Dcera je těhotná a na drogách

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.04.19 16:20
Dcera je těhotná a na drogách

Dobrý den, dostala jsem se do těžké životní situace a nevím, jak z ní ven. Vlastně si za vše můžu sama. Moje matka mě vychovávala vždycky přísně a nikdy jsem nic moc nesměla, přítele jsem se směla najít až v 19 letech a různé diskotéky atd. také až od 18. Nepřišlo mi to zvláštní tak jsem tak vychovávala i dceru. Dceři je momentálně 17 let. Vždycky byla hodná ale v 15cti se jí začaly zapalovat lýtka a jednou si dokonce domů přivedla přítele. U nás doma to možná nebylo tak jsem jí to také zakázala a vysvětlila, že v 15 má na vše dost času. Nemáme spolu moc dobrý vztah, takže o antikoncepci mi ani nežádala. Ani na diskotéky po tanečních či v pátek jsem jí nepouštěla, přišlo mi to normální. Teď si uvědomuji, že jsem ji doma věznila a viděla v ní stále malou holku. V 16 letech se mi začala odcizovat stále častěji spala u kamarádek nebo měli nějakou důležitou akci se skautem. Byla kost a kůže a skoro nejedla. Začali jsme se spolu dost často hádat a já uplatňovala všelijaké zákazy. Jednou jsem hledala u ní v pokoji svoji kabelku a našla tam marihuanu, když jsem na ní uhodila, přiznala že už nějakou dobu hulí. Jde to s ní stále z kopce. Největší rána byla, když jsem nedávno našla positivní těhotenský test. Vím, že za vše můžu já, ale bohužel nevím jak se z téhle situace dostat.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
terien
Extra třída :D 11276 příspěvků 22.04.19 16:23

Jak se máš TY z téhle situace dostat? To snad nemyslíš vážně. Snad bys měla přemýšlet, jak dceři pomůžeš ne?

Kaileee
Ukecaná baba ;) 1284 příspěvků 22.04.19 16:23

:mrgreen: a kde jsi ten positivní těhotenský test našla??
já mám ráda trolly, ale aspoň chytré

stinga
Kelišová 6392 příspěvků 2 inzeráty 22.04.19 16:25

Á velké téma, zvláštně napsaný příspěvek, to bude další troll, nestěhujete se do Venezuely nebo tak nějak?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.04.19 16:25

Samozřejmě chci pomoci dceři, test byl hozený v prázdném koši, všimla jsem si ho, mrzí mi, že tohle bere někdo jako troll.

pecenaBrokolice
Kecalka 161 příspěvků 22.04.19 16:26

Tak, tady aspoň lidi můžou vidět, kam vedou všelijaké zákazy a držení holky doma. No, teď musíš řešit hlavně to, jak dceři pomůžeš. Promluv si s ní o tom, co jsi našla a jestli je to pravda, pak to spolu začněte řešit. Teď musíš být kamarádská maminka, žádná rozzlobená fůrie se zákazama a výčitkama. :kytka:

Russet
Neúnavná pisatelka 15867 příspěvků 22.04.19 16:26
@Anonymní píše:
Dobrý den, dostala jsem se do těžké životní situace a nevím, jak z ní ven. Vlastně si za vše můžu sama. Moje matka mě vychovávala vždycky přísně a nikdy jsem nic moc nesměla, přítele jsem se směla najít až v 19 letech a různé diskotéky atd. také až od 18. Nepřišlo mi to zvláštní tak jsem tak vychovávala i dceru. Dceři je momentálně 17 let. Vždycky byla hodná ale v 15cti se jí začaly zapalovat lýtka a jednou si dokonce domů přivedla přítele. U nás doma to možná nebylo tak jsem jí to také zakázala a vysvětlila, že v 15 má na vše dost času. Nemáme spolu moc dobrý vztah, takže o antikoncepci mi ani nežádala. Ani na diskotéky po tanečních či v pátek jsem jí nepouštěla, přišlo mi to normální. Teď si uvědomuji, že jsem ji doma věznila a viděla v ní stále malou holku. V 16 letech se mi začala odcizovat stále častěji spala u kamarádek nebo měli nějakou důležitou akci se skautem. Byla kost a kůže a skoro nejedla. Začali jsme se spolu dost často hádat a já uplatňovala všelijaké zákazy. Jednou jsem hledala u ní v pokoji svoji kabelku a našla tam marihuanu, když jsem na ní uhodila, přiznala že už nějakou dobu hulí. Jde to s ní stále z kopce. Největší rána byla, když jsem nedávno našla positivní těhotenský test. Vím, že za vše můžu já, ale bohužel nevím jak se z téhle situace dostat.

Tak do postele jsi mu ji snad nestrkala a v sedmnácti by snad mohla tušit, jak se dělají děti, ač jsi ji nevnucovala antikoncepci. Já byla vedená taky přísně a drogám jsem se vyhnula obloukem. Až se objeví doma, promluv si s ní a ukaž jí, že se na tebe může spolehnout, ať se rozhodne jakkoliv. Ale v každém případě ihned skončí s marjánkou a podobnými nesmysly. Snad nezkusila i něco horšího :roll:

free333
Generální žvanilka 24422 příspěvků 22.04.19 16:30
@Anonymní píše:
Samozřejmě chci pomoci dceři, test byl hozený v prázdném koši, všimla jsem si ho, mrzí mi, že tohle bere někdo jako troll.

Pozvi ji na večeři a prober to s ní jako kamarádka, né jako vyčítavá matka.

Zřejmě se Ti ani nesvěřila, že někoho má, protože se Tě bojí, Tebe a Tvých reakcí, tak ted to musíš zjistit a promluvit s dcerou, jestli zvládne to dítě, bude chtít pomoct anebo by raději šla na interrupci - tady nezbyde než nabídnout peníze, protože na to nemá…

Čím dřív to začneš řešit, tím lépe… ;)

Ou
Kelišová 7379 příspěvků 22.04.19 16:33

To že v 17 občas kouří trávu fakt neznamená, že je na drogách. Nejspíš jí marihuana pomáhá zvládat úzkosti a deprese. Když spolu zvládnete mluvit tak, aniž by se ani jedna utopila v emocích, tak by stálo za to zvážit jeslti by nebylo lepší řešit to s psychologem a možná léky, spíš než marihuanou. Když už, tak stejně potřebuje druhy bohaté CBD, ne na THC.

Najdi nejbližší K-centrum a zajdi se tam s nimi poradit, konkrétně se nechat uklidnit. Zároveň začni hledat takový přístup v komunikaci, abyste se vzájemně slyšely a byly schopné se domlouvat. Třeba na tom, jak řešit případné těhotenství. I s tou komunikací ti můžou pomoci nějaké návazné služby, co mají v káčku - mívají poradenství pro rodiče.

https://www.drogy-info.cz/mapa-pomoci/

Neboj - máte jen krizové období, žádnou velkou tragédii.

Příspěvek upraven 22.04.19 v 16:36

ka2ka
Extra třída :D 14914 příspěvků 22.04.19 16:33

A vysvětlila jsi jí v těch 15 alespon jak funguje antikoncepce?

stinga
Kelišová 6392 příspěvků 2 inzeráty 22.04.19 16:35
@ka2ka píše:
A vysvětlila jsi jí v těch 15 alespon jak funguje antikoncepce?

to se snad 15tiletá dozví i jinde než od matky, ne? chodí do školy, má kamarádky, internet

stinga
Kelišová 6392 příspěvků 2 inzeráty 22.04.19 16:36

Ale já té diskusi fakt nevěřím, kdo pod 80 let napíše „positivní“ a i jinak mi to přijde zvláštní

ka2ka
Extra třída :D 14914 příspěvků 22.04.19 16:37
@stinga píše:
to se snad 15tiletá dozví i jinde než od matky, ne? chodí do školy, má kamarádky, internet

tak asi ano ale matka by snad měla být první která jí to vysvětlí, když to tu čtu tak informace v některých diskuzích mě děsí

vokishka
Extra třída :D 14326 příspěvků 22.04.19 16:42

Není to chudák dcera té matky roku, co má b. bé děti, protože chtějí číst a studovat? Ta starší teď nedala slohovku (sle té matky roku teda) a ta druhá je zřejmě tedy na drogách :mrgreen:

terien
Extra třída :D 11276 příspěvků 22.04.19 16:45
@stinga píše:

Dozví, otázka je, jestli na ní má.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama