Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
Ahoj ![]()
ano…mám…měla jsem clostík 1 tabletku 5-9 DC. Na UTZ cca 12 DC jsem měla ještě folikul 26 mm, dr byl nadšený, ale mě už docházelo, že je to..moc…a přesně, BT nestoupla a bylo jasno. MS se nedotavila (cysta ji brzdí), tak 5 dní po vynechání na UTZ (bylo mi jasné, že je z něj cysta, takže jsem to tak i brala)..46 mm
, no, takže vyvolávačka a čekat…naštěstí došla ms za 5 ní a byl klid. 99 % folikulárních cyst odejde s ms..neboj
ano, bolet tě to, může, i já ji cítila. Na 12 DC cyklu ale reaguješ docela divoce..jestli 2 clostíci nejsou moc ![]()
@Liška2014 to jo uz kdyz jsem videla ten utz bylo mi jasny, ze je to nejaky moc veliky.Ted pojedu treti cyklus s clostikem a mam brat zase jen jeden denne.Pak po trech mesicich brani je 3mesice pauza ze jo? ja nemela ovulaci ani po te jedne denne, teda mozna jo, ale podle bazalni teploty tam bylo neco spatne.11dc jsem mela folik 19mm a 15dc uz tam nebyl, ale teplota stoupla jen jednou a pak sla zase dolu a litala nahoru a dolu, tak nevim.Tak jsi me drobet uklidnila dekuju, ja se lekla, ze jsem to i pri sexu citila, jestli je to normalni.Ms mi po tom duphastonu chodi pravidelne, tak snad to bude i ted a bude vsechno v poradku. Jeste jednou dekuju.
Podle mě je ta 4cm cysta z minulého cyklu - nepraskl folík. Měla jsem to taky tak (cysta 5cm). Odešla, ale ne s MS, musela prasknout sama. A dokonce jsem z druhého vaječníku otěhotněla - poznala jsem to podle ovulační bolesti na druhé straně než byla cysta. Těhotenství ale nedopadlo, bylo jen biochemické. Pak jsem otěhotněla bez Clostu.
Taky si myslím jako @Liška2014 že 2 Closty jsou na Tebe možná moc…
@Nadavilero dekuju, taky uz dva nikdy brat nebudu, maximalne ted ten jeden naposled a pak uz na clostik asi uplne kaslu. Koupila jsem si kapky gynex tak snad to pujde i bez clostiku.uz jsem dvakrat otehotnela prirozene po vysazeni antikoncepce do 3 mesicu, ale ted mam po druhem porodu kdy tehotenstvi skoncilo spatne mam problem s ovulaci, tak si myslim, ze se telo jeste nevzpamatovalo z porodu nejspis.Snad se ovulace jednou vrati sama.
Tedy ale 11 DC folík 19mm je úžasný..a když pak zmizel..to mi nejde do hlavy..když zmizel, musel prasknout, tedy k ovulaci došlo
a navíc ti stoupla BT. podle mě jasná ovulace..a to že ti lítá…i to se může stát..co ti na to řekl/la DR?
@Liška2014 prikladam ti graf.No poradne nic nerek, jen, ze to je dobry kdyz ho tam pak nenasli, ale ze ty teploty sou rozhazeny, navic jsme se i celkem dost snazili celej ten tyden a nic
normalne jsem to dostala na den presne. I kdyz ten den co jsem to dostala jsem mela od rana krece v brise coz jsem zatim nemela nikdy.Tak jsem z toho jelen ![]()
@Anonymní píše:
@Nadavilero dekuju, taky uz dva nikdy brat nebudu, maximalne ted ten jeden naposled a pak uz na clostik asi uplne kaslu. Koupila jsem si kapky gynex tak snad to pujde i bez clostiku.uz jsem dvakrat otehotnela prirozene po vysazeni antikoncepce do 3 mesicu, ale ted mam po druhem porodu kdy tehotenstvi skoncilo spatne mam problem s ovulaci, tak si myslim, ze se telo jeste nevzpamatovalo z porodu nejspis.Snad se ovulace jednou vrati sama.
Pokud nemáš ovu vůbec..je clostík asi řešení..já ho tedy už nechtěla Ale taky už 10 měsíců nic
nicméně, ovu u mě probíhá..spíš mám problém se špiněním v druhé fázi cyklu. Doufám, že jdeš ještě na kontrolní UTZ než začneš brát další kolo…protože kdyby ti náhodou neodešla s ms, živila bys tu bestii znovu clostíkem..mě si tedy dr pozvala..nevím, jak ostatní?
@Liška2014 jojo rikal at prijdu, ale ja nastupuju od prvniho do nove prace a od 4.7 bych to mela dostat. Nevim jaky budu mit smeny, tak nevim, jestli bych se k nemu dostala pred branim clostiku, protoze pro neobjednany ma jen stredy rano, ale rikala jsem si, ze mu kdyztak zkusim napsat sms, jestli by me vzal nejakej den podle toho jesi budu mit ranni nebo odpoledni a kdyby nemoch tak jedine zajet na gyndu na porodnici, tam by mi ten utz v nejhorsim taky udelali.
Jsem zvyklá dávat,,zmínit" a u tebe nemám…takže pro tebe…
graf divoký tedy..ale ovu ti vyznačil..prostě byla, ne že ne ![]()
Posílám ti svůj poslední, došla mrška 23. DC
ale to tím, že ovu byla brzy..takže ani docela hezký graf (dle mě)nic neznamená…a ovu u tebe byla, 100% ![]()
Jak dlouho se teď snažíte??
Pokud máš takto velkou cystu, asi ti v termínu stejně nepřijde..a kdyby ano, je to super. Ale opravdu dva neber..teda já bych je nebrala..je to tak obrovská dávka hormonů..a navíc, já jsem přesvědčená, že opravdu byla i s jedním clostíkem
A to že výsledek je nulový..jo…holka, to si prostě musíme počkat
Někomu se zadaří hned…jiné čekáme, jiné to vzdávají…já nikdy ![]()
Však klidně se přidej k nám, kdyby se ti chtělo a nudila ses…můj,,domov" je ve Snažilky od září s clostíkem ![]()
@Liška2014 nekdy od brezna, v unoru mi skoncilo 6ti nedeli a potom uz jsme mohli, ale nedostala jsem dvakrat vubec ms, takze vyvolavacka, pak po te druhe vyvolavacce mi dr doporucil pit inofolic a od 16dne mc beru ten duphaston deset dni. Po dobrani duphastonu to vzdycky 3 den dostanu.Po tom inofolicu samotnem se mi folikul neuvolnil, proto ten clostik.Je to ted slozity. nikdy jsem nic takovyho neresila a ted.. Ty mas hezci graf, aspon se ti drzi ty teploty nahore
ja merila asi tri mesice, tak se v tom nijak extra nevyznam.
klidně se přidej..je nás tam hrstka, ale holky super…a tlachat se dá o všem
graf mám hezký vždycky a pořád prd ![]()
No neva, čekáme…jsme v pořadí…jsme tam takový zveráček, jedna čeká na sovičku ( ta už je,,jen čeká na srdíčko), já na lišče, Lenča na červíka ![]()
Taky to mám divoké, minulý cyklus byla ovu 21 Dc, teď 10 DC..tak se pak zařiď že jo… ![]()
Jdu nakouknout,,,domů,, jestli už se holky vzbudily
rády tě tam uvidíme..sleduju obojí, neboj
![]()
Ahoj holky, tento mesic mam podruhe clostilbegyt a pak od 16 dne mc duphostan. Prvni mesic jsem nrala clostik od 5dne mc 5dni jednu tabletu denne a na tento cyklus jsem brala stejne, akorat dva clostiky denne a 12 dc mi dr rek, ze mam misto ovulace 4cm cystu. Nejspis s toho clostiku. Nikdy jsem ji nemela tak nevim. Vcera jsme se s manzelem milovali a me to drobet bolelo a mam takovej divnej pocit v podbrisku, nevim, mozna je to tim, ze se bojm, aby odesla s menstruaci.Mate s tim nekdo zkusenost? Dekuju.