Dětský adventní kalendář - co do něj?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
17896
20.9.21 12:43

dětský adventní kalendář - co do něj?

Zdravím, letos plánuji udělat AK sama, jak bude vypadat už vím, ale co do něj… už je to pár let populární, tak mě zajímá, co tam kromě sladkostí dáváte? Případně nebyl by odkaz na nějaky web (alternativa pro mě je obchod v Brně :-D ), kde by se tyto drobnosti daly koupit naráz?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26362
20.9.21 12:59

Třeba nějaké bomby do koupele (takové šumivé kuličky co se hodí do vany), malé hračky (nějaké hotwheels autíčko, lego v pytlíčku, malé puzzle, balíček karet, apod) ale z většiny to sladké no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
521
20.9.21 13:08

Gumičky, sponky, korálky, malé pastelky/voskovky, magnety na lednici, sladkosti, sušené ovoce, autíčka, lego, spodní prádlo s oblíbeným motivem, menší plysacek, ozdoba na batůžek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
243
20.9.21 13:16

Já jsem loni koupila puzzle 24 dílků, do každého pytlíčku dílek + sem tam nějakou jinou drobnost.. I ten nápad s legem zní dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71684
20.9.21 13:21

A kolik je dětem? Já zatím dělala takové různé drobnosti( gumičky, spoky, věci na tvoření, malování), pak lego - větší stavebnici, rozdělit návod na příslušný počet dní, k tomu příslušné kostičky), podobně puzzle, to byl trochu vopruz, protože to musíš nejdřív služt a pak dát jednotlivé části. Letos bude audiokniha na části

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54837
20.9.21 13:31

Já se hlavně vyhýbám všem těm miniptákovinkám, co pak zamoří byt. Takže cokoliv, co se spotřebuje (k jídlu třeba), aktivně využije (sponky a gumičky pro holky), nesnáším blbůstky typu figurky z kindrvajíček.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4448
20.9.21 13:35
@debra.morgan píše:
Zdravím, letos plánuji udělat AK sama, jak bude vypadat už vím, ale co do něj… už je to pár let populární, tak mě zajímá, co tam kromě sladkostí dáváte? Případně nebyl by odkaz na nějaky web (alternativa pro mě je obchod v Brně :-D ), kde by se tyto drobnosti daly koupit naráz?

Tak asi jde i o vek a finance. Třeba nějaké vstupenky na předvánoční představení? Vstupenka do kina a vyberete na co. V Lidlu prodávají mini lizatka nebo ty malinke pytliky s medvidkama. Sponky a gumicky, hotwheels autíčka, na Mikuláše třeba prskavky (u nás bude mít 3,5 tak by ho to potěšilo). Klidně bych dala i par minci do pokladnicky, svítící tkaničky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4448
20.9.21 13:38

Ještě me napadla třeba formicka na perníčky a pak je spolu upéct nebo věci na dělají sumivek do vody a pak to spolu uplacat. To si myslím děti pamatuji mnohem víc než pytlik bonbonu. Takové ty barevne cukriky na zdobení pernicku. Jasný, člověk to udělá i tak, ale zas Rů sladkost do něčeho zaobalis. Jinak my prskavkama volame na stedry den Ježíška a manžel mezitím cpe pod stromek dárky

Edit: razítko, krabicka s play doh, jojo, bublifuk, pro větší lak na nehty

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11992
20.9.21 13:44

Po zkušenosti z předchozích let, kdy toho děti vlastně dostaly dost ještě před Vánoci, už jim tam Lego a podobné věci dávat nebudu. Letos tam dostanou každý den návod na nějaké vánoční tvoření z toho, co už doma máme, a buď si to budou chtít udělat nebo ne. Takže třeba návod na vánoční ozdobu ze zažehlovacích korálků, z těstovin, přichystáme loďky z ořechů, papírové řetězy, děti si samy udělají těsto na perníčky atd. Jsou zatím malé a tyhle výtvarné věci je hodně baví, a když si s nimi sednu ke stolu a roztaháme třeba tempery a vodovky, jsou v sedmém nebi. Tak to pojmu letos takto, že každý den bude vlastně příprava na Vánoce a třeba půlhodina strávená spolu (dokud o to ještě stojí). K Mikuláši stejně dostanou od příbuzných tolik sladkostí, že to dojídají až na Velikonoce, takže si každý den ten malý mls nebo kousek čokolády vzít můžou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1424
20.9.21 13:51

Dávám drobnosti pro radost a dobroty. Letos bude dceři 2,5 - Olořísky, kinder čokoládu, maňáska na prst, hopík, modelínu, gumovy bonbony, lego duplo zviratka, sponky, gumičky, voskovky,… prostě to, co vím, že jí udělá radost :) vloni měla všechno v ozdobených papírových sáčcích pověsené na zdi. Letos ještě vymyšleno nemám. Ale koukni na Pinterest, tam je spousta inspirací. Mně se hodně líbí nápad Puzzle. Myslim, že ho vyrábí Ludattica, ale to u nás bude aktuální až za rok.
Nebo pro kluka bych koupila lego a do kazdeho sacku dala postupne dilky tak, aby mohl kazdy den kousek slozit a 24. ho měl celé.
Nebo je fajn i takový netradiční kalendář, kde jsou zážitky - pečení perníčků s mamkou, krmení zvířátek, domácí kino, koulovačka,… pro prvnáčky jsem měla ve škole úkoly, za každý splněný dostali kartičku a na konci z nich složily obrázek. Uloly typu - vybarvi obrazek, najdi dve stejne rukavice, ciselna spojovacka, najdi 5 rozdilu, nejaka grqfomotorika, spojit pocet prvku s cislem,…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3512
20.9.21 13:52

Dceři bude 8 let, takže kokina + ozdoby do vlasů apod. co využije ☺

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.9.21 13:57

Tak já jsem matka Herodes. Do každého okýnka jsem dala ukol - uklidit pokojicek, vyndat mycku, utrit prach, a podle toho, kolik bylo splněno, byl narok na jeden darek. Bud malý, střední nebo velky, vzadu byl navod, kolik je na jak velky darek potřeba bodu…. Tenhle darek byl hned rano 24., od Mikulase, za splnene úkoly. Jednou to bylo kino a obed, jednou to byl vstup do aquaparku a jednou to byl vylet na hory…. Vzdycky vymyslim zazitek. Malý darek je jen čokoláda, kdyz nechce hoch makat :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
25225
20.9.21 13:59

Synovi jsem tam dávala postavičky z lega, takové ty „nálepky“ na okno s vánočním motivem (na Štědrý den měl polepené celé okno), sem tam bonbon nebo kinderčoko, ořezávátko s obrázkem, voňavou gumu, rolničku, skleněného andílka, přívěšek s pikachu,…
Ty jo, už se asi začínám těšit na Vánoce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10135
20.9.21 14:02

Já ještě dávám mimo všeho zmíněného úkoly. Například „dnes máš za úkol naučit se říkanku pro Mikuláše“ nebo do jiného dne „dnes máš za úkol s maminkou udělat vánoční výzdobu“ atd

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17896
20.9.21 14:03

Díky, mám syna, takže sponky a gumičky jsou sice super, ale pro nás ne úplně použitelný. Je malý, počítám že pro mě to bude větší sranda než pro něj, asi bude jen chápat, že tam má koko… Navíc jak to bude velký AK, bude to naše největší předvánoční ozdoba, tak se na to těším.

Jen jsem tam nechtěla dávat 24 sladkosti, a malý pitchoviny mi neva, kdyztak to někde „necháme“, už jsme takto „darovali“ několik autíček.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat