Bojím se budoucnosti s přítelem

Anonymní
6.1.20 09:59

Bojím se budoucnosti s přítelem

Ahoj, asi jsem nezvolila úplně šťastně nadpis, ale já vlastně ani nevím, jak to líp shrnout :D
Jde o to, že jsme s přítelem skoro 6 let, mně je 21, přítel má 23. Máme se rádi, funguje nám to skvěle, plánujeme budoucnost. A právě ta budoucnost mi dělá trochu vrásky. Už když jsme se s přítelem poznali, tak on plánoval, jak postaví dům, bude mít děti atd.. Jsem za takovýho kluka ráda, je to pro mě mnohem lepší, než žít s někým, kdo řeší, kam půjde na jakou party a jak moc se tam zlije, jak to vidím u kluků kamarádek.
No a teď k věci. Přítel se teď rozhodl, že začne shánět pozemek a stavět. No a já z toho mám trochu děs. Prostě mi přijde, že na něco takovýho jsme strašně mladí, mám strach. Když na to kyvnu, tak se zavazu a já nevím, jestli jsme na to připravení. Jeho rodiče ho v tom podporujou, podle nich už bych měla být div ne těhotná a meli jsme stavet uz tak pred rokem.
Příteli jsem o mých obavách řekla, jenže on to vzal tak, že s ním nechci žít. Když od té doby řeknu, že ho mám ráda, tak mi řekne, že si to nemyslí, protože kdybych ho měla fakt ráda, tak neváhám. Domluvili jsme se, že po pozemcích bude koukat a když se něco rozumného objeví, tak to zvážíme.

Chci se zeptat, jestli jsou mé obavy normální, jestli to má třeba každý před takovým velkým rozhodnutím. Je tady někdo, kdo byl třeba ve stejné situaci? A jak jste to řešili?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
6.1.20 10:06

Mám to stejně. A naučila jsem se mu do toho nekecat. Ono za pár let budu ráda, že už plánoval a začal shánět, stavět, i když je to brzo. Někdy mě s tímto štve, ale tohle bude do budoucna to nej. Dívej se na to z ohledu tvého např třicetiletého já, kdy všichni budou tohle řešit, děti už na krku a vy už budete mít vystaráno.

• Citovat
  • Nahlásit
7569
6.1.20 10:13

Tak je to velký životní krok, velký závazek na dlouhou dobu. Je jasný, že z toho máš strach a obavy. Proto musíš chlapovi vysvětlit, že to chceš, jen z toho máš strach, je to něco nového atd. Myslím si, že pro něj to taky není jen tak. A pokud oba máte dostudováno, chodíte do práce, kde máte dobré zázemí. Tak proč čekat? Pokud je toto váš společný cíl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4239
6.1.20 10:15

Chápu to… Když jste spolu začali byli jste hodně mladí. Věříš vašemu vztahu? Ono to nemusí vyjít v jakémkoliv věku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16158
6.1.20 10:16
@Anonymní píše:
Ahoj, asi jsem nezvolila úplně šťastně nadpis, ale já vlastně ani nevím, jak to líp shrnout :D
Jde o to, že jsme s přítelem skoro 6 let, mně je 21, přítel má 23. Máme se rádi, funguje nám to skvěle, plánujeme budoucnost. A právě ta budoucnost mi dělá trochu vrásky. Už když jsme se s přítelem poznali, tak on plánoval, jak postaví dům, bude mít děti atd.. Jsem za takovýho kluka ráda, je to pro mě mnohem lepší, než žít s někým, kdo řeší, kam půjde na jakou party a jak moc se tam zlije, jak to vidím u kluků kamarádek.
No a teď k věci. Přítel se teď rozhodl, že začne shánět pozemek a stavět. No a já z toho mám trochu děs. Prostě mi přijde, že na něco takovýho jsme strašně mladí, mám strach. Když na to kyvnu, tak se zavazu a já nevím, jestli jsme na to připravení. Jeho rodiče ho v tom podporujou, podle nich už bych měla být div ne těhotná a meli jsme stavet uz tak pred rokem.
Příteli jsem o mých obavách řekla, jenže on to vzal tak, že s ním nechci žít. Když od té doby řeknu, že ho mám ráda, tak mi řekne, že si to nemyslí, protože kdybych ho měla fakt ráda, tak neváhám. Domluvili jsme se, že po pozemcích bude koukat a když se něco rozumného objeví, tak to zvážíme.Chci se zeptat, jestli jsou mé obavy normální, jestli to má třeba každý před takovým velkým rozhodnutím. Je tady někdo, kdo byl třeba ve stejné situaci? A jak jste to řešili?

