Běhání a nutkání na velkou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
danik
Ukecaná baba ;) 2361 příspěvků 04.04.19 06:56
Běhání a nutkání na velkou

Ahoj všem,
moc se omlouvám za tohle téma :oops: :oops: :oops: a opravdu to není žádná „provokace“ (i proto nenastavuju anonymitu, byť jsem o tom uvažovala).
Jen potřebuju radu, vaše zkušenosti…

Běhám už nějakou dobu (cca 3roky), dřív jsem běhávala 3-4km, vloni už to bylo občas 7, letos nejdu pod 5, většinou více.
Ale…když běžím už delší dobu, chce se mi na velkou. Asi prostě jak se hýbou ty střeva, pohyb. Takže ve finále je to tak, že nohy by zvládly uběhnout více, ale nemůžu a musím domů.
Dělá Vám o občas taky? Máte vychytanou dobu „po jídle“, kdy je nejvhodnější běhat?
Když se doma více napiju, chce se mi i na malou, ale běhám kolem lesíka, v tom problém nevidím.

Někdy běžím hned po příchodu z práce, takže cca 2-3hod po obědě, jindy doma něco pojím a běžím po hodině.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Monflor
Povídálka 18 příspěvků 04.04.19 07:00

Ahoj, tak ja nesnim vybehnout ( nebo jakekoli jine cviceni) driv jak 3 hodiny po jidle a to jeste nesmim nic tezkyho… jinak je zle.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.04.19 07:22

Taky tak. Vhodná trasa, hajzlpapir do kapsy. :lol:

mag
Extra třída :D 11126 příspěvků 04.04.19 07:39

Tak mne az tak nevadi vybehnout cca hodinu po jídle i na dlouhy beh, pokud je to beh pomaly. Pred zavody potrebuju tak ty tri hodiny.
Ale uz semi to taky stalo, musela jsem holt v lese do krovi. :)

Lainaire8
Závislačka 2833 příspěvků 04.04.19 07:58

Zatím se mi to nestalo, protože většinou jsem tak nervózní „že jdu konečně běhat“, že mě to chytne ještě doma než vyběhnu a to se pak běží taaak lehce :mrgreen: a jinak bych asi doporučila ještě větší odstup od jídla, nebo se najíst až po…

danik
Ukecaná baba ;) 2361 příspěvků 04.04.19 08:15

Holky, jsem ráda, že v tom nejsem sama.
Třeba v pátek jsem si dala ve 14hod banán a vyběhla jsem cca kolem 15hod (oběd klasicky v 11.hod). Uběhla jsem 11km a pohoda.
No a včera…3hod po obědě a už po 4km jsem přemýšlela, kde to zapíchnout:-), zvládla jsem nakonec 7, ale..... :roll: :oops:

Hobitka
Závislačka 4995 příspěvků 04.04.19 08:33

Hajzlak do kapsy a vhodna trasa, taky se mi stava. Nikdy jsem moc nevypozorovala nejakou presnou zavislost. A treba Paula Radcliffova dobehla svetak v maratonu s plnejma gatema ;) .

danik
Ukecaná baba ;) 2361 příspěvků 04.04.19 08:42

@Hobitka já se o tom bavila s manželem, že nechápu, jak to dělají závodníci dlouhých tratí, že tak dlouho vydrží, tak mě uklidnil, že kolem trati jsou toytoyky a že občas objeví článek, že si i ty lepší museli odskočit:-):-)

Příště si naberu papírové kapesníky a když bude nejhůř, lesík to jistí:-):-):-)

Ou
Kelišová 6922 příspěvků 04.04.19 08:51

No ideálně to chce zkusit přeučit střeva, aby se vyprazdňovala v pravidelný čas. Dost tomu pomáhá kofein.

Možná by stálo za pokus vstát o půl hodiny dřív, dát si kafe na lačno a vyběhnout na chviličku ven, nasadit vyklusávání s co nejvyšším zvedáním kolen, kofein urychlí proces co spustí běhání, ty si doběhneš domů a pak budeš mít zbytek dne klid.

Běžci to pochopitelně řeší

http://kozusnik.tumblr.com/…0/jaksenepos

Jinak teda rada jez méně vlákniny sice pomůže s tím, že člověk nebude mít nutkání jít na záchod, ale jinak to zhorší všechno možné. respektive má to smysl před závodem, ale je to naprostá idiocie jako dlouhodobý záměr.

Uživatel je onlineTiger-lily
Vesmírná mluvilka 34307 příspěvků 1 inzerát 04.04.19 09:13

Zkusila sis dát cca hodinu po obědě kávu? Může ti to pomoci se do další hodiny vyprázdnit. Pak těsně před běháním si dej nějakou malinkou svačinku a měla bys vydržet bez nutkání jít na záchod. To je jasné, že se běháním střeva dají do pohybu.

madyb
Kecalka 135 příspěvků 04.04.19 09:17

Já mám reflex, že jdu už jak se zacnu oblékat a pak ještě jednou když zavazuju tkaničky. Před závodem ve stresu I třikrát. A ubrousky v kapse mám vždy.

Uživatel je onlineLenka_Hal
Echt Kelišová 8273 příspěvků 04.04.19 11:58

To je uplne normalni. Plati samozrejme nejist pred behanim ale taky hodne pit tesne pred a behem. Ja beham na lacno, ale i tak se mi to jednou stavalo, kdyz jsem navysovala vzdalenosti. Ze pry jak se krev z oblasti bricha premisti tam kam je vic treba, tak…ale ja beham v lese, takze zadny stres :D Ale az si zvyknes na vetsi vzdalenosti, tak to prejde.

danik
Ukecaná baba ;) 2361 příspěvků 04.04.19 12:37

@Tiger-lily kávu po obědě piju pravidelně. Ale i když jdu před během, tak se mi občas při běhu chce. Zajímavé je, že když doběhnu domů, tak už nepotřebuju :roll:

Budu věřit, že je to jak píše @Lenka_Hal , že si tělo zvykne. Delší trasy mě baví víc a víc, chci si je užít.

Moc děkuju všem za rady (a že tohle téma nikoho nepohoršilo, že je to „normální věc“), klidně pište i dál.

Průzkumník
Závislačka 2592 příspěvků 04.04.19 12:43
@danik píše:
Ahoj všem,
moc se omlouvám za tohle téma :oops: :oops: :oops: a opravdu to není žádná „provokace“ (i proto nenastavuju anonymitu, byť jsem o tom uvažovala).
Jen potřebuju radu, vaše zkušenosti…

Běhám už nějakou dobu (cca 3roky), dřív jsem běhávala 3-4km, vloni už to bylo občas 7, letos nejdu pod 5, většinou více.
Ale…když běžím už delší dobu, chce se mi na velkou. Asi prostě jak se hýbou ty střeva, pohyb. Takže ve finále je to tak, že nohy by zvládly uběhnout více, ale nemůžu a musím domů.
Dělá Vám o občas taky? Máte vychytanou dobu „po jídle“, kdy je nejvhodnější běhat?
Když se doma více napiju, chce se mi i na malou, ale běhám kolem lesíka, v tom problém nevidím.

Někdy běžím hned po příchodu z práce, takže cca 2-3hod po obědě, jindy doma něco pojím a běžím po hodině.

Zaběhni do křoví, vykonej potřebu a utíkej. Stejně se deš po běhu umýt nebo snad ne?

Jak často běháš? :palec:

danik
Ukecaná baba ;) 2361 příspěvků 04.04.19 13:36

@Průzkumník běhám tak 2-3× týdně. Někdy 5km, někdy 10. Podle volného času, síly…

„sranda“ je, že mám buď růžovou nebo fosforově zelenou bundu, křoví ještě tak zelené není, tak budu svítit:-)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama