Danění příjmů z investování - obchodování s cennými papíry
Ahoj,
mám zainvestováno pár korun v kapitálových fondech. Jedná se o malé částky a výnos mi zatím činí 40 korun. Příjmy z investování se přitom daní 15 procenty a je nutno podávat daňové přiznání.
Existuje tady nějaká výjimka, abych nemusela podávat daňové přiznání třeba na 5 korun? (Jedná se o diverzifikované portfolio se všemi možnými cennými papíry, vím o akciích, které se do 100 tisíc nemusí danit).
Když mi daňové přiznání podává zaměstnavatel, budu v tomto případě podávat přiznání druhé, či dodatečné, nebo ho podám pouze sama?
Ahoj,
mám zainvestováno pár korun v kapitálových fondech. Jedná se o malé částky a výnos mi zatím činí 40 korun. Příjmy z investování se přitom daní 15 procenty a je nutno podávat daňové přiznání.
Existuje tady nějaká výjimka, abych nemusela podávat daňové přiznání třeba na 5 korun? (Jedná se o diverzifikované portfolio se všemi možnými cennými papíry, vím o akciích, které se do 100 tisíc nemusí danit).
Když mi daňové přiznání podává zaměstnavatel, budu v tomto případě podávat přiznání druhé, či dodatečné, nebo ho podám pouze sama?
Děkuji