Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
Ahojte,
co nosíte do kanceláře za boty, ponožky, a to za prvé - natékají mi kotníky a částečně prsty, chtěla bych něco pohodlného a zároveň, aby to vypadalo. Ponožky ze silonu nesnáším, mám pocit, že mne koušou, svědí, navíc nohy mi pak páchnou děsně. Kalhoty a halenku tím snad nic nezkazím, ale mám pocit, že je to na jedno prdo…
Koupila jsem si takové ty korkové papuče u Bati a v kanceláři, pokud dojdu na boso (teď v létě) si vždy nandám na nohy normální bílé ponožky. Šaty a sukně nenosím, nemám je ráda ![]()
Nejlepší oblečení do kanceláře třeba má na e shopu Orsay. Moc ráda tam nakupuji.
@klárka14 Zalezi jake jsou u vad zvyklosti, treba u nas zadny dress code neni, takze pres leto nosim sortovni sandaly bud naboso nebo se sportovnima omozkama, jinak tenisky, nizke trekovky… plus v kanclu mam takove ty zdravotni pantofle a kdyz je mi horko, tak se prezuju.
Lodičky na podpatku se také dají sehnat pohodlné - zkus Tamaris. A do nich tzv. ťapky. V kanceláři zima nebývá, takže se to tak dá praktikovat bez problémů. I na přezutí na zimu mám v kanceláři lodičky.
Moje kancelářská obuv jsou lodičky na milion způsobů. Zatím nejúžasnější, které mám jsou Högl. Byly nekřesťansky drahé, ale nohy jsou v nich jak v bačkorách. Jinak já nosím buď kalhoty a halenky, sukně, topy, šaty. Podle nálady a počasí a také podle toho, zda mám jednání nebo jsem pouze v kanceláři. Pro nenadálé případy mám formálnější oblečení stabilně i ve skříni. No a samozřejmě do lodiček silonové ponožky nebo punčochy (ty k sukním a šatům zásadně, pokud není v kanceláři v létě 30°- to tam chodím i bosá/bez bot…), dá se to nahradit ťapkami.
@Caitlyn píše:
Nejlepší oblečení do kanceláře třeba má na e shopu Orsay. Moc ráda tam nakupuji.
Mohla bych se, prosím, zeptat (omlouvám se, že mimo téma diskuse)… Zrovna se chystám objednat si v Orsay zimní prošívaný kabát a váhám mezi dvěma velikostmi. Nevíte, jestli berou v úvahu, že kabát by měl být o něco volnější než třeba triko? Mám tam normálně 40, ale koukala jsem, že dle velikostní tabulky jsem přes boky mírně za touto velikostí (2 cm), tak aby mi nebyl těsný…
@pukacu já bych se e-shopu bála. Mám v tomto obchodě běžně oblečení v rozmezí 34 - 38 v závislosti na střihu.
@pukacu píše:
Mohla bych se, prosím, zeptat (omlouvám se, že mimo téma diskuse)… Zrovna se chystám objednat si v Orsay zimní prošívaný kabát a váhám mezi dvěma velikostmi. Nevíte, jestli berou v úvahu, že kabát by měl být o něco volnější než třeba triko? Mám tam normálně 40, ale koukala jsem, že dle velikostní tabulky jsem přes boky mírně za touto velikostí (2 cm), tak aby mi nebyl těsný…
Jejda, tak to nevím. U kalhot mají podle mě větší velikosti než je uvedeno na štítku, resp. kalhoty se hodně vytahají, takže ty kupuji tak o jedno číslo menší.
U toho kabátu nevím, možná bych objednala obě velikosti a pak to když tak vrátila. Jestli máte poblíž kamennou prodejnu, tak můžete vrátit na prodejně. Peníze vrací zpět na účet.
Kup si kompresní punčocháče, dělají dneska pěkné a nohy budou v pohodě. Já bych se ale zaměřila na to, proč ti otíkají a ne jak to zamaskovat.
Do práce nosím většinou kalhoty z Orsay (business look) a k tomu různé topy, košile nebo svetříky. A z bot mám ráda lodičky nebo balerínky ![]()
Silonové ponožky taky nesnáším. Poradit moc neumím, ale ráda se něco v tomto vlákně dozvím.
Záleží v jaký kanceláři děláš. Máte nastavený dress-code? Vídáš se s klienty? Jak chodí oblékané ostatní kolegyně?
Dělala jsem v kanclu, kde jsme měli opravdu přísný dress code (žádná tílka nebo holé ramena, boty nejlépe na podpatku, business look every day prostě). Takový peklo už bych nechtěla
Ale zase jsem se díky tomu naučila nosit hezké blůzky, halenky atd.
Teď dělám v kanclu, kde když si vezmu košili, jsem za exota (IT firma). Jinak k tvému dotazu- ve všech jobech jsem si dala do skříně náhradní oblečení - boty kecky, boty lodičky, univerzální džíny, normální triko a halenku. Nikdy nevíš, kdy se pobryndáš kávou nebo nečekaně budeš mít jednání. Pokud ti otékají nohy, vůbec bych se nerozpakovala si vzít zdravotní pohodlnou obuv. Nejradši po firmě běhám bosky nebo v žabkách, ale chápu, že ne každý má tuto možnost :/
Boty Geox - dychaji, takze v nich fakt nohy nesmrdí a jinak zalezi jaky mate dress code. My prisny, takze silonky i v lete (pri klimatizaci zadny problem), zadna odhalena ramena, velke vystrihy a sukne nad kolena…ani zadne dziny, botasky a tricka pri casual Friday ![]()
@Hanka1 Přesně co popisuješ, jsme měli taky. Ta ženská má alespoň ještě trochu na výběr. Vždycky jsem litovala kolegy, který v kvádru pak trpěli cestou domů. Šílenost.