Dětská zácpa

133
1.6.10 08:04

Dětská zácpa

Dobrý den, má tu někdo zkušenost s psychyckou zácpou u dítka?? Moje beruška obmítá kakat!Asi v roce a půl si natrhla konečník a od tej doby se bojí kakat, aby jí to zase nebolelo, už jsme zkoušeli snad úplně všechno.Do všeho dostáva vlákninu, aby neměla tuhou stolici, ale to taky nezabírá. Už nevíme jak dál a dr stále čeká, jestli se to nesrovná samo , jen máme případně dávat čípky! Je to hrozné jak někdy trpí a pláče u toho vyprazdnování! Je mi jí moc líto! :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

106
1.6.10 08:25

Ahoj a jak dlouho už to trvá?
Já bych si pro jistotu zašla na dětskou proktologii.Syn taky kolem 2 let trpěl zácpou,po třech měsících trápení (kdy užíval Duphalac a nepomáhalo to) jsem šly na proktologii,vyšetření konečníku bylo v pořádku,takže jsme dostaly papír co má jíst a pít + čípky.Čípky jsme nakonec ani nepoužily,hodně mu pomohlo pít ráno na lačno džus s vlákninou a do jídla jsem přidávala lžíci olivového oleje.Syn stolici schválně zadržoval,takže když jsem viděla,že se mu chce,posadila jsem ho na nočník a pomocí hraček jsem ho tam držela ,dokud se nevykakal.Chce to být důsledná,ale zároveň z toho nedělat velkou vědu.Je to běh na dlouhou trať,nam to trvalo skoro 3/4 roku,než se to upravilo do normálu. ALe pro klid bych na tu proktologii zašla.K

Příspěvek upraven 01.06.10 v 10:11

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69724
1.6.10 08:27

Tak tenhle problém ti nezávidím :-( nemám s ním zkušenost u dítka, ale u sebe… Stejný problém mám při cestování, prostě cizí záchod je „ošklivý“ a nejde to. A zatím se mi nepovedlo vymyslet nic co by fungovalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5726
1.6.10 10:35

ahoj,

my bereme Lactulosu na doporučení lékaře. Dcera kakala i 3 hodiny s kraválem, jaký nikomu nepřeji :-(

Dávám jí ráno do pití 5ml a konečně kaká bez problémů. Prý to není návykové, je to jen jakýsi cukerný roztok, ale berem to už přes rok… Tak doufám, že se to časem upraví …

Držím vám palce :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59
1.6.10 11:52

Dcera má momentálně taky problém s vyprazdňováním.Užívala měsíc ATB a způsobilo jí to problém s kakáním,má tuhou stolici.V lékárně nám paní magistra doporučila Lactulosu sirup a probiotika na upravní střevní mikroflory…ty už ale dávám delší dobu a zatím se vyprazdňování neupravilo.Tak od včera dávám 5ml Lactulozy a uvidíme,jestli to pomůže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
133
1.6.10 13:46

Dobrý den, emulips mám již doma ale zatím jsem ho malé nezkoušela dávat, užívám ho já a mám pocit, že ho do ní ani nedostanu, nechutná zrovna nejlépe, ale zkusím to, děkuji za radu, snad zabere. Katka :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
133
1.6.10 16:07

Kiky: my chodíme na gastroenterologii a tam nám napsali právě jen lactulozu, bereme jí už více jak rok a to třeba i 50ml denně. Ale už jsem uvažovala, jestli nezměníme lékaře. Děkuji za radu!! :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69724
1.6.10 16:35

Ono je otázkou, jestli tyhle přípravky zaberou, pokud se jedná o psychický problém :-( i když možná by pomohlo něco silnějšího, aby jí to šlo „samo“ a třeba se to pak zlepší. Ale zas nemám představu co takhle maličké děti mohou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
133
1.6.10 17:10

j.a.n.i1: u nás je to 100% psychyckého původu, ona nemá stolici tuhou, ale jak cítí, že se to tlačí ven, tak se zatáhne a nechce to pustit, kousek jí vždy uteče, ale to je všechno, nikdy se nevyprázdní tak jak by měla, někdy to dokonce končí tak, že jí musím dát násilím čípek a pak jí držet aby to mohlo vylézt ven! Je mi sice hrozně, když vím jak jí trápím, ale taky vím, že to jinak nejde a vyprázdnit se prostě musí!Když je moc plná tak mě nechce ani papat! Snažíme se jí dávat i jídla taková, aby jí neucpávala, papá hodně zeleniny i ovoce a stejně nic nezabere! Jsem z toho neštastná, bojím se aby se to vůbec zlepšilo! :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5726
1.6.10 21:10

zkusila bych dětského psychologa, určitě s tím zkušenosti má

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69724
1.6.10 21:30

Já asi taky, protože na psychiku fakt nic z tady doporučovaného nefunguje… u mě ten problém skončí přesně tím, jak se přiblížím k domovu, ale u vás to tak jednoduché nebude :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
133
1.6.10 21:36

ingusz: to je pěkný nápad, ale nevím jak si s ním bude povídat tříletý prcek, co se stydí a drží se máminy sukně, ale poradím se s dr a uvidíme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
133
1.6.10 21:37

j.a.n.i1: no snadné to opravdu nebude, ale budem dělat maximum proto, aby se to vyřešilo co nejdříve! Chtěla bych, aby malá mohla jít do školky, ale jestli to bude takto pokračovat, tak to asi školka počká! :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5726
1.6.10 21:59

Gabi, to mě fakt mrzí, že vám nic nepomáhá… já byla taky hodně na dně a naštěstí ta Laktulosa zabrala… s Anjou jsem si prožila peklo, … :-(

dětský psycholog si povídá hlavně s maminkou, tak neboj, a mmch Anja je dtto - stydlivá až někam… u dr. za celou dobu řekne „bonbonek“ při odchodu… :roll:

určitě to řeště, nestojí to za tu bolest, kterou prožíváte obě :-( A držím palce !!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
133
2.6.10 06:36

ingusz:Dnesk ajdem k obvodní paní dr a tak si o tom s ní popovídám. Ještě jednou moc děkuji za rada, pak dám vědět jak to dopadlo. :potlesk: :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama