Bojím se si na něco stěžovat

Anonymní
4.2.20 21:54

Bojím se si na něco stěžovat

Ahoj holky, mám dlouhodobý problém (díky mému ex) a mám obavu říkat že se mi něco nelíbí, něco mě trápí anebo že chci něco jinak. Mám vztah, ne ideální, jsem víceméně pořád usmevava ale trapim se, vadi mi x věci a on to ani neví. A já mám panický strach mu cokoliv říct, protože se bojím ze mě nechá a nebo už nebudu tak fajn. Už proste budu holka co má s něčím problém. Taky se bojím reakce ze mě nechá aby mě netrapil :( co s tím? Neříkejte psycholog, k němu už jsem totiž objednana ;)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6037
4.2.20 21:56

No on tě hlavně může nechat, až zjistí, že chodí s úplně někým jiným, než si celou dobu myslel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3333
4.2.20 21:59

No máš zásadní problém. Přeci tohle není fér a hlavně to vlastně není opravdu vztah.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.2.20 22:07

Netrap sama sebe tolik ;). Zkus po malých krocích. Když se někdy přiměřeně ozveš s něčím, určitě se nebude hned chtít rozcházet a předpokládám, že se z toho ani nezhroutí. Asi budeš muset zapracovat na vlastním sebevědomí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.2.20 22:29

Ale kočko, ve vztahu je úplně normální, neřkuli žádoucí, na tvrďáka říkat věci, které se ti nelíbí, jinak se totiž nemůžou nikdy zlepšit. Záleží samozřejmě na tom, jakým způsobem se ty věci podají, ale stabilní vztah snese leccos. Jsme jenom lidi, máme svoje chyby, není nám vždycky dobře, nejsme vždycky veselí a v pohodě a fajn. Někdy jsme smutní, nespokojení, uštěpační a rejpaví, prdíme po guláši, jsme nemocný a mohla bych jmenovat tisíc dalších věcí, díky kterým nejsme 100% úžasný. A všichni dospělí lidé to vědí, nejspíš to ví i ten kluk, a čím dřív se to naučíš i ty tím dřív se ti bude žít snadněji. Hodně sil

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11375
4.2.20 23:33

Potřebuješ najít sebedůvěru a sebevědomí a schopnost uvědomovat si svoje potřeby a schopnost sdělovat okolí, jaké máš potřeby -ideálně tak, aby to v okolí nezvbuzovalo obranné či útočné reakce.

Speciálně chlapi to většinou dost ocení, protože nejsou telepati, neumí číst náznaky a z matoucích signálů bývají často dost nešŤastní. Klasické

„Co je?“
„Nic“
„Ale tak vidím, že se něco děje“
„Nic, to neřeš.“

To prostě není fér vůči tomu druhému.

Dost ti usnadní život pokud se naučíš říkat co chceš a co nehceš, dost to usnadní život i tvým blízkým, když budou vědět co potřebuješ, jak ti mohou pomoci, co ti dělat nemají a vůbec na čem jsou.

Nejspolehlivější cesta, jak se to naučit a pročistit bolavá témata z minulosti, které za tou panikou z vlastních potřeb a vlastního hlasu máš je psychoterapie. A je moc dobře, že už jsi objednaná.

Držím palce.

Jestli chceš v mezičase něco studovat, tak mrkni na koncept nenásilní komunikace

Tady je k tomu ke stažení kniha

https://uloz.to/…kace-ocr-pdf

A tady moc povedený audiodokument

https://vltava.rozhlas.cz/…kace-6249993

Příspěvek upraven 04.02.20 v 23:37

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11375
4.2.20 23:36

Omylem dvakrát