Fotky dětí na sociálních sítích

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Simima
Kecalka 147 příspěvků 08.12.17 16:37
Fotky dětí na soc. Síti

Pěkný podvečer :) zkusím stručně vysvětlit můj „problém“ (on to zas takový problém asi není, ale mě to hrozně vadí :roll: ) jde o Facebook. samozřejmě na ten svůj dávám fotky syna, těhu bříška aj., ale mám jej zablokovaný tak, aby se kmému profilu, údajům a příspěvkům nikdo cizí nedostal. No a jde o to, že moje babička (synova prababička) si na Facebook přidává i lidi které ani nezná, opravdu úplně cizí lidi a na fb si dává fotky mého syna a dokonce mého bříška 8o. A mě to prostě hrozně vadí, nechci aby mé soukromí někde vystavolala a nevím jak jí to říct :think: ona se kvůli všemu vždy začne vztekat a rozčilovat :roll: poradíte? Nebo jsem blázen a reším kraviny? 8o ona těm internetovým věcem moc nerozumí, a zase na ni nechci já být zbytečně zlá :oops:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
Včelička992
Závislačka 3421 příspěvků 08.12.17 16:42

V tomhle neporadim, ale kazdopadne i kdyby jsi to mela sebevic zablokovane a ja nevim co jeste, tak se ti tam stejne nekdo dostane a postahuje si fotky tebe i tveho syna :pankac: lidi si strasne mysli, ze jsou „jakoze“ chraneni, ze to maji zablokovane :lol:

Aries6
Generální žvanilka 21972 příspěvků 5 inzerátů 08.12.17 16:44

@Simima Vadilo by mi to hodně, dala bych jí to jasně najevo. Vymaž si ji z přátel. Ale prvopočátek je v tom, že tam ty věci dáváš ty. Je to prostě internet, sociální síť, věc velice dobře zneužitelná a je to jenom na tobě.

Simima
Kecalka 147 příspěvků 08.12.17 16:46

No můj fb ani nikdo ne vyhledá a když už, třeba přes společné přátelé, tak se ukáže jen prázdný profil. Je jasný, že když je něco na netu, tak to prostě někdo najít může, ale ona jim to dává na zlatým podnose :roll:

Nadavilero
Závislačka 4184 příspěvků 08.12.17 16:46

A co tam nastavit, aby se tyhle fotky prababičce neukazovaly? Aby si je nemohla stahovat.
Ty stažené nějak vymazat…přímo jí poprosit a vysvětlit, proč to chceš.

jestericka34
Nováček 08.12.17 16:47

Ja to vyřešila jednoduše. Cca před rokem jsem ho zrušila a mam svatý klid.

Ploskutáček
Ukecaná baba ;) 1045 příspěvků 08.12.17 16:49

Je to hrozně snadné - takové fotky tam vůbec nedávat. Co nechci dát všanc všem, internetu nepatří. Ale myslím, že jde blokovat, aby se vaše příspěvky určitým lidem nezobrazovaly. Takže si hoďte bábrli do blokovaných a je to. Sice jí může být nápadné, že už delší dobu nevidí vaše bříško ani potomka, ale na to bych kakal. Podle mě děláte chybu vy, je blbost tlačit na babičku, aby si cizí lidi nepřidávala - vy nesdílejte intimnosti, nebo babču blokujte v příspěvcích.

Můj pohled je ten, že Facebook dnes slouží primárně k sebeprezentaci a „chlubení“, tam jsme byli, to jsme dělali, během těhu mi narostly šestky atd. Já nesdílím téměř nic, v podstatě jen chatuju, takže tohle neřeším.

Simima
Kecalka 147 příspěvků 08.12.17 16:54

No ona si tam dává spíš fotky které si sama vyfotila, když u nás bývá na návštěvě. Jakože si nás chce na památku vyfotit (což chápu )

Ploskutáček
Ukecaná baba ;) 1045 příspěvků 08.12.17 16:55
@Nadavilero píše:
A co tam nastavit, aby se tyhle fotky prababičce neukazovaly? Aby si je nemohla stahovat.
Ty stažené nějak vymazat…přímo jí poprosit a vysvětlit, proč to chceš.

To není dobrý nápad, může to udělat zlou krev.

ivašot.
Kelišová 6719 příspěvků 08.12.17 16:55

Moje rada je nedávat ty fotky na internet vůbec. Nedávno jsem byla na nějakém školení, které vedl specialista na IT bezpečnost a říkal, jak jsou lidi naivní v tom, co zveřejňují a jak důveřují zabezpečení svých profilů.

ivašot.
Kelišová 6719 příspěvků 08.12.17 16:56
@Simima píše:
No ona si tam dává spíš fotky které si sama vyfotila, když u nás bývá na návštěvě. Jakože si nás chce na památku vyfotit (což chápu )

Snažila bych se vysvětlovat a třeba i trošku postrašit tím, co by se mohlo stát

Ploskutáček
Ukecaná baba ;) 1045 příspěvků 08.12.17 16:58
@Simima píše:
No ona si tam dává spíš fotky které si sama vyfotila, když u nás bývá na návštěvě. Jakože si nás chce na památku vyfotit (což chápu )

Jo, tak to je blbý. Ale zase - nevidím problém, musela by to být fakt smůla, aby babička měla v Přátelích nějakého úchyláka, nebo dokonce peďáka, pokud narážíte na tohle.

Simima
Kecalka 147 příspěvků 08.12.17 17:03

Jednou mi k ní přišel dopis (dřív jsem tam měla trvalý pobyt a někde jsem asi zapomněla přehlásit adresu) no a hned ho otevřela. Tak jsem jí tenkrát slušně vysvětlila, že to Teda ne. No a on a se urazila, ještě mi nadala a vůbec se s náma nějakou dobu nebavila :roll: ono stačí když přijede na návštěvu a treba mi po obědě vzbudí syna a řeknu jí ať se ztiší, že ho budí, tak se šklebí a vzteká, že ho nebudí ona. Tak mám právě strach co by vyváděla, kdybych jí řekla tohle a nevím jak na ni :think: 8o

Ploskutáček
Ukecaná baba ;) 1045 příspěvků 08.12.17 17:05
@ivašot. píše:
Moje rada je nedávat ty fotky na internet vůbec. Nedávno jsem byla na nějakém školení, které vedl specialista na IT bezpečnost a říkal, jak jsou lidi naivní v tom, co zveřejňují a jak důveřují zabezpečení svých profilů.

To je asi nejlepší rada, ale zase bych to nenafukoval. Desítky tisíc maminek se chlubí na FB dětmi a pupíkem, kolik z nich může dát ruku do ohně nejenom za všechny Přátele, ale i přátele přátel. Kolik lidí má nepřístupný profil pro ty, jež je nemají v Přátelích? Kolik lidí má dvoufaktorové přihlašování? Těhule a mimča na FB nepatří. Ale zase, nebuďme paranoidní. Tak někdo z Dolní Lhotky lajkne váš vzdouvající se pupík.

Melpel
Ukecaná baba ;) 2046 příspěvků 08.12.17 17:05

Ukázat babičce pár dokumentů, kterak si zloději vytipovávají domácnosti k vykradení a kterak si pedofilové hledají své oběti. Třeba série Seznam se bezpečně. Na internet fotky dětí nepatří. Ani na zabezpečený profil, protože i tak se k nim mohou dostat cizí lidi.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Po rozchodu má Marpo děti ve střídavé péči! Jak to všechno zvládá?

Připravuje se na dlouho očekávaný souboj v thaiboxu, kde se utká s raperem... číst dále >

Nejrozesmátější invalida měsíce Bohdalová: „Jak vidíte, jsem tu živá!“

Se zraněním na těle, zato se širokým úsměvem dorazila herečka Jiřina... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >