Reklama

Děláte si sami daně?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

axlpol
Závislačka 2654 příspěvků 87 inzerátů 02.02.18 13:41
daně-děláte si sami?

Jsem na rodičovské a mám přivýdělek(odměny)a musím podat daně. V loni jsem zašla na finančák, kde mě to paní nadiktovala, kde co napsat, ale letos nevím. Účetní (z druhé práce)říkala, že to není těžké podat on-line formulář, ale nikdy jsem to nedělala.
Podáváté daně přes internet, je to opravdu jednoduché? nebo chodíte na finančák?,vůbec netuším, zda je jejich povinností mi s vyplněním pomoct, tak je tam nechci prudit.
Manžel to má letos podobné, takže nevíme oba dva jak na to-má dvě zaměstnání a nikdy nic nepodával sám, takže taky neví, zda to zvládne sám na netu nebo pujde na finančák, kde mu snad poradí.

Reklama

Reakce:

P4ja
Kelišová 5770 příspěvků 02.02.18 13:47

@axlpol Já dělám daně sama přes daňové podání
 https://adisepo.mfcr.cz/…expert.faces

Tam to vyplním, formulář v pdf stáhu. vytisknu a dávám na finančák.
Jinak když tam dojdeš, tak by ti to měli zkontrolovat a projít. A nebo se to dá odevzdat rovnou na podatelně, a kdyžtak volají.
Já bych to na tvém místě vyplnila doma, vytiskla a došla tam s tím a připojila všechny přílohy a nechala si to zkontrolovat.
Jinak to na tom netu je všechno napsané a krok po kroku to tam zadáš.

Blanka S
Kelišová 5041 příspěvků 02.02.18 13:51

Dělám si sama jsem účetní…jinak na EPU vyplň formulář zkontroluj chyby sami ti případné chyby zčervenají a „jako pro blbé vysvětli nápověda co se od tebe chce“ ;) https://adisepo.mfcr.cz/…expert.faces

histep
Závislačka 3267 příspěvků 02.02.18 13:59

Na tom EPO, jak píšou holky výše, tam potřebuješ přímo tento formulář:
ADIS EPO

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19563 příspěvků 02.02.18 14:00

Já si je už léta dělám z idnesu:
https://finance.idnes.cz/…/p_dane.aspx?…
první formuláře jsou pro OSVČ, níže jsou pak zjednodušené formuláře (když jsi zaměstnanec). Je to opravdu jednoduché - odčítám si i slevu na pojistku a školku a mám to vyplněné tak za pět minut ;)

axlpol
Závislačka 2654 příspěvků 87 inzerátů 02.02.18 14:37

@P4ja @Blanka S @Mar__tanka1983 @histep :mavam: :kytka: díky moc za radu

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Socha Špinarové vznikla bez výběrového řízení. Proč její autor tvrdí opak?

Slavnostní odhalení bronzové sochy Věry Špinarové vyvolalo pořádný rozruch, a... číst dále >

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >