Finančně nezodpovědná matka

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
29.10.21 16:51

Finančně nezodpovědná matka

Ahoj! Stalo se něco, co jsem u nás pokládala za velmi nepravděpodobné:
Dneska se mi moje mamka přiznala, že ji chlapík po telefonu ukecal na koupi matrace. Zlomil ji tím, že řekl, že dřív něco řešil s tátou a ten už umřel. Mamka je na tohle téma ještě hodně citlivá a tak se nechala zlomit. Matrace za 20 tisíc. No mě málem švihlo. Až do dnešního dne jsem ji považovala za velmi rozumnou. Ale bohužel to tak asi nebude. Už dřív se díky její nepozornosti a naivitě dostali oba rodiče do obrovských finančních problémů. Ale měla jsem za to, že se dost drsně poučila (musela pracovat tak o 13 let déle, aby mohla platit hypotéku.)
Ani teď ty peníze samozřejmě nemá a matraci má na splátky. Prakticky mi to sama sdělila s tím, že je hloupá a že ví, že to neměla dělat. No ale je to tu, matrace je doma a já se marně snažím dopátrat recenzí na tuto firmu. Stránku mají nějakou hodně pofidérní, nikde na internetu žádné recenze… Je to celé divné, že by prodejce takových „luxusních“ matrací nebyl nikde znám? Podle informací - s. r.o čko, základní kapitál 20 tisíc, dva lidi ve vedení, sídlo firmy kdesi v malé vesničce v elektru, bych tipla že jde o jasné šmejdy. Koupili matraci někde za pár šupů a prodali ji za těžké prachy.

Strašně mě tím naštvala. Na účtu nemá skoro nic, bere důchod, což taky nejsou nijak zářné prachy a pak udělá takovouhle hloupost a přizná se až hodinu předtím, než ji tu matraci dovezou. Vrácení nechce řešit, prej ani nemůže, protože je to na splátky… Nevím co s tím mám dělat. Skáču celý den kolem dětí (mimino a 2 roky) a fakt nemám čas ještě lítat kolem matky a hlídat co dělá, za co utrácí a jestli náhodou zase nekývla na nějakou hovadinu. ​

Vůbec nevím jak se k tomu postavit. Mamka má 65, není to nějaká stařičká senilní babička. Ještě nedávno pracovala. To že přiznala, že je to blbost ještě neznamená, že to neudělá znova. Mám strach, že se tohle bude zhoršovat a nadělá si dluhy. Žijeme s ní v baráku (má svůj vlastní byt nad námi) a mám strach, aby nám tu jednou nezaklepali exekutoři. Jsem na rodičáku, a ještě dlouho budu, takže nás živí jenom manžel, sice si hledám brigádu ale jde to špatně. Ceny všeho jdou nahoru, jsme rádi, že jsme rádi a máti pak přijde s takovouhle nesmyslností. Navíc její bratr i sestra mají evidentně problém se stařeckou demencí, oba dva jsou cca o 10 let starší než ona a už jsou docela problémoví. Tak se děsím, co budu dělat, až se to u ní začne projevovat taky.

Samozřejmě jsem ji za tohle sprdla a řekla jí, že jsem ji považovala za rozumnou a proč tohle udělala, když nemá peníze. Že my jí takovéhle výkřiky financovat nebudeme, protože nemáme z čeho. Tvářila se, že toho lituje, ale jak už jsem psala výše… mám prostě strach.

Poradí mi tu někdo, jak si mamku ohlídat, aniž bych ji nemusela kontrolovat jak malé dítě? Alespoň teď, kdy je pořád ještě příčetná?

Anonym, chodí sem známí a nechci, aby si z mamky taky utahovali.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8604
29.10.21 16:58

Když nám „klepou na dveře“, tvrdím, že toto rozhoduje manžel a nemám mozek a peníze už vůbec ne.
Zkus mamce „vtlouct“ do hlavy at se nauči zaříkávadlo: musím se poradit s dcerou.
Pokud zavolají znovu: dcera mi to zakázala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1321
29.10.21 17:11

Hele, chápu tě. Moje máma taky jednou takto kývla po telefonu na nějakou kravinu. :zed:
U té matrace nebyla nějaká faktura, smlouva? Že by se dalo odstoupit? Jinak bych ji zkusila vysvětlit ať nepřijímá hovory od cizích čísel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6513
29.10.21 17:12

Mrkni se na smlouvu - musela ji dostat! je tam možnost odstoupení od smlouvy!! Rozpoutej za mamku peklo, začni psát, volat, doporučeně, maily, čoika, prostě Vše, lze prostě odstoupit od smlouvy.. pokud se budeš dostatečně snažit, dostanete prachy zpět..
můj soused takto koupil (důchodce taky) „přístroj na usínání“ - říká mi - tak já myslel, jak krásně usnu, ale to mi řve, člověče, tak do uší, že se vůbec děsím zavřít oči…
no dal za to desítku
do měsíce jsme ji měli zpátky, ale fakt jsem psala a volala 3× denně, najdi si vzory na odstoupení od kupní smlouvy a makej na tom, nic není ztraceno! a mamku nauč, že bez vás nekoupí už NIC kromě potravin apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
398
29.10.21 17:15

Jakým způsobem tu koupi provedla? Já myslím, že pokud to nebylo v kamenném obchodě, vrátit by to jít mělo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6513
29.10.21 17:19

@Daisy86 jasně že ano!! je toho plný net!! jen se musí psát a volat a dát tomu pár hodin práce..! jednou ani dvakrát to nestačí :-)
https://www.dtest.cz/…mnim-prodeji?…
já vymámila zpět i peníze z „činských galerií“, které většinou prachy nevrací, jen třeba muž objednal přes fcb „koženou bundu“ za trojku, hned to poslal a nezajímaly ho recenze..
i tyhle peníze jsem dostala zpět, ačkoliv za cenu, že jsem psala 5 výhrůžek a recenzí na celý net denně..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1296
29.10.21 17:20
@bublinek píše:
Když nám „klepou na dveře“, tvrdím, že toto rozhoduje manžel a nemám mozek a peníze už vůbec ne.
Zkus mamce „vtlouct“ do hlavy at se nauči zaříkávadlo: musím se poradit s dcerou.
Pokud zavolají znovu: dcera mi to zakázala.

Není jednodušší říct „ne, nemám zájem“ a položit telefon/zabouchnout dveře? Asi nejlepší věc, kterou jsem se naučila na minikurzu psychologie ve škole, bylo říct šmejdům (a vůbec komukoliv, kdo mi něco nutí) rázné ne. Žádné vysvětlování, protože to jim dává jen další záminku k rozhovoru a konec konců jim je do mých důvodů prd. Chápu, že člověk nechce působit nezdvořile, ale když se od toho oprostí, má rázem klid. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5048
29.10.21 17:21

Řeš to rychle, lhůta běží. Ať matka hlídá děti a ty to řeš. 20tis. nejsou peníze, co nad nima člověk mávne rukou a můžou jí sakra chybět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.10.21 17:25

A nelze zde odstoupit od smlouvy? Rozumím dobře tomu, že jde o tzv. smlouvu uzavřenou mimo obchodní prostory podnikatele ( viz § 1828 a násl. Občanského zákoníku)?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13774
29.10.21 17:28

Moje babička jezdila vždycky na tyhle jejich předváděcí akce. Bylo jí blbé, když dostala zadarmo deštník, nekoupit za 20 000 deku pod kterou se ve spánku hubne.
Druhá babička taky koupila nějakou léčivou lampu. Měla si tím svítit na bércový vřed nebo co.
A moje máma už má taky doma zdravotní matrace, protože ten pán, co jim je prodal, byl prej strašně ochotnej.

A mně když se ozvali s vysavačem, tak jsem je pozvala domů na předváděčku s tím, že mi vyluxují kvartýr. Pak jsem je se slovy, že je to moc pěkný, ale že bychom s takové přehnané čistoty mohli mít alergii poslala tam, kde slunce nesvítí.
A kromě toho jsem chtěla, aby mi vyluxovali jen kvartýr, nikoli portmonku.

Příspěvek upraven 29.10.21 v 17:30

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.10.21 17:29

Pardon, než jsem to stačila dopsat, už to přede mnou někdo navrhoval.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10043
29.10.21 17:32

Žijete s ní v baráku, který byl/je původně její, že? Ty jo, máma sice udělala kapitální békovinu, ale ani tak nevidím důvod chovat se k ní jako k nesvéprávné a jednat s ní jako s dítětem. Evidentně to bylo poprvé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4263
29.10.21 17:49
@ontarova.stara píše: Žijete s ní v baráku, který byl/je původně její, že? Ty jo, máma sice udělala kapitální békovinu, ale ani tak nevidím důvod chovat se k ní jako k nesvéprávné a jednat s ní jako s dítětem. Evidentně to bylo poprvé.

Přesně, navíc si myslím, že je matka vytrestaná až dost a pamatovat si to bude dlouho.
Prohlédněte smlouvu, nejde-li od ní odstoupit.
A jinak holt smůla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23837
29.10.21 17:51

Pomoz mámě odstoupit od smlouvy a nauč ji tu říkanku, že se musí poradit s dcerou nebo, že nemá peníze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18781
29.10.21 17:51

Místo vzteku a výčitek ji pomož.

Od té smlouvy půjde odstoupit, podmínky pro šmejdy už jsou horší než bývaly.

https://www.mpo.cz/…uvy--252594/

Jinak mít pocit že ty by si určitě takové manipulaci a lži nepodlehla je naivní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat