Trauma z dětství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.17 13:39
Dětství:-( trauma

Zdravím všechny, nevím jak začít, vlastně se chci vypovídat a doufám, že se mi uleví. Je mi 36 let a dolehlo na mne moje zkažené dětství a dospívání. Navenek jsme působili jako normální rodina, no bohužel jen navenek. Mamka byla a je hodně nemocná a co si jako dítě pamatuju, často bývalá v nemocnici a na různých léčeních. Takze se ó mně staral nevlastní otec…Dokud jsem nezlobili byl hodný, věnoval se mi, hrál si se mnou, no jen co nebylo po jeho byl schopen mně zmlátit, tak že jsem měla jelita, několikrát mně musel omluvit z tělocviku, abych se neprevlikala a nikdo neviděl modraky. Nekdy mu ujela ruka i před mamkou, ta mně samozřejmě bránila!!!S nás­tupem puberty se všechno ještě zhoršilo, k bití se přidalo i zneužívání a to je problém s kterým se nemůžu vyrovnat! Mamka samozřejmě nic netuší a nevím jestli chci aby něco věděla, vím že by to nepřežila, je na otčímovi psychicky i finančně závislá, hlavně zdravotně by to sama nedávala. Ja se v 18 odstěhovala přes 300 km a ulevilo se mi. Bohuzel co jsem si myslela že jsem vytěsnila se mi po nocích vrací a já už několik měsíců pořádně nespím. Manzel nic netuší, v okolí nikdo neví co se dělo za zavřenými dveřmi. Mam strach že když navstivim psychologa ten je povinen nahlásit vše na policii. Prosim anonym, je to pro mne i po tolika letech citlivé. Dekuju!

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Keyllah
Echt Kelišová 9697 příspěvků 11.12.17 13:41
@Anonymní píše:
Zdravím všechny, nevím jak začít, vlastně se chci vypovídat a doufám, že se mi uleví. Je mi 36 let a dolehlo na mne moje zkažené dětství a dospívání. Navenek jsme působili jako normální rodina, no bohužel jen navenek. Mamka byla a je hodně nemocná a co si jako dítě pamatuju, často bývalá v nemocnici a na různých léčeních. Takze se ó mně staral nevlastní otec…Dokud jsem nezlobili byl hodný, věnoval se mi, hrál si se mnou, no jen co nebylo po jeho byl schopen mně zmlátit, tak že jsem měla jelita, několikrát mně musel omluvit z tělocviku, abych se neprevlikala a nikdo neviděl modraky. Nekdy mu ujela ruka i před mamkou, ta mně samozřejmě bránila!!!S nás­tupem puberty se všechno ještě zhoršilo, k bití se přidalo i zneužívání a to je problém s kterým se nemůžu vyrovnat! Mamka samozřejmě nic netuší a nevím jestli chci aby něco věděla, vím že by to nepřežila, je na otčímovi psychicky i finančně závislá, hlavně zdravotně by to sama nedávala. Ja se v 18 odstěhovala přes 300 km a ulevilo se mi. Bohuzel co jsem si myslela že jsem vytěsnila se mi po nocích vrací a já už několik měsíců pořádně nespím. Manzel nic netuší, v okolí nikdo neví co se dělo za zavřenými dveřmi.Mam strach že když navstivim psychologa ten je povinen nahlásit vše na policii. Prosim anonym, je to pro mne i po tolika letech citlivé. Dekuju!

Tak to není, nic povinen hlásit není. Naopak musí dodržovat mlčenlivost ;) zkus za nějakým zajít, probrat to s ním a třeba se ti uleví, držím palce :kytka:

Emimin7
Echt Kelišová 9357 příspěvků 11.12.17 13:43

Můžeš psychologovi zalhat, že o dotyčného již bylo příslušně postaráno.

zuzukobylka
Ukecaná baba ;) 1383 příspěvků 1 inzerát 11.12.17 13:48

Psycholog nikam nic nahlašovat nebude. Kromě jiného je to už cca dvacet let zpátky. Tobě by ale povídní s ním mohlo skutečně pomoci. Určitě se na něj obrať.

Emimin7
Echt Kelišová 9357 příspěvků 11.12.17 13:49
@Keyllah píše:
Tak to není, nic povinen hlásit není. Naopak musí dodržovat mlčenlivost ;) zkus za nějakým zajít, probrat to s ním a třeba se ti uleví, držím palce :kytka:

Ohledně trestních činů má mlčenlivost výjimku a psycholog je povinen hlásit potencionální ohrožení dalších osob.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.17 13:56

A ještě mně děsí, že občas reaguji na děti přehnaně, mám strach že se budu chovat jak otčím…že mi někdy ujedou nervy a dám jim na zadek jak on kdysi mně. Nikdy se to ještě nestalo, ale mám strach že bych někdy mohla reagovat tak jak otcim reagoval na mne. :zed:

Mmsg 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.17 14:05
@Anonymní píše:
Zdravím všechny, nevím jak začít, vlastně se chci vypovídat a doufám, že se mi uleví. Je mi 36 let a dolehlo na mne moje zkažené dětství a dospívání. Navenek jsme působili jako normální rodina, no bohužel jen navenek. Mamka byla a je hodně nemocná a co si jako dítě pamatuju, často bývalá v nemocnici a na různých léčeních. Takze se ó mně staral nevlastní otec…Dokud jsem nezlobili byl hodný, věnoval se mi, hrál si se mnou, no jen co nebylo po jeho byl schopen mně zmlátit, tak že jsem měla jelita, několikrát mně musel omluvit z tělocviku, abych se neprevlikala a nikdo neviděl modraky. Nekdy mu ujela ruka i před mamkou, ta mně samozřejmě bránila!!!S nás­tupem puberty se všechno ještě zhoršilo, k bití se přidalo i zneužívání a to je problém s kterým se nemůžu vyrovnat! Mamka samozřejmě nic netuší a nevím jestli chci aby něco věděla, vím že by to nepřežila, je na otčímovi psychicky i finančně závislá, hlavně zdravotně by to sama nedávala. Ja se v 18 odstěhovala přes 300 km a ulevilo se mi. Bohuzel co jsem si myslela že jsem vytěsnila se mi po nocích vrací a já už několik měsíců pořádně nespím. Manzel nic netuší, v okolí nikdo neví co se dělo za zavřenými dveřmi. Mam strach že když navstivim psychologa ten je povinen nahlásit vše na policii. Prosim anonym, je to pro mne i po tolika letech citlivé. Dekuju!

No dětství nic moc, ale pokud tě nevychovávali *** a nebyla ti provedena bezdůvodně žádná zmrzačující operace, tak se to snad dá ještě přežít. Za zneužívání a týrání dětí je max. podmínka. Děti v ČR mají horší práva a ochranu než zvířata. Takže asi tak. Za psychologem jít můžeš- co by asi tak hlásil, když týrání a zneužívání dětí je v ČR norma a společnost těmto obětem nepomůže, resp. se jim ještě vysmívá? :kytka:

edit admin - odstraněn nevhodný příspěvek

Božislava
Ukecaná baba ;) 1626 příspěvků 11.12.17 14:12
@Mmsg píše:
No dětství nic moc, ale pokud tě nevychovávali gayové či muslimové a nebyla ti provedena bezdůvodně žádná zmrzačující operace, tak se to snad dá ještě přežít. Za zneužívání a týrání dětí je max. podmínka. Děti v ČR mají horší práva a ochranu než zvířata. Takže asi tak. Za psychologem jít můžeš- co by asi tak hlásil, když týrání a zneužívání dětí je v ČR norma a společnost těmto obětem nepomůže, resp. se jim ještě vysmívá? :kytka:

Gayové? Ti by možná byli na ni hodnější. A zcela určitě by s nima nemusela mít sex. Když je někdo členem menšiny, ještě to neznamená, že je to zlý člověk. Heterosexuální hovada jsou mnohdy horší.

Mmsg 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.17 14:15
@Božislava píše:
Gayové? Ti by možná byli na ni hodnější. A zcela určitě by s nima nemusela mít sex. Když je někdo členem menšiny, ještě to neznamená, že je to zlý člověk. Heterosexuální hovada jsou mnohdy horší.

To bylo obecně k právům dítěte v ČR. Ti gayové a bezdůvodné operace byly k právům dětí mužského pohlaví. :roll:

Mmsg 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.17 14:34
@Emimin7 píše:
Ohledně trestních činů má mlčenlivost výjimku a psycholog je povinen hlásit potencionální ohrožení dalších osob.

Co? Pravděpodobně je většina toho promlčená a podat trestní oznámení může poškozená. Psycholog na druhé straně ČR nic hlásit nebude.

lilith1
Ukecaná baba ;) 1508 příspěvků 11.12.17 14:40
@Emimin7 píše:
Ohledně trestních činů má mlčenlivost výjimku a psycholog je povinen hlásit potencionální ohrožení dalších osob.

No to je otázka do pranice, oznamovací povinnost má ze zákona každý, ale doktor versus lékařsklé tajemství?, ale je psycholog vlastně Dr, když nestuduje medicínu. No a co se týká třeba zpovědi, tak kněz v rámci zpovědi taky nic neoznámí, tak že vlastně v té oznamovací povinnosti tápu..

blumen
Hvězda diskuse 42562 příspěvků 11.12.17 14:45

Doufam, ze Tva mati nema dalsi deti :think: a ze nezneuziva nekoho dal.

Jinak jdi k psychologovi.

Emimin7
Echt Kelišová 9357 příspěvků 11.12.17 14:50
@lilith1 píše:
No to je otázka do pranice, oznamovací povinnost má ze zákona každý, ale doktor versus lékařsklé tajemství?, ale je psycholog vlastně Dr, když nestuduje medicínu. No a co se týká třeba zpovědi, tak kněz v rámci zpovědi taky nic neoznámí, tak že vlastně v té oznamovací povinnosti tápu..

Je to spíše o selském rozumu psychologa. Když pacientka řekne, že její matku včera do krve seřezal otčím, až si myslela, že by to nemusela přežít, psycholog to dost možná oznamí. Když pacientka řekne, že to bylo před dvaceti lety a dnes je vše jinak, dost možná to neoznámí. Jde o to, jestli může psycholog oznámením zabránit budoucímu zločinu.
Jak to má doktor si nejsem jist, tam musí být tuším nejdřív pověřen soudem.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.17 14:51

@blumen ne jsem jedináček, mamka další děti mít nemohla!!!Kdybych měla. mladsi sourozence jen tak bych se z domu neodešla!!

Mmsg 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.17 16:07
@Anonymní píše:
@blumen ne jsem jedináček, mamka další děti mít nemohla!!!Kdybych měla. mladsi sourozence jen tak bych se z domu neodešla!!

Ale až půjdeš k psychologovi, tak neříkej jak se chováš ke svým dětem. Vůči tvým dětem má oznamovací povinnost každý. :palec: Je sice známé že týraní-týrají, ale to se těžko vysvětluje sociálce. :kytka: :kytka: :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

5 receptů na rychlé vánoční cukroví

Taky se vám nechce zbytečně stát za plotnou ještě před Vánoci? Nebo nestíháte... číst dále >

Články z Expres.cz

Dokonalý polibek Vondráčkové sepsuli i v Americe. Fraška a katastrofa, píše se!

Opravdu česká distribuční společnost Luna Stanislava Dvořáka poškodila snímek... číst dále >

Co ty dva svedlo dohromady? Tomáše Řepku přišel podpořit i Lukáš Rosol!

Kapitán. Tak se jmenuje čtvrtá autobiografie, kterou ve středu večer pokřtil... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >