Reklama

Daňové přiznání dotaz

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

hanulka
Ukecaná baba ;) 1022 příspěvků 02.02.18 07:05
daňové přiznání dotaz

Ahoj, jsem zaměstnaná, jsem rozvedená, mám dvě děti ve své péči, žiju s přítelem a s ním čekáme v září mimčo..do práce zatím a doufám, že co nejdéle budu chodit a nastoupím až na řádnou MD..pobírám ve výplatě daňové zvýhodnění na děti..chtěla jsem se zeptat, mohu si v příštím roce podat daňové přiznání a budou mi doplaceny daňe na děti (všechny tři)za měsíce kdy jsem už byla na MDM Děkuji za radu, snad je to srozumitelné..moc se v daních nevyznám..

Reklama

Reakce:

elinka90
Ukecaná baba ;) 2478 příspěvků 02.02.18 07:07

.

Příspěvek upraven 02.02.18 v 08:08

hanulka
Ukecaná baba ;) 1022 příspěvků 02.02.18 07:12

Já právě myslela, že není podmínka odvst něco měsíčně, ale určitou částku ročně..

magratka
Zasloužilá kecalka 885 příspěvků 02.02.18 07:24

Já rodila loni v září a nechám si udělat v práci normální zúčtování daně, není nutné podávat daňové přiznání. Uplatní se tam sleva na poplatníka i za měsíce, kdy nebyl příjem (pokud bylo dost odvedeno za celý rok) i sleva nebo bonus na děti.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62928 příspěvků 3 inzeráty 02.02.18 07:38
@elinka90 píše:
Nelze. Nic si za měsíce na MD neodvedla.

Ale lze, pokud o necem nic nevim, tak neradim… DP se dela za cely rok a v danem roce prijem mit bude.

pidalina
Kecalka 288 příspěvků 02.02.18 07:41

Paklize bude tvuj rocni prijem vyssi nez sestinasobek minimalni mzdy, samozrejme si slevu uplatnit muzes.

LeaHribova
Nováček 2 příspěvky 05.02.18 15:12
UP a materska

Dobry den maminky,
Chtela bych se zeptat: roce 2017 jsem byla az do kvetna vedena na uradu prace, ale bez zadneho vydelku ci podpory a od brezna jsem na rodicovske dovolene. A ted nevim, jestli musim podat danove priznani, kdyz krome rodicaku jdem nic jineho nepobirala.

A pak jeste jedna otazka: pritel nemuze na me zadat o odpocet dane, kdyz nejsme manzele, je to tak?

Dekuji za odpovedi a rady :)

Lendeš
Kelišová 5288 příspěvků 05.02.18 15:26

@LeaHribova DP nepodáváš a slevu na manželku si přítel uplatnit nemůže, když nejste manželé.

LeaHribova
Nováček 2 příspěvky 05.02.18 15:41

@Lendeš
Dekuji :)

statecna.oslice
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 17.03.18 08:56

Ahoj, potřebuju poradit. Dělám si sama daňové přiznání. Pracovala jsem leden - říjen 2017. Od listopadu jsem na pracáku. Zadala jsem si do kalkulačky údaje, vyšlo mi, že mi mají vrátit skoro 8000,–, přijde mi to hodně, vždy vraceli 1000-2000,–. Chci si ověřit, že tyto pojmy mám správně. První údaj je z daňovýho přiznání, druhý z práce:

Úhrn příjmů od všech zaměstnavatelů = úhrn zúčtovacích příjmů ze závislé činnosti Úhrn povinného pojistného = úhrn pojistného zaměstnavatele z příjmů Úhrn sražených záloh na daň z příjmů ze závislé činnosti (po slevách na dani) = záloha na daň z příjmů celkem

Ještě uvádím děti, i pokud nemám napsaný slevy na dani za děti na sebe, ale jsou na přítele? Ty dva měsíce, co jsem byla na pracáku, někde uvádím? Brala jsem podporu, píše se to někam?

Všem kdo tomu rozumí, díky :-) :kytka:

Hanula1212
Kelišová 5076 příspěvků 17.03.18 09:18

Jestli je to správně nebo ne, ti nikdo bez znalosti konkrétních příjmů neřekne. Ale vyplněné bys měla mít správně (aspoň teda ty 3 údaje o úhrnu příjmů, pojistném a zálohách, jak uvádíš). Nevím, jakou používáš kalkulačku, ale snad by měly všechny počítat správně. Nejjistější je to na stránkách finanční správy. Děti vyplňovat nemusíš, ale pokud je uvedeš a napíšeš nulu, taky se nic nestane. Měsíce na ÚP neuvádíš, ale není od věci napsat např. prohlášení, že jsi v těch 2 měsících neměla žádný příjem, aby bylo jasné, že jsi na nic nezapomněla.

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33153 příspěvků 17.03.18 10:30

@statecna.oslice vyplnila jsem si formuláře na stránkách fú, slevu na děti bere manžel, takže jsem nevyplňovala nic. Byla jsem měsíc na nemocenské, vracejí mi asi 2000, což je zhruba sleva na dani za poplatníka za ten jeden měsíc

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejznámější český vodník Josef Dvořák: Na prahu osmdesátky vypadá prostě skvěle

Když se řekne vodník, každý si hned vybaví Josefa Dvořáka (76). Herec totiž,... číst dále >

Ve StarDance bych tancovala i zadarmo, říká Arichteva: Podrží ji diváci?

Hvězda První republiky Veronika Arichteva (32) si splnila velký sen. Zároveň... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >