Bílé zlato a syntetický kámen

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Johanah22
Povídálka 14 příspěvků 10.03.19 22:26
Bílé zlato a syntetický kámen

Ahoj holky, mám dotaz. Dostala jsem zásnubní prstýnek z bílého zlata, se syntetický velkým kamenem a s malými kamínky na obrubě prstýnku. Tak jsem se chtěla zeptat, jestli může do vody - prostě jestli se s ním můžu sprchovat, mýt s ním nádobí atd. A celkově jak se o prstýnek starat?
Děkuju za rady :)

Reakce:
Šarlota4
Extra třída :D 10812 příspěvků 10.03.19 22:49

To je asi klasicky zirkon ne? Tak s tim bys presne nemela delat to co jsi vypsala. Zirkony obcas vypadavaji.

Akinorewa
Povídálka 36 příspěvků 10.03.19 23:20

Mám taky takový prsten a vůbec jsem ho nešetřila, nesundala z prstu vůbec. Vydržel všechno až na moje uklízení bez rukavic, to se pak bílé zlato změnilo na zlato žluté. Prostě jsem ho drhla se vším ostatním, až se chudák ošoupal, ale jen na spodní části.

Johanah22
Povídálka 14 příspěvků 11.03.19 00:18

@Šarlota4
V tomto případě si myslím, že kamínky nevypadají, jelikož mají takové “zarážky” :) spíš mi šlo o to, aby prstýnek nezačal žloutnout :)

@Akinorewa
Super! To jste mi udělala radost :lol: Já jsem na tohle hrozná! Vždycky šperky cca první týden sundavám i na mytí rukou a po týdnu začínám zapomínat :zed: ale tenhle bych nerada oddělala :lol:

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1238 příspěvků 11.03.19 08:32

Mam zlate prsteny z bileho zlata s kaminky a neresim to. Je to zirkon. Za 10 let mi vypadl pidi kaminek 1×. Kdyz je to bile zlato (jakekoliv), barva zustane, fakt nema jak zezloutnout. To bych se spis bala u stribra aby se neznicil.

Váš příspěvek
Reklama