Tak pokud oba pracujete, je jen logickým dalším krokem společné bydlení. Bylo by asi fajn si sednout a probrat vaše možnosti - stavba domu není žádné shánění nájmu, sežere to mraky peněz (vždycky o dost víc, než si naplánujete), času a energie. Zvažte, zda to je ta nejlepší cesta právě teď. Pokud spolu ještě nebydlíte, myslím, že lepší by bylo jít „na zkoušku“ nejprve do nějakého podnájmu, abyste se naučili společně hospodařit a komunikovat na provozní úrovni. Před koupí a stavbou bych také uvažovala nad svatbou, případně nějakou jinou smlouvou, aby vše bylo společné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1228
6.1.20 10:20

No mi prijde tak trosku, ze si vasi spolecnou budoucnosti nejsi uplne jista narozdil od nej :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.1.20 10:28

@unuděná oba pracujeme od 18 a k tomu studujeme VŠ. Já jsem ve druhaku, přítel má za sebou Bc. a příští rok by měl dodělávat navazující studium, plat máme oba dobrý, samozřejmě ale hypotéka bude muset být. Spolu bydlíme, takže zkušenost se společným bydlením máme. Určitě by se řešilo, jak udělat, aby to bylo vše společné, spíše asi nějaká smlouva.

• Citovat
  • Nahlásit
295
6.1.20 10:32

Budete si brat na to spolecne pujcku, mate nasetrene, bude to stavet a financovat jen on?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
295
6.1.20 10:33

Zrovna ctu, ze bude hypoteka. Nechce se ti do ni?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.1.20 10:33

@Mika.ella1 já si jsem jistá, že s ním chci žít, že to bude super chlap, skvělej táta, mám ho moc ráda… jen jsem taková zdrženlivější, do všeho se prostě tak moc nehrnu a chci si být jistá, že to je správné rozhodnutí.

• Citovat
  • Nahlásit
16158
6.1.20 10:34
@Anonymní píše:
@unuděná oba pracujeme od 18 a k tomu studujeme VŠ. Já jsem ve druhaku, přítel má za sebou Bc. a příští rok by měl dodělávat navazující studium, plat máme oba dobrý, samozřejmě ale hypotéka bude muset být. Spolu bydlíme, takže zkušenost se společným bydlením máme. Určitě by se řešilo, jak udělat, aby to bylo vše společné, spíše asi nějaká smlouva.

V tom případě bych ty obavy zaplašila. Nevrahala bych se do stavby dokud studujete, leda tak nějakou stavbu na klíč, určitě ne svépomocí, ale pozemek si klidně můžete začít hledat. Ono to je stejně všechno na dlouhé lokty, koupě (hypoška), všechna možná povolení, návrhy domu…než dojde k samotné realizaci stavby, tak budete oba s titulem :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1986
6.1.20 10:39

Pokud bude hypo na něj---tzn nejste svoji tak bych to neřešila..prostě ˇať staví.. bude seto v budoucnosti hodit…Pokud bude hypo na oba..Jo to bych serozmýšlela

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.1.20 10:41

@Moravanka123 oba máme celkem dost peněz na stavebních spořeních, ale hypotece se bohužel nevyhneme. A ano, z hypotéky nadšená nejsem, jsem z rodiny, kde se na všechno vždycky šetřilo a když na něco nebylo, tak se ro prostě nekoupilo. Ale dum v dnešní době bez toho asi fakt nedáme.

• Citovat
  • Nahlásit
2077
6.1.20 10:42

Jasně že jdi do toho! Chodíte spolu 6 let a jste spolu rádi. On se chová velmi zodpovědně a jeho rodiče ho v tom podporují. A jestli se jednou třeba rozhodneš, že chceš mít život jinak, tak budeš mít velkou zkušenost. Osobně nevím, na co máš čekat, když už se 6 let dobře znáte. On ten dům také není postavený za pár týdnů. Mezitím budeš zase o trochu víc zralejší, a když nebudeš chtít se do domu stěhovat, tak on se tam, časem, nastěhuje s jinou ženou a s ní v tom domě bude mít děti, na které se těší. Přece se nemusíš do toho domu stěhovat a mít s ním děti. Můžeš si najít někoho jiného, zatímco on bude stavět dům. Dům a rodina je pro něj hodnota, tak mu to nekaž a ať staví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.1.20 10:44

@unuděná přesně na to spoléhám, že budu mít ještě dost času na to, abych to vstřebala. Ale on se do toho vrhl takovym stylem, ze me to fakt trochu děsí :roll:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat