Je tu účetní či daňový poradce?

Anonymní
27.6.21 22:40

Je tu účetní či daňový poradce?

Dobrý večer prosím o radu, v roce 2013 jsem se stala OSVČ na hlavní činnost v měsících 10-12/2013, poté jsem otěhotněla a od Ledna 2014 nastoupila do porodu na úřad práce. Na živnostenském úřadě mi řekli, když jsem chtěla činnost pozastavit, že nemusím stačí podávat nulové přiznání na finanční úřad, činnost OSVČ tedy pozastavena jen na zdravotní poj. a ossz. Na finanční úřad tedy podávám nulové přiznání, po ukončení 1 rodičovského příspěvku jsem měla druhé dítě a navazoval druhý rodičovský příspěvek. Ten mi končí v půlce ledna 2022, kdy se nechám zaměstnat na poloviční úvazek. Jak to mám řešit dál? Musím na zdravotní poj a ossz nebo stačí podávat nadále nulové přiznání a k tomu doplnit příjmy dle pár. 6 ze zaměstnání a přehledy zP a sp by se nadále nepodavali? Činnost OSVČ nemám v plánu nadále dělat, ale nevím, zda něco nepokazim, když bych pozasavila živnostenský list aby po mně nějak nechtěli platit zase zálohy? Dekuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9683
27.6.21 22:53

Dej si to jako vedlejší činnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.6.21 23:01

Takže dojít kam všude nahlásit vedlejší činnost? Musím tedy znovu podávat přehledy zP a sp? dekuji

• Citovat
  • Nahlásit
77325
28.6.21 07:38

Ja nejak nechapu, proc si to davno nepozastavila, když to nedelas a delat nehodlas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2537
28.6.21 08:32

Nulové výkazy můžeš podávat i při zaměstnání, i když je to zkrácený úvazek, bere se jako hlavní činnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.6.21 12:10

Takže v lednu mám dojít nazdrav poj a nahlásit že činnost kterou jsem u nich kdysi pozastavila bude nadále jako vedlejší činnost? Na sociálku mám dojít že jsem zaměstnaná a za činnost kterou jsem pozastavila na ossz bude od ledna na vedlejší činnost? Nevím, proč mne tehdy paní na živnostenském úřadě premluvila at to nepozastavuju přes živnostenský úřad a podávám pouze přiznání m FÚ, na sociálce a zdravé to pozastaven je.

• Citovat
  • Nahlásit
77325
28.6.21 12:12
@Anonymní píše:
Takže v lednu mám dojít nazdrav poj a nahlásit že činnost kterou jsem u nich kdysi pozastavila bude nadále jako vedlejší činnost? Na sociálku mám dojít že jsem zaměstnaná a za činnost kterou jsem pozastavila na ossz bude od ledna na vedlejší činnost? Nevím, proč mne tehdy paní na živnostenském úřadě premluvila at to nepozastavuju přes živnostenský úřad a podávám pouze přiznání m FÚ, na sociálce a zdravé to pozastaven je.

Protože to nechtěla řešit, ale jinak z tvého pohledu je nejjednodušší to přerušit tam, pak totiž nemusíš řešit ani ZP ani OSSZ ani ten finančák.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat