Deprese před otěhotněním

663
13.9.21 08:14

Deprese před otěhotněním

Ahoj holky, chci se zeptat, samozřejmě navštívím v brzké době nějakou pomoc ale chci se zeptat Vás, jestli nemáte tip na nějaké vitamíny nebo doplňky stravy které mě hodí do pohody.
V říjnu nás čeká první a jediný KET. Jsme po 6 neúspěšných IUI a snažíme se 3 roky.
Nemám toho zrovna málo na svoji hlavu, do toho máme v rodině člověka který má rakovinu co metastázuje.
Jsem z toho všeho na dně.
Doma brečím, v práci se musím usmívat.
Budu ráda za jakékoliv zkušenosti.
Díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
420
13.9.21 08:36

Takové neexistují, doplněk stravy je proto doplněk, že jednak nemusí obsahovat vůbec nic a jednak nemusí jakkoliv účinkovat. Dokonce je od České zemědělské inspekce zakázáno u doplňků uvádět vliv různé nemoci. Určitě vám lidé doporučí hořčík, CBD, tryptofan, železo, apod., ale ty látky mají takové koncentrace, že prostě nemají šanci.

Ve vašem případě je nejefektivnější psycholog, celý váš stav se dá terapií dobře ovlivnit.

Pokud chcete dobré multivitamíny - Centrum Silver pro ženy 50+ (má lepší koncentrace) nebo Orthomol Cardio. Ale vzhledem k tomu, že se snažíte, tak byste měla i jakýkoliv doplněk stravy raději konzultovat s lékařem, aby neměl negativní vliv na vaše šance.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35703
13.9.21 08:43
@Moonpie píše:
Ahoj holky, chci se zeptat, samozřejmě navštívím v brzké době nějakou pomoc ale chci se zeptat Vás, jestli nemáte tip na nějaké vitamíny nebo doplňky stravy které mě hodí do pohody.
V říjnu nás čeká první a jediný KET. Jsme po 6 neúspěšných IUI a snažíme se 3 roky.
Nemám toho zrovna málo na svoji hlavu, do toho máme v rodině člověka který má rakovinu co metastázuje.
Jsem z toho všeho na dně.
Doma brečím, v práci se musím usmívat.
Budu ráda za jakékoliv zkušenosti.
Díky.

Brala bych maximálně kyselinu listovou. Těhotenství nezaručí, ale doplní případný nedostatek ve stravě. Jinak slunce a čerstvý vzduch. Přirozený pohyb. V práci se nemusíš usmívat. Můžeš někomu, komu věříš, říct, že neprožíváš nejšťastnější období v životě. Má to tak každý někdy. Nikdo nežije 80 let jen vesele a šťastně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
200
13.9.21 09:38

Řešit to urcite s psychiatrem. Já budu prave podstupovat IVF s následným KET a v červenci mi byla u psychiatricky diagnostikována úzkostná porucha, nasadila mi antidepresiva vhodná v tehotenstvi, zatim mám nejnižší dávku, prý to miminku ublížit nemůže a je lepsi to řešit takto, nez v tehotenstvi neustálé vyplavovani stresového hormonu.. to by mohlo miminko ohrozit víc, nez slabá dávka AD. Tak nad tím popremyslej a urcite se neboj nějakému psychiatrovi ozvat, pomuze ti! :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
663
13.9.21 10:52

@Pettra90 s psychiatrem nebo psychologem..?
Já se trošku antidepresiv od doktora bojím..říkala jsem si něco v přírodní formě.
Možná se mu ale ozvu, protože toho na mě padá vážně moc.
Držím palce aby Ti to vyšlo :hug: proč jdeš na KET proč ne hned na ET jestli se můžu zeptat? My jsme šli na KET proto, protože jsme ještě čekali na imunologické testy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat