Akné po antibiotikách

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
30.12.19 08:45

Akné po antibiotikách

Brala jsem antibiotika na močové cesty. Od te doby se mi strašně zhoršila pleť. Dělá se mi akné a velké boule. Už je to nějakou dobu. Poradíte, co s tím? Doufala jsem, že klid a vyspani o Vánocích se na pleti také projeví, ale neprojevilo. Je to pořád stejne. Ještě jsem se nezbavila pár bouli a už mám další dvě.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
20810
30.12.19 09:32

ATB vyvraždilo i žádouí mikrofloru na tvé pleti, takže se tam pomnožila ta nežádoucí a zanítila se.

Ty současné prostě musíš odléčit - zkus to na noc mazat ichtoxylem.

No a potřebuješ pomoci pleti aby se obnovila přirozená mikroflora. Pokus se následující týden, dva na ní mazat co nejméně přípravků s konzervatny, nepoužívat nic co obsahuje alkoholo, udržovat co nejkyselejší prostředí na pleti (žádoucí mikrobiota má ráda kyselé, ostatní ne) - ideální by byly domácí kefírové masky, případně alespoň nějaká séra obsahující kyseliny co má pleť ráda.

Další varianta jepoužívat ředěný ocet či citronovou šťávu jako tonikum.

Určitě neuškodí užívat dva, tři týdny nějaká probiotika, zvýšit příjem vlákniny a suplementovat C vitamín a zinek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.12.19 18:40

@Ou Zkusila jsem nepoužívat nic. Zkusila jsem i něco nového, zkusila jsem i něco jen přírodního. Zkusím znovu probiotika. Zkoušela jsem i něco vnitřně užívat, ale nepomohlo to. Na kožním je objednací lhůta hrozně dlouhá. Jaká myslíš séra? Máš tip na něco konkrétního?

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat