Dcera tajně odešla z domu

Anonymní
17.8.15 19:08

Dcera tajně odešla z domu

Dobrý večer, není to přímo můj problém, dotyčná mě žádala o radu. Co byste dělaly, kdybyste zakázaly 17tileté dceři někam jít a ona by se tajně v noci vytratila z domu a vy na to přišly jen náhodou až po jejím návratu. A navíc by vám lhala o tom kde byla. Omlouvám se za anonym, je to dost osobní.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

11773
17.8.15 19:11

Zaracha. Co jinyho. Bit skoro dospelou holku je nesmysl. Popripade zakazat to co ma rada - omezit prisun penez. Jenze nepises jakou ma dcera vychovu jestli je problemova nebo to byl zkrat atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18313
17.8.15 19:12

No, za mého mládí se to řešilo dvěma fackama a větou „Když ti něco zakazuju, tak je to proto, že mám o tebe strach. Jsi naše dcera a neumím si představit, že by tě pak třeba přivezli mrtvou.“ Ale uznávám, že dnešní metody výchovy tohle vylučujou… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11366
17.8.15 19:12

Příspěvek již není aktuální.

Příspěvek upraven 10.09.19 v 22:38

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Uzo
232
17.8.15 19:14

A kdo v tomto věku nezdrhnul přes zákaz rodičů? No asi ne ty, co to nemívaly zakázáno :think: Mě naši zakazovali někam chodit, mohla jsem tak do 10 večer a to se prakticky začalo stmívat a „děti“ teprve lezly ven, no trpěla jsem strašně. Takže jako dítě bych doporučila se víc zamyslet nad tím, jestli je opravdu nutné dceři něco zakazovat v sedmnácti letech. Jako matka bych byla hodně naštvaná, padlo by zaracha a hodně hodně výčitek :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1117
17.8.15 19:15

Už z principu chápu jako špatné 17 leté něco zakazovat… Takže tak..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.8.15 19:17

Díky, myslím, že je fracek, vyrůstala bez otce, příští týden by měla zůstat doma sama, muž říkal, že pokud by nebyla doma do 22h a ani na místě, které udala, volal by policajty. No, nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
2243
17.8.15 19:18

@Uzo Tak fakt jsem nikdy nezdrhla. Buď jsem si vymínila to, co jsem chtěla nebo jsem měla smůlu. A doufám, že to neudělají ani moje ratolesti. Jinak by asi následovalo něco v tom stylu, jak píše @Jura007

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7324
17.8.15 19:18

Tak moje mamka by mě propleskla zleva, zprava…to vím na 100%…stalo se to…je fakt, že mě to v těch 17 letech naštvalo, urazilo a ponížilo… :nevim: Takže to asi nebylo nejlepší řešení. Ale chápu jí…teď co mám dceru v pubertě, ano. :mrgreen:
Nevím…no…asi v klidu promluvit, přiznat zklamání, že lhala a odešla…strach…Možná se zeptat, co by ONA udělala na jejím místě (na místě matky)…pustila by jí ven? Nebála by se? Kdyby neposlechla, co by následovalo?
Nevím do jaké míry pomáhá vyhrožování typu, dokud tě živím budeš poslouchat, do 18 mám za tebe zodpovědnost atd… :roll: :nevim: i když je to pravda.
Fakt nevím jak to budu řešit, pokud to přijde…doufám, že ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.8.15 19:19

@Moucharda ale zodpovědnost za ni máš. Myslím, že volnosti měla dost.

• Nahlásit
  • Citovat
2468
17.8.15 19:21

@Uzo já nezdrhla. Asi jsem stará škola.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8951
17.8.15 19:22
@Anonymní píše:
Dobrý večer, není to přímo můj problém, dotyčná mě žádala o radu. Co byste dělaly, kdybyste zakázaly 17tileté dceři někam jít a ona by se tajně v noci vytratila z domu a vy na to přišly jen náhodou až po jejím návratu. A navíc by vám lhala o tom kde byla. Omlouvám se za anonym, je to dost osobní.

Upřímně, nevím co bych dělala. Určitě bych si s ní o tom promluvila, proč to udělala, ale probrala bych i to, proč jí to máma zakázala, to že se jí mohlo něco stát, že zklamala důvěru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
94
17.8.15 19:24

Otázkou je, co a proč jí zakázala. Když si vzpomenu na sebe v 17, tak jsem si taky dost dělala, co jsem chtěla. Ne, že bych tajně utíkala z domu, ale spíš jsem si to tak dopředu pojistila. Třeba jsem řekla, že jdu ke kamarádce a budu tam spát a šla jsem jinam, kam jsem věděla, že by mi to nepovolili. Nebyli tenkrát mobily, takže to bylo snazší, než dneska. A myslím, že to bylo tak pro rodiče lepší, že většinu věcí nevěděli :oops:
Děsím se, že to budou dělat moje děcka, ale asi se nedá než doufat, že to přežijou a snažit se vyjednat nějaký kompromis. Třeba jako půjdeš na party, ale v jednu v noci pro tebe přijede otec. Represe přinese akorát vzdor a ještě větší naschvály.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1117
@Anonymní píše:
@Moucharda ale zodpovědnost za ni máš. Myslím, že volnosti měla dost.

Komunikace se 17 letým není o zákazech a příkazech, to platí tak do deseti let, možná…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47215

Taky jsem pár týdnů před 15r. zdrhala na diskoteku.
Ve vzteku mi otec rozmlatil půl pokoje. Za obarvené vlásy na červeno jsem dostala jednu po cuni od něj druhou od zdi.
Víš co pomohlo? Že otec přestal zakazovat. Bez na diskotéku, klidně nás odvezl, dovezl, přestal tak nekompromisně zakazovat, hlidat a hned to šlo i po dobrém.
Na obou stranách.

Za porušení zákazu potrestala bych ji, nevím jak, ale nějak jo, ale spis by se rodice mohli zamyslet jestli je nutné 17 létě holce dávat takové příkazy, zakazy, časové omezení, jestli by to neslo si vydebatovat a udělat kompromisy, je to o důvěře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama