Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
Na úřad nemusíš, takhle to udělat nejde. Porodíš své druhé dítě, automaticky ti skončí pobírání RP - to nahlásíš. A přes otce novorozeného dítěte si zvolíš měsícční výši RP (už se nevolí délka pobírání ale výše).
@Klarionela píše:
Mam skoro dvouleteho syna pobiram rp na ctyri roky… a na listopad by se mi melo narodit druhe mimi…muze se to udelat tak ze by se. Nahlasil na md nebo rp chlap? A notmalne by chodil do prace a ja byla.doma s detma? Je to mozne? Jelikoz ma odpracovano tak by si mohl zvolit delku md…jde to tak a jaa muzu dal pobirat rp na sve prvni dite??? Nechci o rp porodem prijit tak aby to propadlo statu jestli me chapete?
oboje nelze. Navyšte na 11500 kč pokud jste splnili podmínky. Pokud ne, tak nástupem na MD o zbytek RD přijdeš.
Dekuji moc za. Reakce aspon az pujdu na urad nebudu vypadat jako negramot
![]()
Ja bych jen doplnila, ze je i teoreticka moznost, kdy by muz pobiral materskou. Ale! Muz by nemohl vykonavat zamestnani, ze ktereho mu materska plyne. Aby mohl dale chodit do prace a ty byt doma, v praxi by to vypadalo tak, ze by musel vykonavat jinou praci - respektive by mu musel zamestnavatel zmenit smlouvu a napsat mu jinymi slovy vykonavanou praci. Coz v realu neni u vetsiny zamestmavatelu mozne, aby mu papirove zmenil smlouvu…
Jinak delku rd si menit muzes diky muzi, to uz mas zodpovezene.
@Lucie.P84 Nikoliv změnit, musel by mu dát druhou paralelní smlouvu na jinou činnost… a jelikož ani na úřadech nejsou úplně blbí, tak tím riskuje kontrolu.