Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
Zdravím holky,
prosím o radu. Jsem 21.DC a už tak týden mě pobolívá v podbřišku. Přisuzovala jsem to zřejmé ovulaci. Jenže už mám dva roky takové problémy, že v ovulaci ani nevěřím, takže BT neměřím a tudíž jsem si ovulaci nemohla potvrdit. Bolest se vystupňovala tak, že když si jen rychleji sednu, tak mám pocit, že mi vaječníky vystřelí z těla. Chtěla jsem se zeptat, jestli s tím máte některá zkušenosti a co by to mohlo být?! Nechci se stresovat ještě kvůli tomu, když už tak mám starosti s tím, že se dva roky bezvýsledně snažíme o miminko…
Děkuji moc.
@Deňulec Ovulace nebolí týden.
Zajdi k lékaři. A rovnou se zmiň o snažení o dítě.
No, mě je to divné… Ale nic vážného to nebude. U lékaře jsem byla před měsícem a jsem zdravá jako ryba, jen mi chybí progesteron, tak jsem jej brala(Duphaston). Teď už ho ale neberu a začala jsem pít bylinky na plodnost. Je to první měsíc, co čaj piju a výsledek je tohle. Ono to není zase tak úplně bolest jako spíše tlak, který už je po takové době nepříjemný.
@Deňulec píše:
Bolest se vystupňovala tak, že když si jen rychleji sednu, tak mám pocit, že mi vaječníky vystřelí z těla.
No nevím… Já bych to nepokoušela. Krátkodobé bolesti OK, ale týden už bych řešila.
@Deňulec od porodu mám bolestivou ovulaci, jsem si jí jistá. Mám k tomu i ten čirý hlenovitý doprovázející výtok a bolavé bradavky (kojím). A bolesti mám 1 den (lokalizované víc na jednu nebo druhou stranu), kojení mně bolí 2-3 dny. Týden bolestí, to určitě nebude od ovulace.
Zkus si nechat udělat test na chlamydie to se tak muže projevovat.. To te trápí ty 2 roky vkuse? ![]()
@Deňulec Měla jsem teď to stejné, 3 dny bolesti šílené, říkala jsem si že to je ovulace…na sonu to zatím vypadá na myom na děloze.
@Deňulec Pokud tě bolí v pod bříšku a zvlášť na vaječníkách tak to může být cysta. Mně takhle bolelo furt při ovulaci až mi to bylo už divné šla jsem na gyndu a našli mi cystu, který tlačila a proto bolela ![]()
Raději jdi k doktorovy… ![]()
Ahoj- obnovuji diskusi chci se zeptat. Brala jsem skoro 10 let antikoncepci, v létě jsem vysadila a snažíme se o mimi. No a včera jsem měla prudkou, bodavou bolest v podbrišku ( nikdy jsem to nezažila). Myslela jsem si, že se mi rozjíždí zánět močového měchýře. Usnula jsem, a dneska po bolesti ani památky. Jsem úplně v pohodě. Mohla to být ovulace? Nevím totiž, jaké ovulační bolesti jsou, navíc ani netuším, v jaké fázi cyklu jsem, protože jsem měla po vysazeni ATK totálně rozházený cyklus (jednou 18 dni, pak 46 dni). Předem díky za vaše názory. ![]()
Díky, to by bylo fajn, pro jistotu jsme to ráno pojistili tulenim, tak uvidím ![]()