednou ovulovat a často se těhotenství podaří. Ono je to tím, že jak klesá plodnost a zásoba vajíček, tak se to tělo najednou snaží nějak kompenzovat a dost často dozrávají dvě vajíčka zároveň. Takový to že, „před smrtí kobyla nejlíp táhne“ :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23086
14.12.19 22:31

Snažili jsme se dva roky, porodila jsem chvíli před 39. Ale první taky nešli hned, to jsme měli když mi bylo 32. Řešili jsme jestli nepůjdeme na umělé, jelikož se hradí do 40, nakonec to vyšlo samo napodruhé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20417
14.12.19 22:32

@Kykyka 3 roky. My na ivf šli v 41. První klučík. Druhý došel sám :P milujem je oba. Ma ivf není nic špatného

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3854
14.12.19 22:59

5 let snažení… Nic
Nedávno 37 svíček
Stále nic… Často si kladu otázku zda to stále zkoušet. Manžel tlačí na IVF
Takže kdyby to vyšlo jsem další stará máma
Jedno máme, momentálně první třída
Nechci ale dozadele mít jedináčka. V rodině máme maminku třetí dítě ve 40.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
201
14.12.19 23:19

@Janli Ja poznala v nemocnici paní, která mela jedno dítě asi ve 20, pak mela asi 5 potratů, zkoušeli kde co a doktoři jim řekli, ze už to prostě nepůjde. A pak mela další 3 děti, ve věku 41, 43 a 45 let :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
598
14.12.19 23:25

Já měla dvě holky zamlada :),první ve dvaceti.Pak po pětatřicítce jsme si řekli, že třeba ještě jedno. Několik let se nic nedělo, tak jsme to odpískali, že teda stačí. A ve čtyřiceti jsem byla najednou těhotná…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27271
14.12.19 23:35

Tak ja otehotnela ve 43 letech po 13 lete neplodnosti, bez snazeni, necekane a neplanovane :D

ja zas taky nekde slysela ze po 40 vajecniky zacnou vic makat, ze je to takova jejich labuti pisen pred prechodem :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
113
15.12.19 01:46

@Anix Jestli máš OVU a manžel má ok spermiogram, možná ještě nechat zjistit FSH, AMH a průchodnost a pak nějaké bylinky - kontryhel, drmek, kapky gynex. Třeba to půjde i bez ivf.
Já zkusila různé, vyšetření všechna ok a stále nic. Možná i ten stres na to má vliv… A málo spánku, málo pohybu. Ale pořád věřím…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
113
15.12.19 01:53
@Micilin píše:
@Janli Ja poznala v nemocnici paní, která mela jedno dítě asi ve 20, pak mela asi 5 potratů, zkoušeli kde co a doktoři jim řekli, ze už to prostě nepůjde. A pak mela další 3 děti, ve věku 41, 43 a 45 let :)

To je dobře. Já bohužel ani biochemické, prostě nic. Kdybych potrácela, vzala bych si Utrogestan, Ascorutin a mini Heparin, to by mělo pomocí… Jenže mně ta spermie s tím vajíčkem vůbec nesplyne a nebo se pak nedokouli do dělohy. Prostě mám krizi už v prvním týdnu. Tipuji tak, protože nemám ani duchy ani žádný příznak čehokoliv. Škoda, že medicína neumí ještě nějakou minikamerou sledovat, co se děje při a po splynutí ve vejcovodech, aby se u takových žen odhalilo, v čem je zakopaný pes ;)

Příspěvek upraven 15.12.19 v 01:57

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
113
15.12.19 01:56
@zoretka píše:
Já měla dvě holky zamlada :),první ve dvaceti.Pak po pětatřicítce jsme si řekli, že třeba ještě jedno. Několik let se nic nedělo, tak jsme to odpískali, že teda stačí. A ve čtyřiceti jsem byla najednou těhotná…
:potlesk: :kytka:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama