Daně před rodičovským příspěvkem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
nevernamrcha
Kecalka 122 příspěvků 11.11.14 19:22
Daně před rodičovským příspěvkem

Ahoj holky,
potřebovala bych trochu s něčím poradit. Manželovi nedávno řekli v práci, že může uplatnit slevu na mě ( manželku ). Ještě předtím než mi dá stát rodičovský příspěvek. Pokud to lze poradili by jste mi kam a co si vyběhat???
Jsem od 19.10.2014 na mateřské dovolené.
Děkuji za info

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
HankaHK
Závislačka 4459 příspěvků 55 inzerátů 11.11.14 19:26

Sleva na daních na vyživovanou manželku lze uplatnit, pokud jsi za ten kalendářní rok neměla příjem vyšší než cca 68 000kč. Započítává se tam i PPM, PN, „proplacení dovolené“

nevernamrcha
Kecalka 122 příspěvků 11.11.14 19:27

Musím na finanční úřad, tam přes rodné číslo mi vyjedou papír a ten mu dám do práce - říkám to správně???

Uživatel je onlineRegina Hero
Nadpozemská drbna 28103 příspěvků 11.11.14 19:35

@nevernamrcha ne, potvrzení o výši příjmů ti dá maximálně tvůj zaměstnavatel, určitě ne FÚ… spíš ti paní chtěla poradit, že až budeš na rodičáku, ne? Slevu na manželku může manžel uplatnit jen v případě, že nemáš víc jak 68 tisíc za rok hrubého…

nevernamrcha
Kecalka 122 příspěvků 11.11.14 19:53

Prej to lze i teď

Uživatel je onlineRegina Hero
Nadpozemská drbna 28103 příspěvků 11.11.14 19:55
@nevernamrcha píše:
Prej to lze i teď

jen pokud sis nevydělala za celý rok víc jak těch 68 tisíc… pak to lze…

nevernamrcha
Kecalka 122 příspěvků 11.11.14 20:00

No nevydělala, teda alespoň si to myslím. Akorát kam pro ten papír??? Byla jsem hodně na úp, tak jestli tam aby mi dali ten papír nebo na fú???

Hanka79
Neúnavná pisatelka 18259 příspěvků 11.11.14 20:03

@nevernamrcha Ja napsala manzelovi do prace akorat cestne prohlaseni, ze jsem si nevydelala vic jak 68tis a to bylo cely, dal to na mzdovku a bylo :) Jinak rodicak se do toho nepocita, az budes mi rodicak treba na tri roky, tak kazdy rok to muzes uplatnit…pokud budes brat jen ten rodicak ;-)

Svistice
Neúnavná pisatelka 17758 příspěvků 10 inzerátů 11.11.14 20:07

@nevernamrcha Finanční úřad Ti podle mě nic nedá. Na ÚP Ti asi maximálně potvrdí výši pobírané podpory. To, že jsi nepřesáhla těch 68 000 asi budeš muset „dokládat“ pouze čestným prohlášením.

Edit: Jinak tyhle daňové úlevy se uplatňují jednou ročně v rámci ročního zúčtování daně. Takže aktuální to bude řešit v lednu - manžel musí požádat svou mzdovou, aby mu to zúčtování udělala a doložit nejpozději do konce února všechny dokumenty (někde mají interní deadline ve firmách dřív). Pokud to nestihnete/proš­vihnete, manžel si musí podat na finančáku daňové přiznání sám (do konce března).
Přeplatek na daních se dostává s výplatou (pokud bylo zúčtování podané přes zaměstnavatele) nebo pak na začátku května přímo od FÚ.

Příspěvek upraven 11.11.14 v 20:13

nevernamrcha
Kecalka 122 příspěvků 11.11.14 20:09

A jak se píše čestné prohlášení aby to bylo ok?

Svistice
Neúnavná pisatelka 17758 příspěvků 10 inzerátů 11.11.14 20:13
@nevernamrcha píše:

Najdi si vzor na internetu. Jsou jich tam mraky.

HankaHK
Závislačka 4459 příspěvků 55 inzerátů 11.11.14 20:22

@nevernamrcha já používám tuto frázi:
Já níže podepsaná (jméno) čestně prohlašuji, že jsem v roce 2012 neměla zdanitelné příjmy přesahující 68 000,–
akorát, pokud jsi doteď nebyla na RD, tak bys musela být nezaměstnaná, abys měla nižší příjmy než 68.000kč, jinak nemáš šanci, aby ti to vyšlo.

nevernamrcha
Kecalka 122 příspěvků 11.11.14 20:25

Byla jsem jen v lednu a únoru. Pak jsem byla na úřadě práce, tam jsem měla přivídělek do 4 200,– cca 4 měsíce. Ale na pracáku mi byla poskytovaná podpora.

Hanka79
Neúnavná pisatelka 18259 příspěvků 11.11.14 20:37
@nevernamrcha píše:

Tak nejak jak psala @HankaHK, uplne staci takhle jedna veta a podpis, jeste jsem tam napsala datum a mesto :)

HankaHK
Závislačka 4459 příspěvků 55 inzerátů 11.11.14 20:51

@nevernamrcha tak si spočítej platy za leden a únor, plus přivídělek, a zeptej se jestli se tam počítá i podpora z ÚP, to netuším, ale nejlíp ti odpoví na sociálce, zda je to zdanitelný příjem. :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >

Seznamte se, tohle jsou opilci a smolaři na Českých lvech.

Největší společenské událost je za námi a už jsou známi vítězové, kteří... číst dále >