Denně mi volá máma

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
560
31.10.21 12:38

Denně mi volá máma

Ahoj, jdu se sem vykecat a ulevit si. Denně mi volá máma a už je to na palici. Je mi přes 30,jsem na rodicaku, jsem podruhé těhotná ve 3.trimestru, už se sotva koulim, všechno mě bolí, jsem z hormonů už pořád jen nervózní, vzteklá a protivná i sama sobě. U syna vrcholí období vzdoru a navíc se už měsíc placame v kolotoči nemoci, začal syn, pak přítel, pak opět syn, opět přítel a teď jsem lehla i já, ležíme už týden všichni. Do toho zase celá situace s covidem, mám strach abych ho nechytila před porodem, když mě teď v těhotenství úplně semlela obyčejná rýma a kašel, takže už se moc s nikým vídat ani nechci.
Prostě všechno se vším, nervy mam už totálně v kýblu ze všeho, jen se to ve mně dlouhodobě střádalo. A do toho prostě denně volá máma, takhle už je to dlouhodobě. Jak se máme, co nového (co by mohlo být nového od včera, kdy jsme spolu naposledy mluvily :roll: ), co syn, co mimčo v břiše, co já, jak mi je…atd a každý den dokola. Máma je v důchodu, chápu že se nudí, ale už je toho nějak moc a mam pocit že se tím přehnaným zájmem už dusim. Teď nás skoro měsíc kvůli nemoci neviděla, několikrát jsem jí musela odmítnout, že opravdu v nemoci o návštěvy nestojíme. Odmítali jsme několikrát i tchyni, kterou taky moc nezajímalo že je syn nebo přítel nemocný a taky neustále otravovala, abysme se viděli :roll: Tchanovci nás taky uhani skoro denně. Už toho mam nějak plné zuby. Před porodem prvního mě ten denodenni zájem a věčné telefony, jestli už rodim, úplně vysávaly. A tentokrát jsem psychicky vyzdimana už teď a děsím se, jak to bude před termínem ještě horší :? Bez ohledu na covid bych do porodu nejradši někam zalezla, aby mi všichni dali pokoj a měla jsem klid, s nikým jsem už nemusela mluvit a nikoho vidět.
Nechci být zlá, chápu mámu, že je sama, ale takhle už to dál nejde, už prostě nemůžu. Přece nemůžeme být jedinou náplní jejího času :nevim: to samé u tchyně. Ta sice pracuje, ale taky by nás potřebovala vidět ideálně obden.
Rada na to asi žádná neexistuje, tak si pojďte jen pokecat, jestli to máte někdo stejně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10803
31.10.21 12:40

A jak dlouho ty hovory trvají? Jinak ji holt řekni, že teďka nemáš čas, ses unavená, odpočíváš, něco děláš a ať zavola zítra nebo pozítří a máš klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25565
31.10.21 12:41

Mobilní telefon má takový tlačítko, kterým lze vypnout, ztlumit. Jde někam uklidit, nereagovat na něj atd. Není nic jednoduššího. Pro klid duše bych všem volajícím napsala SMS, že pro dnešní den nebudeš přijímat hovory, protože chceš mít klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9454
31.10.21 12:42

Já bych ji trošku, využila, až bude kluk ok, ať s ním jde třeba ven.. potřebuje se cítit potřebná

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
551
31.10.21 12:44

@Joyeee já to měla podobně :mrgreen: nejlepší rada je vypnout telefon a dát ho na spod šuplíku. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
726
31.10.21 12:49

Mne treba prijde, ze prehanis :nevim: tak misto sebe, dej k telefonu dite, jestli uz je schopny nejaky maly komunikace. Posli dite s babi ven.. chapu, ze uz jsi vynervena, ale nehledej jen negativa

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11358
31.10.21 12:54

A fakt se nedá hecnout a ten jeden hovor denně s mámou absolvovat? Vždyť se snad nemusíte vybavovat dlouho :nevim:. Táhne mi na 50 a zatím se mi nestalo, že bych nesebrala sílu na to říct mámě do telefonu aspoň : „ahoj, všechno ok, jen toho mám nad hlavu…“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
972
31.10.21 12:55

Tak já to měla na RD taky tak a nikdy mi to nevadilo, těch 5 minut denně na pokec s mamkou jsem vždy našla :nevim: Pokud nestíháš řekla bych jí to na rovinu, že nemáš čas. Já byla ráda, že má zájem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6931
31.10.21 12:58

Třeba ti chce máma pomoct, proč to nevyužít když jsi vyřízená a nemocná.. Nevím no, my máme v rodině jiné vztahy, já uz jsem mámou dospělé dcery a jsme kontaktu pořád, stejne tak s mojí maminkou se často vídám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
410
31.10.21 13:00

A na druhé straně jsou ženy, co by daly nevím co za to, aby jim mohla jejich maminka zavolat. Přeber si to jak chceš…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16278
31.10.21 13:05

Máma se nudí a mladíkovi vrcholí období vzdoru? Ty tam nevidíš ten potenciál, jak vyřešit nudící se babičku? :lol: Pokud není nemocný zrovna malý, tak ho lifruj pryč. „Jee, super, že voláš. Jsem dnes úplně vyždímaná, moc jsem nenaspala. Můžu ti připravit Péťu, že by sis ho na odpoledne vzala?“

Ty nebudeš chytat nerva z protivného dítěte, babičky nebudou muset volat, aby se ptaly, co nového a jako bonus si ještě můžeš hodit nožky nahoru a užít si chvíli klidu. Nebo poklidit to, co s malým za zadkem nemůžeš (já takto vyhazovala v jejich nepřítomnosti rozbité hračky).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3722
31.10.21 13:07

Můj přítel telefonoval s mámou stylem, hmmm, ano, děkuji, možná, ne, dobře, ahoj…na konci hovoru nevěděl ani polovinu z toho co mu máma povídala :-)jo a zvedal jí telefon maximálně obden…

taky bych mámu zapojila, jak tu radí ostatní, pokud má kluk jen rýmu a kašel tak vyšoupnout ho s babičkou obden na hodinku nebo 2 na procházku :-)
Mě máma takto často nevolá, takže to úplně neposoudím, ale když zavolá 2 x do týdne visím na tom telefonu někdy i hodinu :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8932
31.10.21 13:07

Já si takto volám s babičkou. Téměř každý den. A pořád máme o čem mluvit. Tak jednou týdně se stane, že se mi fakt nechce, nebo že nestíhám.
Někdy je hovor na 5 minut, někdy na půl hodiny.
Babička žije sama a je ráda, že si s ní někdo promluví.
A mě to fakt nedělá problém. A to už je ve věku, kdy se mě za 20 min 4× zeptá co jsem vařila. :mrgreen:

Za mě jsi jen sobecká a sebestředná. Nezblázni se ze sebe. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1144
31.10.21 13:10

Kdyz by dite zrovna nemelo horecku, tak bych ho nudici se babicce soupla, at ho vezme na dve hodiny na hriste nebo at si ho vezme pohrat k sobe domu.. A budete spojene obe. Ty si hodis kopyta nahoru a babka se bude citit vyuzita :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14614
31.10.21 13:12

Podle mě přeháníš, ale to bude asi hormonama.
Normálně bych syna přichystala a dala ho mámě na odpoledne. Pokud bude zdravý. Ty si trošku odpočineš, mamka si užije vnouče a bude. Nebo sama aktivně napiš/zavolej a něco mamce řekni.
Vem si to z jejich strany, děti jim vyletěli z hnízda, vnouče milují (své děti také, ale vnouče je malé a rychle roste) a chtějí ho vidět, měsíc je dlouhá doba pokud jste se normálně vídali třeba 1-2× týdně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat