Co si obléct na svatbu v květnu?

2868
30.3.17 11:21

Co si obléct na svatbu v květnu?

Hezký den, koncem května jsme pozváni na svatbu a já váhám s oblečením. Je nutnost, aby muž měl i sako, nebo může jít jen v košili s kravatou? Chlap oblek vůbec nenosi, takže by musel sako kupovat jen kvůli chvilce na obřadu a potom by ho určitě hned sundal, protože na konci května uz bude zřejmě dost teplo. A co se týče mně, je vhodné jít v balerinach nebo jsou nutné lodičky? Ptám se. možná blbě, ale na svatbě jsem byla naposledy před 20 lety jako dítě :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5732
30.3.17 11:25

Chlapovi bych teda to sako dopřála - pokud ne sako, tak alespoň nějaký slušný svetřík. Jít na svatbu pouze v košili a kravatě se považuje za neslušnost. Na teplo bych nesázela - ono zima může být klidně i v červenci.
Lodičky nutné nejsou - pokud máš slušné balerínky, klidně můžeš jít v nich.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22562
30.3.17 11:25

@Katuskka A jaká to bude svatba? Někdo si na toto všechno potrpí, někdo ne. Takže podle toho bych se řídila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1762
30.3.17 11:26

V balerinkách bych problém neviděla. Se sakem asi záleží, jak moc budete v středu pozornosti, tj. jaký je váš vztah k novomanželům. Vzpomínám si, že na mé svatbě byli někteří kamarádi jen v košilích a kravatách, jeden dokonce v kraťasech. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.3.17 11:27

@Katuskka Nebyl v pozvance zadny dress code? Pokud ne a svatba tudiz neni v nejakem „lezernim“ stylu na paloucku za domem, tak bych urcite pro manzela/pritele poridila sako (a samozrejme kosili s dl. rukavem). Uzije ho i pozdeji na jine formalni prilezitosti. Navic na konci kvetna klidne muze prset a byt zima :)

Příspěvek upraven 30.03.17 v 11:34

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.3.17 11:30

Sako by bylo vhodné, respektive je nutné, stejně jako košile s dlouhým rukávem, co se týká obutí…moje švagrová má třeba malé miminko a na mé svatbě byla v balerínkách, je taky dost vysoká a vypadalo to normálně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.3.17 11:31

Řídila bych se přáním novomanželů.
Záleží, jak moch „hohe“ nebo neformální svatbu chtějí mít a tím bych se řídila…

Pokud bych neměla žádný info, šla bych raději více než méně společenská.
Za mě osobně, šaty klidně krátké, ale boty společenské (pokud jste pozváni i na hostinu a další veselici, tak bych se nebála vzít si s sebou baleríny a v průběhu večera se přezout). Chlapovi určitě sako, pokud nemá a není možnost si půjčit, tak košili a vhodný „svetřík“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23372
30.3.17 11:36

Pokud to nebude nejaka hipster svatba ala ksandy a kosile, tak je sako vhodne. Bez saka bude vypadat jak pingl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.3.17 11:39

Sako ano, balerinky ne :) přeci jen je to společenská událost a pro ty dva co se berou nejspíše jen jediná taková událost v životě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7661
30.3.17 11:41

@Katuskka chlap by měl mít oblek, prostě se to sluší a patří. A žena klasický lodičky. Měla jsem svatbu loni v září a všichni chlapi ten oblek měli (na hostině si samozřejmě saka sundali), balerínky za mě ne. Moje vlastní segra přišla na svatbu v trendy converskách a musím říct, že ostatním byla pro smích.
Svatba je vysoce společenská událost a všichni svatebčané by to měli vzít v úvahu. Během dne se pak samozřejmě můžou převléct, ale na obřad a oběd vždy slavnostně! :mrgreen:

Příspěvek upraven 30.03.17 v 11:42

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19455
30.3.17 11:42

Pokud není svatba vyloženě v ležérním stylu někde na louce, měl by podle mě muž mít sako. Pokud ho opravdu nikde jinde nevyužije (divadlo? ples? pracovní pohovor?), asi bych se pokusila ho aspoň půjčit. Baleríny jsou podle mě v pohodě (i když já bych se v nich necítila - jsem malá a ne úplně štíhlá, takže pokud jde o společenský oděv - šaty, sukni - v podpatcích si připadám prostě líp, bez nich jsem „zaražená do země“).

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
30.3.17 11:46

Ahoj… no ja vymetam svatby porad, minuly rok jsme absolvovali 4 svatby a letos nas cekaji 2 (zatim).

Můžu teda říct, že pokaždé to bylo docela v jiném stylu, jedna na farmě, jedna ve Francii v luxusní vile, jedna klasika u nas v kostele a pak zahradka a jedna na horske chatě.
A na všech těchto svatbách byla část lidí uplně nobl, část méně.
Mísily se baleríny, podpatky, sandály, boty na klínku, saka i košile, vestičky atd..
V květnu je to počasí takové nejlepší.
Jestli ti mohu poradit, já se vždy řídím tím, jak budu vypadat ale také jak se budu cítit. Botky jsou stejně společenské balerínky nebo nižsí boty, jako podpatky. Já jsem na podpatky zvyklá. Naopak pokud na podpatcích neumíš chodit a připrav se že tam možná bude nějaká tráva a terén (na oslave), tak budeš akorát vypadat že neumíš chodit a budou ti bolet nohy. Běž raději do balerínek nebo botů na klínku, které musí ale vypadat pěkně.
Manžel má rád saka i vestičky, ale většinou je pak po obřadu hned sundal. Mnoho chlapů ale chodí je v košili, nic špatného na tom není, akorát si myslím, podle mě je vhodná kravata či motýl.
Myslím, že na svatbu se můžeš vždy vyšňořit, spíše když to bere člověk více ležérně, tak je lepší se informovat, že to opravdu ležérně pojali.
Souhlasím s Martankou, přezout se, dobry napad.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2868

@krtek93 do divadla ani na ples nechodime, a chlap dělá v lese takže ani na případný pohovor by asi v obleku nesel :lol: Z toho mám u těch balerin taky strach, taky nemám zrovna 180 cm :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19455

My jsem byli na dvou svatbách a teď si vůbec nejsem schopná vybavit, co měl můj muž na sobě :) Jedna byla v červnu a tam jsem byla kamarádce svědčit (a byla to taková ta klasická svatba - nevěsta za princeznu, obřad v altánku…), to jsem ho do toho saka určitě dokopala, ale na druhé (v březnu) jsme byli jen „na čumendu“ na obřad a pak odpoledne na chvilku v restauraci, tak teď teda nevim, jestli neměl jen tmavší „lepší“ svetr (odpoledne určitě). Ale tam teda sama nevěsta měla krátký šaty a bylo to celkově míň formální, tak tam by vyloženě ostudu bez saka nedělal :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
2868
30.3.17 11:49

@Ghanaian Princess jasně, kravata je samozřejmost ;) Boty na klinku jsou asi dobrý kompromis :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama