Čištění kožené kabelky

26852
19.12.20 12:54

Čištění kožené kabelky

Mám k vám otázku. Jak cistite nebo perete kabelky z kůže/koženky? Je to vůbec možné? Letos jsem přešla na látkové tašky a po 3 měsících je ta hlavní špinavá, že jsem ji hodila do pračky (je světlá, takže na ni je vše vidět). Napadlo mě, jestli se dají nějak udržovat i ty kožené. I s ohledem na to, co se kolem děje, mě napadá, že to není moc hygienické, kde všude jsou a tak… Dřív jsem měla koženkové a po roce jsem měnila, ale k Vánocům dostanu koženou, co nebyla nejlevnější.
Nebo jak řešíte, když vám tam něco vyteče? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2502
19.12.20 12:58

Jejda hlavne ne do pracky 🙈 maximalne otirat hadrikem a mydlovou vodou a pak vhodne osetrit. A na nejake dukladnejsi cisteni povolat profesionaly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4373
19.12.20 13:04

Z hlediska údržby je kožená mnohem lepší než nějaká koženka. Mám přípravek na čistění kůže s houbičkou kterým zbavím kůži případných nečistot a potom jemně natřu přírodním voskem. Jenom malinko, aby to pěkně nasáklo. Ale takové úkony dělám fakt sporadicky. Spíš když vidím že je špinavá, třeba když ji otřu o auto. :lol: Kabelky zase tolik péče nepotřebují, navíc je pořád střídám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26852
19.12.20 13:04
@Ernais píše:
Jejda hlavne ne do pracky 🙈 maximalne otirat hadrikem a mydlovou vodou a pak vhodne osetrit. A na nejake dukladnejsi cisteni povolat profesionaly.

Tak do pračky určitě ne. Proto jsem letos vzala tu látkovou, abych mohla prát. Syn mi hází do kabelky věci, co dostávají ve školce po obědě a už jsem tam měla prdly jogurt..
Ale co kdyby se něco podobného stalo s tou koženou. Třeba vyteklý krém na ruce nebo desinfekce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26852
19.12.20 13:06

@berusa.m kozenkovou jsem neudržovala. Po roce začnou pelichat uši a letí. Většinou jsem kupovala do 500 Kč, takže mi jich nebylo líto.
Já nestridam. Mám vždy jen jednu hlavní. Kdybych střídala, tak pořád něco nemám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4076
19.12.20 15:01

Zatim otiram mokrym hadrikem, ale minimalne. Kabelek mam dost a stridam je. Vsechny kozene a trochu drazsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
382
19.12.20 17:02

Mám produkty od ECCO. Je to systém 3 kroků. Čistění, péče, ochrana.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat