Sleva na studenta, ukončení studia, práce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

aledud
Kecalka 407 příspěvků 31.01.18 15:57
sleva na studenta, ukončení studia, práce

Za kolik měsíců si může uplatnit slevu na studenta člověk, jež v květnu složil poslední zkoušku na VŠ (úspěšně), od 1.6. nastoupil do práce a zároveň v tom červnu byly promoce - bude sleva na studenta 1. - 5. měsíc nebo 1. - 6. měsíc?

Reklama

Reakce:

carsa
Ukecaná baba ;) 1081 příspěvků 31.01.18 16:09

Soustavná příprava končí následujícím měsícem po složení poslední zkoušky, v případě, že po celý měsíc není vykonávána výdělečná činnost, nebo nevznikl nárok na podporu v nezaměstnanosti či rekvalifikaci, případně jejich kombinaci.
 https://www.podnikatel.cz/…-nizsi-dane/

Takže 1. - 5.

P4ja
Závislačka 4889 příspěvků 31.01.18 16:10

@aledud Za nás to bylo tak, že studentem byl člověk do dne státnic resp. ještě v tom měsíci. Takže do konce května. Promoce na to vliv nemá, protože na diplomu by mělo být napsáno datum státnic.
Ale pozeptala bych se na studijním

vokishka
Extra třída :D 11924 příspěvků 31.01.18 17:18

Přidám se, slyšela jsem, že jsou dva různé termíny pro tyto studenty. Jeden je hned druhý den po zkoušce, druhý do konce následujícího měsíce. Je to pro slevu na dani a jinak pro zdr. pojišťovnu. Nevíte, jak to je? Jedna dcera studuje VOŠ, tam měli nějako besedu a ženská z pracáku jim řekla, že i když mají závěrečnou zkoušku v červnu, nemusí se o nic starat do konce srpna. To mi připadá hodně divný.

P4ja
Závislačka 4889 příspěvků 31.01.18 18:22
@vokishka píše:
Přidám se, slyšela jsem, že jsou dva různé termíny pro tyto studenty. Jeden je hned druhý den po zkoušce, druhý do konce následujícího měsíce. Je to pro slevu na dani a jinak pro zdr. pojišťovnu. Nevíte, jak to je? Jedna dcera studuje VOŠ, tam měli nějako besedu a ženská z pracáku jim řekla, že i když mají závěrečnou zkoušku v červnu, nemusí se o nic starat do konce srpna. To mi připadá hodně divný.

No vím, že byl rozdíl ve střední a ve VŠ. Na střední to bylo do konce prázdnin, ale když člověk nastoupil do práce, tak to nikdo neřešil. Já zdravotní musela platit hned po konci studia na VŠ. Tj. státnice v lednu a a od února pjištění. No a sleva na dani, tam to záleží jak dlouho platí potvrzení o studiu, ale úplně nevím.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Jde to!

Naučte se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy. Za dva... číst dále >

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Články z Expres.cz

Zdravotní stav Menzela se nezlepšuje, jaké změny provedla jeho žena Olga?

Kolem režiséra Jiřího Menzela (80) je opět rušno, podle dostupných informací... číst dále >

Prapodivná reklama Prachařové: Fotí dítě se spalovačem tuku!

Modelka Agáta Prachařová (33) stále brání svou dceru před zájmem veřejnosti a... číst dále >

Články z Ona Dnes

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Reklama