Danění příjmů z investování - obchodování s cennými papíry

Anonymní
18.7.21 20:23

Danění příjmů z investování - obchodování s cennými papíry

Ahoj,

mám zainvestováno pár korun v kapitálových fondech. Jedná se o malé částky a výnos mi zatím činí 40 korun. Příjmy z investování se přitom daní 15 procenty a je nutno podávat daňové přiznání.

Existuje tady nějaká výjimka, abych nemusela podávat daňové přiznání třeba na 5 korun? (Jedná se o diverzifikované portfolio se všemi možnými cennými papíry, vím o akciích, které se do 100 tisíc nemusí danit).

Když mi daňové přiznání podává zaměstnavatel, budu v tomto případě podávat přiznání druhé, či dodatečné, nebo ho podám pouze sama?

Děkuji

  • Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
578
18.7.21 20:48

Podívej se na Investování pro holky, má tam rozhovor s účetní o danění investic. Daní se ale až při prodeji.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Právní poradna pro odškodnění a náhradu škody

Ikona - Petr Novák

Mgr. Petr Novák