Co myslíte? Jaké chování je lepší?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
tali98
Kecalka 321 příspěvků 07.08.17 20:38
Co myslíte? Jaké chování je lepší?

Tak dnes vecer premyslim… po udalostech ktere se v posledni dobe odehraly :D
myslite, ze je lepsi byt v dnesni dobe vycurany a delat si kamarady i kdyz ty lidi nemate radi, a nebo byt uprimny, na nic si nehrat a proste jednoduse se s nimi nebavit? :lol:
Tema k zamysleni na vecer :think: Co je vyhodnejsi?

Reakce:
Aries6
Generální žvanilka 22191 příspěvků 07.08.17 20:44

@tali98 Jsem upřímnější typ a komu se to nelíbí, tak ať se mnou nebaví. Zrovna dneska jsme to probírali s chlapem, že je lepší mít dva-tři opravdové kamarády, jak tlupu někoho, kdo ani neví, kdo jsi.
Ale to mluvím jen o soukromém životě. Kdybych musela s někým vyjít v práci a nebylo zbytí, asi bych byla jaksi neutrální či co…

Doe_Jane
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.17 20:48

Já jsem upřímná dost, takže většinou každý ví jak na tom u mě je :) ale umím se samozřejmě i přetvařovat abych například nekazila partu, když mě moje dobrá kamarádka pozve na oslavu na které je někdo koho nemusím, tak se přetvařuju a nechci jí to zkazit ale když si já pořádám oslavu tak zvu jen ty, které mám ráda :)

Imamother
Ukecaná baba ;) 2059 příspěvků 07.08.17 20:55

@tali98 Asi oboje. Záleží, co myslíš těmi kamarády. Opravdové kamarády, takové ty blízké, kde se svěřujeme se vším, ty mám tak čtyři. Zbytek si k sobě jen tak nepustím. Pokud myslíš vzdálenější kamarády a známé, tak není na škodu znát víc lidí a dobře s nimi vycházet.

VENIVINIVICI
Kecalka 332 příspěvků 07.08.17 20:55
@tali98 píše:
myslite, ze je lepsi byt v dnesni dobe vycurany a delat si kamarady i kdyz ty lidi nemate radi, a nebo byt uprimny, na nic si nehrat a proste jednoduse se s nimi nebavit? :lol:

a jaké události se odehrály? 8o

tali98
Kecalka 321 příspěvků 07.08.17 20:59

@VENIVINIVICI Tak ruzne..co se tyce kamaradek :D Ruzne pomluvy, hadky.. ted nemyslim konkretne sebe, ale treba i spory, ktere maji moje kamaradky. Tak me to donutilo nad tim premyslet…navic mi hodne lidi rika, ze neni spatne mit znamosti. Ze se to muze do budoucna hodit.

Petulka1234
Závislačka 3372 příspěvků 07.08.17 21:14
@tali98 píše:

Hlavně být sám sebou, prostě a jednoduše sám sebe neklamat, protože až už má výhody z toho nebo toho chování, tak ve finále si myslím, že se necítí ten člověk šťastný.
Být v pravdě sám se sebou, to je myslím klíčem ke štěstí. Ono se mi to dobře píše, mohu však potvrdit, že to není zcela jednoduchá cesta, tolik zkoušek. Upadnout a zase vstát, hlavně sám sebe neklamat.

François de La Rochefoucauld 541
francouzský autor monografií 1613 – 1680 „Upřímnost se najde zřídka; obvykle je to jen obratná přetvářka, jak přimět druhého ke sdílnosti.“

Marcus Aurelius 75
císař Římské říše 121 – 180 „Každý den prožívat, jako by byl tvůj poslední, bez prudkých vzruchů, bez otupělosti a bez přetvářky - to je znak dokonalé povahy.“

janickaIII
Závislačka 4596 příspěvků 07.08.17 21:27
@tali98 píše:

Záleží na situaci a na tom co je člověk ochotný snést. Ale když se ptáš co je výhodnější, tak „falešné“ přátelství Ti pravděpodobně přinese větší užitek, ale je otázka za jakou cenu…

VENIVINIVICI
Kecalka 332 příspěvků 07.08.17 21:40

Pokud chceš být jako oni a zapadnout, tak se přetvařuj :nevim:

anička65
Kecalka 186 příspěvků 07.08.17 21:44

Já jsem typ člověka, co po delší době začne nesnášet i lidi, které měl dřív rád, takže volím takovou menší formu přetvářky, jinak bych se nebavila vůbec s nikým :think:

Fofrník
Závislačka 3775 příspěvků 07.08.17 21:49
@tali98 píše:

Výhodnější??? To je snad jasné. Buď to pro tebe bude výhodnější nebo tě nebudou bolet záda. ;)

AnastazieB
Echt Kelišová 8880 příspěvků 07.08.17 21:57

Já nějak nechápu, k čemu by mi nějaký přetvařovaný přátelství mělo být užitečnější? 8o

pe-terka
Generální žvanilka 20236 příspěvků 07.08.17 22:22

Jsem svá a mám své názory, kterými se netajím. Na druhou stranu se snažím o maximální toleranci k lidem, co mají názor jiný. A snažím se nad tím přemýšlet, pobrat, proč tak uvažují, pochopit…Někdy si z toho něco vezmu a jindy rozhodně ne, podle toho, jak to cítím.
Ale přetvařovat se proti vlastnímu vnímání a obelhávat sama sebe, to opravdu nedělám.

mgdln
Závislačka 4701 příspěvků 07.08.17 22:44
@Fofrník píše:
Výhodnější??? To je snad jasné. Buď to pro tebe bude výhodnější nebo tě nebudou bolet záda. ;)

:palec: :palec: :palec: :palec: dobré!

Váš příspěvek
Reklama