Co myslíte? Jaké chování je lepší?

321
7.8.17 20:38

Co myslíte? Jaké chování je lepší?

Tak dnes vecer premyslim… po udalostech ktere se v posledni dobe odehraly :D
myslite, ze je lepsi byt v dnesni dobe vycurany a delat si kamarady i kdyz ty lidi nemate radi, a nebo byt uprimny, na nic si nehrat a proste jednoduse se s nimi nebavit? :lol:
Tema k zamysleni na vecer :think: Co je vyhodnejsi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22732
7.8.17 20:44

@tali98 Jsem upřímnější typ a komu se to nelíbí, tak ať se mnou nebaví. Zrovna dneska jsme to probírali s chlapem, že je lepší mít dva-tři opravdové kamarády, jak tlupu někoho, kdo ani neví, kdo jsi.
Ale to mluvím jen o soukromém životě. Kdybych musela s někým vyjít v práci a nebylo zbytí, asi bych byla jaksi neutrální či co…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Doe_Jane
7.8.17 20:48

Já jsem upřímná dost, takže většinou každý ví jak na tom u mě je :) ale umím se samozřejmě i přetvařovat abych například nekazila partu, když mě moje dobrá kamarádka pozve na oslavu na které je někdo koho nemusím, tak se přetvařuju a nechci jí to zkazit ale když si já pořádám oslavu tak zvu jen ty, které mám ráda :)

• Citovat
  • Nahlásit
2059
7.8.17 20:55

@tali98 Asi oboje. Záleží, co myslíš těmi kamarády. Opravdové kamarády, takové ty blízké, kde se svěřujeme se vším, ty mám tak čtyři. Zbytek si k sobě jen tak nepustím. Pokud myslíš vzdálenější kamarády a známé, tak není na škodu znát víc lidí a dobře s nimi vycházet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
332
7.8.17 20:55
@tali98 píše:
myslite, ze je lepsi byt v dnesni dobe vycurany a delat si kamarady i kdyz ty lidi nemate radi, a nebo byt uprimny, na nic si nehrat a proste jednoduse se s nimi nebavit? :lol:

a jaké události se odehrály? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
321
7.8.17 20:59

@VENIVINIVICI Tak ruzne..co se tyce kamaradek :D Ruzne pomluvy, hadky.. ted nemyslim konkretne sebe, ale treba i spory, ktere maji moje kamaradky. Tak me to donutilo nad tim premyslet…navic mi hodne lidi rika, ze neni spatne mit znamosti. Ze se to muze do budoucna hodit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3372
7.8.17 21:14
@tali98 píše:

Hlavně být sám sebou, prostě a jednoduše sám sebe neklamat, protože až už má výhody z toho nebo toho chování, tak ve finále si myslím, že se necítí ten člověk šťastný.
Být v pravdě sám se sebou, to je myslím klíčem ke štěstí. Ono se mi to dobře píše, mohu však potvrdit, že to není zcela jednoduchá cesta, tolik zkoušek. Upadnout a zase vstát, hlavně sám sebe neklamat.

François de La Rochefoucauld 541
francouzský autor monografií 1613 – 1680 „Upřímnost se najde zřídka; obvykle je to jen obratná přetvářka, jak přimět druhého ke sdílnosti.“

Marcus Aurelius 75
císař Římské říše 121 – 180 „Každý den prožívat, jako by byl tvůj poslední, bez prudkých vzruchů, bez otupělosti a bez přetvářky - to je znak dokonalé povahy.“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5443
7.8.17 21:27
@tali98 píše:

Záleží na situaci a na tom co je člověk ochotný snést. Ale když se ptáš co je výhodnější, tak „falešné“ přátelství Ti pravděpodobně přinese větší užitek, ale je otázka za jakou cenu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
332
7.8.17 21:40

Pokud chceš být jako oni a zapadnout, tak se přetvařuj :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
378
7.8.17 21:44

Já jsem typ člověka, co po delší době začne nesnášet i lidi, které měl dřív rád, takže volím takovou menší formu přetvářky, jinak bych se nebavila vůbec s nikým :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3798
7.8.17 21:49
@tali98 píše:

Výhodnější??? To je snad jasné. Buď to pro tebe bude výhodnější nebo tě nebudou bolet záda. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9460
7.8.17 21:57

Já nějak nechápu, k čemu by mi nějaký přetvařovaný přátelství mělo být užitečnější? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24406
7.8.17 22:22

Jsem svá a mám své názory, kterými se netajím. Na druhou stranu se snažím o maximální toleranci k lidem, co mají názor jiný. A snažím se nad tím přemýšlet, pobrat, proč tak uvažují, pochopit…Někdy si z toho něco vezmu a jindy rozhodně ne, podle toho, jak to cítím.
Ale přetvařovat se proti vlastnímu vnímání a obelhávat sama sebe, to opravdu nedělám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4707
7.8.17 22:44
@Fofrník píše:
Výhodnější??? To je snad jasné. Buď to pro tebe bude výhodnější nebo tě nebudou bolet záda. ;)

:palec: :palec: :palec: :palec: dobré!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama