Je mi 19, ale máma mi zakazuje se odstěhovat

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
27.10.21 14:05

Je mi 19, ale máma mi zakazuje se odstěhovat

Zdravíčko.
Mám takový větší problém. Je mi 19, za půl roku mám výuční list a jdu na nástavbu. Mám přítele a ten jde od příštího měsíce do podnájmu. Je to krásný, nově zrekonstruovaný byt s poměrně malým nájmem. Přítel skoro veškeré vybavení do bytu má a také plat má slušný + invalidní důchod. Do toho já mám alimenty od táty, které si můžu nechat, po domluvě s ním, o slušnou částku navýšit. Jde ale o to, že doma je to poslední měsíce nesnesitelné ještě víc, než kdysi. Dělám první poslední, pomáhám s chodem domácnosti, se psem, s úklidem a také se sourozencem. Jenže vše co dělám, pro mou matku nestačí. Nemůžu říct ani vlastní názor, nebo s něčím nesouhlasit, okamžitě je zle. Neustále poslouchám nějaké výtky a co všechno dělám špatně. Přitom se postarat umím a jsem soběstačná až až. Hodně mi to hraje na psychiku a cítím se doma špatně. Jsou tam ve mě i úzkosti. Jenomže jsem dostala zákaz odstěhovat se a pořád poslouchám, jak doufá, že nedojedu, že to prostě nejde.
Myslíte, že se po dodělání učebního oboru můžu v 19 odstěhovat? I přes zákaz mé matky? Mám z toho hrozný strach.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
79507
27.10.21 14:07

Ne, nemůžeš se odstěhovat, dokud budeš na slovo poslouchat matku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2550
27.10.21 14:08

Muzes, bez. Shazuje te, protoze se boji, odejdes a ona bude muset hejbnout prd-eli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10431
27.10.21 14:09

Řekni jí, že si to aspoň bude moct všechno doma dělat sama a dobře. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
103325
27.10.21 14:11

Taky jsem se odstěhovala v 19 letech.Mama s tím taky měla problém, ale to je tak všechno. Co udělá, zavolá policajty? Jsi zletilá, bránit ti nemůže. Já už si tedy vydělávala sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26309
27.10.21 14:12

Můžeš klidně hned, ale zvaz, jestli ti ty alimenty budou stačit. Nebo plánuješ aby tě přítel živil? Ono jaksi odstěhování není zadarmo, abys pak přidala aspoň na energie, které jdou ted nahoru, jídlo, věci do školy, léky, dopravu, oblečení apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.10.21 14:14

@Kriss Tina
Já vůbec nevím, jestli to bude stačit. Pohybovaly by se okolo 5 tisíc.

• Citovat
  • Nahlásit
26309
27.10.21 14:16
@Anonymní píše:
@Kriss Tina
Já vůbec nevím, jestli to bude stačit. Pohybovaly by se okolo 5 tisíc.

To je celkem málo. To by chtělo tak jednou tolik. Nebo jak si to představuješ? Že vše potáhne přítel? Co když se rozejdete, máma už té domu nepustí a budeš si muset najít něco svého? S najmem atd už sou ty částky úplně jinde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12631
27.10.21 14:19
@Anonymní píše:
Zdravíčko.
Mám takový větší problém. Je mi 19, za půl roku mám výuční list a jdu na nástavbu. Mám přítele a ten jde od příštího měsíce do podnájmu. Je to krásný, nově zrekonstruovaný byt s poměrně malým nájmem. Přítel skoro veškeré vybavení do bytu má a také plat má slušný + invalidní důchod. Do toho já mám alimenty od táty, které si můžu nechat, po domluvě s ním, o slušnou částku navýšit. Jde ale o to, že doma je to poslední měsíce nesnesitelné ještě víc, než kdysi. Dělám první poslední, pomáhám s chodem domácnosti, se psem, s úklidem a také se sourozencem. Jenže vše co dělám, pro mou matku nestačí. Nemůžu říct ani vlastní názor, nebo s něčím nesouhlasit, okamžitě je zle. Neustále poslouchám nějaké výtky a co všechno dělám špatně. Přitom se postarat umím a jsem soběstačná až až. Hodně mi to hraje na psychiku a cítím se doma špatně. Jsou tam ve mě i úzkosti. Jenomže jsem dostala zákaz odstěhovat se a pořád poslouchám, jak doufá, že nedojedu, že to prostě nejde.
Myslíte, že se po dodělání učebního oboru můžu v 19 odstěhovat? I přes zákaz mé matky?Mám z toho hrozný strach.

