Reklama

Sleva na studenta, ukončení studia, práce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

aledud
Kecalka 407 příspěvků 31.01.18 15:57
sleva na studenta, ukončení studia, práce

Za kolik měsíců si může uplatnit slevu na studenta člověk, jež v květnu složil poslední zkoušku na VŠ (úspěšně), od 1.6. nastoupil do práce a zároveň v tom červnu byly promoce - bude sleva na studenta 1. - 5. měsíc nebo 1. - 6. měsíc?

Reklama

Reakce:

carsa
Ukecaná baba ;) 1103 příspěvků 31.01.18 16:09

Soustavná příprava končí následujícím měsícem po složení poslední zkoušky, v případě, že po celý měsíc není vykonávána výdělečná činnost, nebo nevznikl nárok na podporu v nezaměstnanosti či rekvalifikaci, případně jejich kombinaci.
 https://www.podnikatel.cz/…-nizsi-dane/

Takže 1. - 5.

P4ja
Kelišová 5782 příspěvků 31.01.18 16:10

@aledud Za nás to bylo tak, že studentem byl člověk do dne státnic resp. ještě v tom měsíci. Takže do konce května. Promoce na to vliv nemá, protože na diplomu by mělo být napsáno datum státnic.
Ale pozeptala bych se na studijním

vokishka
Extra třída :D 12614 příspěvků 31.01.18 17:18

Přidám se, slyšela jsem, že jsou dva různé termíny pro tyto studenty. Jeden je hned druhý den po zkoušce, druhý do konce následujícího měsíce. Je to pro slevu na dani a jinak pro zdr. pojišťovnu. Nevíte, jak to je? Jedna dcera studuje VOŠ, tam měli nějako besedu a ženská z pracáku jim řekla, že i když mají závěrečnou zkoušku v červnu, nemusí se o nic starat do konce srpna. To mi připadá hodně divný.

P4ja
Kelišová 5782 příspěvků 31.01.18 18:22
@vokishka píše:
Přidám se, slyšela jsem, že jsou dva různé termíny pro tyto studenty. Jeden je hned druhý den po zkoušce, druhý do konce následujícího měsíce. Je to pro slevu na dani a jinak pro zdr. pojišťovnu. Nevíte, jak to je? Jedna dcera studuje VOŠ, tam měli nějako besedu a ženská z pracáku jim řekla, že i když mají závěrečnou zkoušku v červnu, nemusí se o nic starat do konce srpna. To mi připadá hodně divný.

No vím, že byl rozdíl ve střední a ve VŠ. Na střední to bylo do konce prázdnin, ale když člověk nastoupil do práce, tak to nikdo neřešil. Já zdravotní musela platit hned po konci studia na VŠ. Tj. státnice v lednu a a od února pjištění. No a sleva na dani, tam to záleží jak dlouho platí potvrzení o studiu, ale úplně nevím.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Ovčáčkovi tleskali v Máte slovo: Prezident už nebude nikam kandidovat, uklidnil

Je to muž, který miluje záři reflektorů a projevy na veřejných místech.... číst dále >

Jandová po letech na párty: Zvítězila konečně nad svými démony?

Zuzana Jandová (31) bezesporu patří k nejpůvabnějším a nesmyslnějším... číst dále >

Články z Ona Dnes

Imunoložka: Nežvýkáme proutí, ale spolkneme acylpyrin. Šetříme přírodu

Od ambiciózního projektu, jak léčit rakovinu pomocí vakcín na bázi... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >