Co se to děje s mou psychikou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.19 23:12
Co se to děje s mou psychikou?

Dřív jsem byla ten typ člověka, kterýmu když navrhli nějakou přespávačku, tak vždycky raději zůstal v pátek doma, aby si mohl dělat svoje věci, věnovat se svým koníčkům. Nebo když jsem šla nakupovat, tak vždycky sama. Sportovala jsem taky mnohem raději sama. Různé procházky sama. Prostě jsem ráda trávila nějaké chvíle sama a kolikrát jsem odmítala společnost. A dost mi to chybí.
Protože teď jsem asi silně extroverni, nebo nevím, co mám za problém, a tak nějak, potřebuju pořád něco dělat hlavně s někým… Teď nesnáším, když musím jít sama byť jen do supermarketu… Je to strašně úzkostlivé. Třeba špatně snáším, že musím trávit čas na brigádě atd. Prostě musím být pořád někde s kamarády… Začalo se to pomalu stupňovat a teď, když třeba mám být jeden den sama, tak jsem schopna mít večer histerickej brek z toho, jak je život na nic. Vůbec nechápu, co se to semnou děje a trvá to mnohem víc, než půl roku.
Nevím jestli si myslím, že čas utíká moc rychle, tak bych si ho měla užívat s lidmi co mám ráda, nebo že se něco má stát, nebo tak… Prostě bych ráda byla zase ten člověk, kterej si užívá, když je jednou za čas sám. Teď to fakt extrémně špatně snáším!
Mimochodem, za 2 měsíce je mi 17…

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.19 23:28

Puberta… vydrž cca po 25 to přejde :-) každopadne nebran se pocitum a žij jak zrovna citíš..ja mam takove periody po 2 -3 letech introvertní-extrovertní…nevidim na tom nic divneho, oboji ma svoje…spíše ale pri prechodu do introvertní zivotni faze ztratim zpravidla vsechny pratele..ale pak je zas najdu jine.je mi 40

Milan42
Ukecaná baba ;) 1856 příspěvků 08.08.19 23:30

No už končí puberta. A normálně nastupuje běžná snaha najít si partnera a časem rodinu, což jaksi bez lidí nejde.
I když nějaký hysterák, když jsi den sama je fakt už moc.

Zkus psycholožku. Třeba je to nějaké trauma

tininas
Ukecaná baba ;) 1926 příspěvků 08.08.19 23:30
@Anonymní píše:
Dřív jsem byla ten typ člověka, kterýmu když navrhli nějakou přespávačku, tak vždycky raději zůstal v pátek doma, aby si mohl dělat svoje věci, věnovat se svým koníčkům. Nebo když jsem šla nakupovat, tak vždycky sama. Sportovala jsem taky mnohem raději sama. Různé procházky sama. Prostě jsem ráda trávila nějaké chvíle sama a kolikrát jsem odmítala společnost. A dost mi to chybí.
Protože teď jsem asi silně extroverni, nebo nevím, co mám za problém, a tak nějak, potřebuju pořád něco dělat hlavně s někým… Teď nesnáším, když musím jít sama byť jen do supermarketu… Je to strašně úzkostlivé. Třeba špatně snáším, že musím trávit čas na brigádě atd. Prostě musím být pořád někde s kamarády… Začalo se to pomalu stupňovat a teď, když třeba mám být jeden den sama, tak jsem schopna mít večer histerickej brek z toho, jak je život na nic. Vůbec nechápu, co se to semnou děje a trvá to mnohem víc, než půl roku.
Nevím jestli si myslím, že čas utíká moc rychle, tak bych si ho měla užívat s lidmi co mám ráda, nebo že se něco má stát, nebo tak… Prostě bych ráda byla zase ten člověk, kterej si užívá, když je jednou za čas sám. Teď to fakt extrémně špatně snáším!
Mimochodem, za 2 měsíce je mi 17…

Jsi ve styku s kočkami?

Mohla jsi chytnout toxoplazmu, ta mění psychiku.

beruska9
Extra třída :D 11394 příspěvků 08.08.19 23:37

Jsi jeste v puberte, hormony, mozek se vyviji..ja si pamatuji, ze jsem parkrat z niceho nic hystericky brecela (taky cely vecer treba neutisitelne), pac ni doslo, ze jednou umru :nevim: Vykyvy nalad jsou do jiste miry normalni. Neuraz se prosim, jednou se mi u povedlo se nekoho dotknout, mozek se vyviji az do cca 25 let, podle toho, co tam pises dal jsi mozna ve fazi, kdy na tebe dolehlo uvedomeni si pomijivosti casu a neumis to uplne zpracovat (a mozna to neni nezralosti mozku, tohle se nekdy deje lidem kolem 40 - tzv krize stredniho veku). Myslim, ze je to naprosto normalni, ale kdyby se ti ty uzkosti nejak stupnovali, tak si o tom s nekym promluv :hug:

Varya
Stálice 93 příspěvků 08.08.19 23:54

Ahoj, zažívala jsem něco podobného, ale tak moc jsem si to sama neuvědomovala, zato okolí ano. Chodím po tomhle portálu jako duch a přijde mi, že tu všechny jenom strašim. :nevim:
Každopádně psycholog by podle mě měl být povinná výbava každého v pubertě. Je to nezávislý človek, kterému se můžeš svěřit, něco jako kněz bez blbých keců. Každopádně jsem se dostala až k psychiatrovi, mám bipolární poruchu. Což samozřejmě nic nevypovídá, u tebe to může být přechodné třeba.
Každopádně mánie je definována jako stav, při kterém máš hodně energie, pociťuješ euforii, potřebuješ být s lidmi, pořád mluvíš, chceš tancovat celou noc, nebo třeba spát se vším, co je vybaveno čímkoliv falického tvaru.. ale je to stav velkého nepokoje, vnitřního napětí, máš pocit jako kdyby jsi hořela zevnitř, jak tě to ztravuje..

U tebe si myslím, že to vypadá na nějakou úzkostnou obranu před něčím. Jsi s lidmi, tak nemusíš být se sebou a myslet na svoje problémy, řešit něco, hledáš rozptýlení, aby jsi nebyla se sebou sama.

Váš příspěvek
Reklama