A jak by ti to mohla zakázat? Nijak, jsi dospělá. Stejne děláš podle ní všechno špatně, tak si to pak bude moct dělat sama a dobře :mrgreen: Jestli to s přítelem finančně utáhnete, tak jdi. Nevidím důvod, proč bys nemohla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.10.21 14:20

@Kriss Tina
No právě že ten nájem je docela levný, navíc měsíčně bychom pro sebe měli (po zaplacení nájmu a služeb) zhruba 19. 15, když odečteme to, co chce přítel šetřit. Navíc mi sám řekl, že to tak chce, že je pro něj důležité, ať mám maturitu a hlavně duševní zdraví v pořádku. Samozřejmě, že chci chodit na brigádu a přispívat i takhle.

• Citovat
  • Nahlásit
10884
27.10.21 14:20

V pohodě si sbal věci a jdi. Nemá tě tam jak držet, kromě jejich řečí. Pokud je to jasný, že bude dělat nějaký scény, tak si to na plánuje na dobu kdy nebude doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22683
27.10.21 14:21

Odejít můžeš klidně dneska. Ale taky se budeš muset chovat jojo dospěly vloček, ne dítě. Takže po škole brigadu a počítat s tím, ze po vyučení už taky nemusíš alimenty mít. Když se s tebou přítel rozjede, musíš vědět, ze zvládneš život dospělého i sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26309
27.10.21 14:22
@Anonymní píše:
@Kriss Tina
No právě že ten nájem je docela levný, navíc měsíčně bychom pro sebe měli (po zaplacení nájmu a služeb) zhruba 19. 15, když odečteme to, co chce přítel šetřit. Navíc mi sám řekl, že to tak chce, že je pro něj důležité, ať mám maturitu a hlavně duševní zdraví v pořádku. Samozřejmě, že chci chodit na brigádu a přispívat i takhle.

Tak jdi do toho, ale dávej si i ty něco bokem, kdyby ses musela stehovat, tak budeš namydlená. Brigádu to bude chtít určitě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
443
27.10.21 14:22

Taky mám v plánu se poměrně brzo odstěhovat, alimenty od taťky mám sice nižší, ale počítám s tím že budu muset trávit víkendy na brigádách :D tak nad tím popřemýšlej.

A jinak zakázat ti to nemůže, jsi dospělá. Ale zkus se s ní nějak domluvit co by se stalo, kdyby sis to třeba rozmyslela, nebo jste se rozešli. Už by tě domů nepustila? To je docela důležité, jestli nemáš dodělanou školu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
27.10.21 14:27
@Darkandeep píše:
Taky mám v plánu se poměrně brzo odstěhovat, alimenty od taťky mám sice nižší, ale počítám s tím že budu muset trávit víkendy na brigádách :D tak nad tím popřemýšlej.

A jinak zakázat ti to nemůže, jsi dospělá. Ale zkus se s ní
@Darkandeep

Tady je problém, že s ní o tomhle vůbec nemůžu mluvit, okamžitě to vždycky zatrhne a prostě ne, nebude to tak, bude to tak, jak řeknu já!
Ano, s tou školou je to horší, proto chci odejít, až budu mít hotový poslední ročník a nástavbu už dělat u přítele. No a kdyby se něco pokazilo, obě dvě babičky mi pořád nabízejí střechu nad hlavou, protože jsou na mé straně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat