Barnevernet krade děti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Enmamma
Závislačka 3069 příspěvků 06.11.18 12:42
Barnevernet krade děti

Holky, pořád přemýšlím, co může udělat obyčejný člověk pro to, aby zabránil dalším krádežím dětí v Norsku. Je tu ještě někdo, koho praktiky Barnevernetu trápí a přemýšlí, jak pomoci? Máte nějaký nápad, jak Barnevernetu alespoň znepříjemnit život? Budu ráda za každý nápad. Nechci jen nečinně sedět a sledovat jejich řádění.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 14 Další »
Reakce:
Alkata
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 06.11.18 12:43

To myslis vážně? :lol:

Enmamma
Závislačka 3069 příspěvků 06.11.18 12:45
@Alkata píše:
To myslis vážně? :lol:

Ano, myslím. Řada dětí je odebírána naprosto neoprávněně. Nenechává mě jejich utrpení chladnou.

zudina
Ukecaná baba ;) 2227 příspěvků 06.11.18 12:49

Je to hnus ale jak tomu zabranit nevim :nevim:

alifie
Extra třída :D 12776 příspěvků 06.11.18 12:50

Pokud nejsi mocná politická strana v Norsku, tak můžeš
1 - založit organizaci, která bude unášet děti a vracet je rodičům žijícím mimo Norsko.
2 - seznámit se s norským králem a přesvědčit ho, aby se postaral o nezbytné změny

A víc mě fakt nenapadá. :nevim:

Enmamma
Závislačka 3069 příspěvků 06.11.18 12:51
@zudina píše:
Je to hnus ale jak tomu zabranit nevim :nevim:

Od rána jsem rozeslala do Barnevernetu několik mailů. Z jednoho přišla dokonce doručenka, na druhý dopis už nepřišla ani doručenka, už si mě možná zablokovali :cert:

Enmamma
Závislačka 3069 příspěvků 06.11.18 12:54
@alifie píše:
Pokud nejsi mocná politická strana v Norsku, tak můžeš
1 - založit organizaci, která bude unášet děti a vracet je rodičům žijícím mimo Norsko.
2 - seznámit se s norským králem a přesvědčit ho, aby se postaral o nezbytné změnyA víc mě fakt nenapadá. :nevim:

Kdybych byla chlap a neměla zde závazky, tak ty děti jdu unášet. Ale jako žena, která zrovna ve sprintu nevyniká a sílu má jak blecha a s dvěma dětma toho schopná nejsem. A že by se se mnou hodlal kamarádit král, se mi nezdá moc reálné. :mrgreen:

Uživatel je onlinepe-terka
Neúnavná pisatelka 16740 příspěvků 06.11.18 12:55

Obávám se, že my pro oslabení této instituce v Norsku nemůžeme dělat nic :think: Osobně se chráním tak, že cestování rodiny do Norska nepřipadá v úvahu - navíc bych tam zmrzla 8)
Další věcí (na domácí půdě) je hlídat si před volbami programy různých stran, ptž někteří politici mají sklon podobné státní pravomoce tahat i k nám, pod záštitou různých lidumilných záminek :think: Je na nás, jakou míru pravomocí a „sociální ochrany“ v rámci rodinné politiky státu vymezíme :think:

Příspěvek upraven 06.11.18 v 12:55

Bábrdl
Generální žvanilka 21714 příspěvků 06.11.18 12:55

Úplně živě vidím, jak by OSPOD byl nadšený, kdyby mu někdo třeba z Tuniska začal vykládat, jak to má dělat :mrgreen:

Norsko je Norsko, je to cizí stát, můžou si nastavit pravidla jaké chtějí.

Není to ani člen EU, abys na ně mohla zkusit „tlačit“ přes parlament.

Uživatel je onlineJanli
Kelišová 6266 příspěvků 06.11.18 12:57

A jak můžeš vědět, že ty děti odebírají neprávem? Z televize? Ty máš ke každému případu všechny informace? Promiň, ale mě to přijde dost mimo.

terien
Echt Kelišová 8442 příspěvků 06.11.18 12:58
@Enmamma píše:
Od rána jsem rozeslala do Barnevernetu několik mailů. Z jednoho přišla dokonce doručenka, na druhý dopis už nepřišla ani doručenka, už si mě možná zablokovali :cert:

To je zvláštní :think: mohli se něco přiučit a oni takhle :mrgreen:

Enmamma
Závislačka 3069 příspěvků 06.11.18 12:59
@Bábrdl píše: Úplně živě vidím, jak by OSPOD byl nadšený, kdyby mu někdo třeba z Tuniska začal vykládat, jak to má dělat :mrgreen:

Norsko je Norsko, je to cizí stát, můžou si nastavit pravidla jaké chtějí.

Není to ani člen EU, abys na ně mohla zkusit „tlačit“ přes parlament.

Já vím, že na mou osobu není Barnevernet nijak zvědavý. Ale když si každý řekne, že je na to, aby něco změnil malý pán, tak se nezmění nikdy nic. Mě i napadlo přispívat finančně na únosy těch ukradených dětí.

stinga
Závislačka 4390 příspěvků 3 inzeráty 06.11.18 13:00

@Enmamma :think: jako první krok se asi budeš muset stát občanem Norska, myslím, že z ČR to fakt ovlivnit nepůjde :mrgreen:
a tam jejich zákony taky asi hned tak nezměníš :mrgreen:
u nás zas nepochopitelně nechávají děti v naprosto nevhodných hlavně že biologických rodinách, viz diskuse zde probíhající, když rodiče bezdomovci dostali byt a nechali málem miminko umřít hlady, ale pro OSPOD bylo pořád vše v pořádku

Enmamma
Závislačka 3069 příspěvků 06.11.18 13:00
@terien píše:
To je zvláštní :think: mohli se něco přiučit a oni takhle :mrgreen:

Přímo do zadnice jsem je neposílala. :mrgreen:

Keyllah
Echt Kelišová 9719 příspěvků 06.11.18 13:02
@Enmamma píše:
Já vím, že na mou osobu není Barnevernet nijak zvědavý. Ale když si každý řekne, že je na to, aby něco změnil malý pán, tak se nezmění nikdy nic. Mě i napadlo přispívat finančně na únosy těch ukradených dětí.

a jak si vybereš ten konkrétní případ, kdy podle tebe pochybili a to dítko nebylo odebráno oprávněně třeba kvůli týrání? :think: podle informací z tisku? hodíš si kostkou?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 14 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak je možné, že střelec utekl? Byl dvacetkrát (!) trestán, hledá ho 300 mužů!

Chérif Chekatt (29) je jediným podezřelým ze střelby na vánočních trzích v... číst dále >

Kostková o zmatcích ve StarDance: Bylo to společensky přijatelné!

Patří sice mezi naše nejoblíbenější moderátorky, po sobotním přímém přenosu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >