Děláte si sami daně?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
axlpol
Závislačka 2741 příspěvků 79 inzerátů 02.02.18 13:41
daně-děláte si sami?

Jsem na rodičovské a mám přivýdělek(odměny)a musím podat daně. V loni jsem zašla na finančák, kde mě to paní nadiktovala, kde co napsat, ale letos nevím. Účetní (z druhé práce)říkala, že to není těžké podat on-line formulář, ale nikdy jsem to nedělala.
Podáváté daně přes internet, je to opravdu jednoduché? nebo chodíte na finančák?,vůbec netuším, zda je jejich povinností mi s vyplněním pomoct, tak je tam nechci prudit.
Manžel to má letos podobné, takže nevíme oba dva jak na to-má dvě zaměstnání a nikdy nic nepodával sám, takže taky neví, zda to zvládne sám na netu nebo pujde na finančák, kde mu snad poradí.

Reakce:
P4ja
Kelišová 6594 příspěvků 02.02.18 13:47

@axlpol Já dělám daně sama přes daňové podání
 https://adisepo.mfcr.cz/…expert.faces

Tam to vyplním, formulář v pdf stáhu. vytisknu a dávám na finančák.
Jinak když tam dojdeš, tak by ti to měli zkontrolovat a projít. A nebo se to dá odevzdat rovnou na podatelně, a kdyžtak volají.
Já bych to na tvém místě vyplnila doma, vytiskla a došla tam s tím a připojila všechny přílohy a nechala si to zkontrolovat.
Jinak to na tom netu je všechno napsané a krok po kroku to tam zadáš.

Blanka S
Kelišová 5041 příspěvků 02.02.18 13:51

Dělám si sama jsem účetní…jinak na EPU vyplň formulář zkontroluj chyby sami ti případné chyby zčervenají a „jako pro blbé vysvětli nápověda co se od tebe chce“ ;) https://adisepo.mfcr.cz/…expert.faces

histep
Závislačka 3659 příspěvků 02.02.18 13:59

Na tom EPO, jak píšou holky výše, tam potřebuješ přímo tento formulář:
ADIS EPO

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20066 příspěvků 02.02.18 14:00

Já si je už léta dělám z idnesu:
https://finance.idnes.cz/…/p_dane.aspx?…
první formuláře jsou pro OSVČ, níže jsou pak zjednodušené formuláře (když jsi zaměstnanec). Je to opravdu jednoduché - odčítám si i slevu na pojistku a školku a mám to vyplněné tak za pět minut ;)

axlpol
Závislačka 2741 příspěvků 79 inzerátů 02.02.18 14:37

@P4ja @Blanka S @Mar__tanka1983 @histep :mavam: :kytka: díky moc za radu

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Witowská po StarDance podezřele obdivovala bříško kolegyně Písařovicové

Moderátorku České televize Danielu Písařovicovou (39) na poslední večer... číst dále >

Fanoušci se bijí za Arichtevu: Tomicová nemá ve finále co dělat!

Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Na vlastní kůži to... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >