Sleva na studenta, ukončení studia, práce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
aledud
Kecalka 413 příspěvků 31.01.18 15:57
sleva na studenta, ukončení studia, práce

Za kolik měsíců si může uplatnit slevu na studenta člověk, jež v květnu složil poslední zkoušku na VŠ (úspěšně), od 1.6. nastoupil do práce a zároveň v tom červnu byly promoce - bude sleva na studenta 1. - 5. měsíc nebo 1. - 6. měsíc?

Reakce:
carsa
Ukecaná baba ;) 1165 příspěvků 31.01.18 16:09

Soustavná příprava končí následujícím měsícem po složení poslední zkoušky, v případě, že po celý měsíc není vykonávána výdělečná činnost, nebo nevznikl nárok na podporu v nezaměstnanosti či rekvalifikaci, případně jejich kombinaci.
 https://www.podnikatel.cz/…-nizsi-dane/

Takže 1. - 5.

P4ja
Kelišová 7076 příspěvků 1 inzerát 31.01.18 16:10

@aledud Za nás to bylo tak, že studentem byl člověk do dne státnic resp. ještě v tom měsíci. Takže do konce května. Promoce na to vliv nemá, protože na diplomu by mělo být napsáno datum státnic.
Ale pozeptala bych se na studijním

vokishka
Extra třída :D 13196 příspěvků 31.01.18 17:18

Přidám se, slyšela jsem, že jsou dva různé termíny pro tyto studenty. Jeden je hned druhý den po zkoušce, druhý do konce následujícího měsíce. Je to pro slevu na dani a jinak pro zdr. pojišťovnu. Nevíte, jak to je? Jedna dcera studuje VOŠ, tam měli nějako besedu a ženská z pracáku jim řekla, že i když mají závěrečnou zkoušku v červnu, nemusí se o nic starat do konce srpna. To mi připadá hodně divný.

P4ja
Kelišová 7076 příspěvků 1 inzerát 31.01.18 18:22
@vokishka píše:
Přidám se, slyšela jsem, že jsou dva různé termíny pro tyto studenty. Jeden je hned druhý den po zkoušce, druhý do konce následujícího měsíce. Je to pro slevu na dani a jinak pro zdr. pojišťovnu. Nevíte, jak to je? Jedna dcera studuje VOŠ, tam měli nějako besedu a ženská z pracáku jim řekla, že i když mají závěrečnou zkoušku v červnu, nemusí se o nic starat do konce srpna. To mi připadá hodně divný.

No vím, že byl rozdíl ve střední a ve VŠ. Na střední to bylo do konce prázdnin, ale když člověk nastoupil do práce, tak to nikdo neřešil. Já zdravotní musela platit hned po konci studia na VŠ. Tj. státnice v lednu a a od února pjištění. No a sleva na dani, tam to záleží jak dlouho platí potvrzení o studiu, ale úplně nevím.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Na mě útočil taky! Ozvala se pumpařka, na kterou měl David Š. mířit pistolí

Je podezřelý z vraždy pumpařky Jany (†58), on sám ale tvrdí, že nejenže... číst dále >

Říká si o místo na kandidátce? Jaromírovi věřím, vzkazuje Musil z nemocnice!

Moderátor Honza Musil se stále zotavuje z vážného úrazu, který si před Vánoci... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >