Diskuze pro alpy, co nechtějí být alpami

Anonymní
2.1.20 11:56

Diskuze pro alpy, co nechtějí být alpami

Je tady někdo, kdo má rád alkohol a chtěl by ubrat? Zvládnete dodržet suchý měsíc? Držívá se suchý únor, já bych chtěla vyzkoušet už suchý leden. Nepiju tvrdé, neožírám se, ale dám si pivo, dvě nebo dvě, čtyři decky i několikrát týdně a zjišťuji, že to beru jako už jako běžnou věc, jako relax a myslím, že to není dobré. Včera se mně dostal do rukou článek, kde je napsáno, co vše se člověku zlepší po měsíci abstinence, krom neviditelných zdravotních bonusů i ty viditelné, např. klesne váha, zlepší se pleť. Je tu nějaký pijan, co by šel do toho se mnou? Zdůrazňuji slovo pijan, jelikož ti, co si připijou o vánocích vaječňákem a jinak nepijou by pro mě nebyl správný sparing partner.

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

Anonymní
2.1.20 12:14

Já si chci dát taky suchý leden… dávam si víno. Asi tak dvě sklinky každý den. Přes víkendy toho padne i více. A dobré to asi není. I když jinak normálně fungují. Nejsem nějaký ožrala. Spíše na relax večerní u televice. Jinak pracují denně, vařim, peru, uklízím, starám se o dceru.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
2.1.20 12:18
@Anonymní píše:
Já si chci dát taky suchý leden… dávam si víno. Asi tak dvě sklinky každý den. Přes víkendy toho padne i více. A dobré to asi není. I když jinak normálně fungují. Nejsem nějaký ožrala. Spíše na relax večerní u televice. Jinak pracují denně, vařim, peru, uklízím, starám se o dceru.

To je právě to, že si člověk myslí, když se neopíjí, že není ožrala. Alkoholikem může ale být i tím pravidelným pitím. Tohle denní nebo časté pití je rozhodně rizikové pití. Proto si chci vyzkoušet, jestli vlastně budu umět relaxovat jinak, než se sklenkou v ruce. Já nepiju denně, ale nejméně jednou za tři dny ano.

• Nahlásit
  • Citovat
Ou
10741
2.1.20 12:19

Nepřipojím se, protože piju mnohem méně, ale rozhodně tě podporuju.

Ten test jestli vydržíš měsíc nepít je hodně důležitý.

Jednak to fakt zlepší spánek, pleť a posléze i náladu a samozřejmě že poklesne energetický příjem (alkohol jsou čisté prázné kalorie) a tím se dost usnadní i snižování hmotnosti.

A především ale zjistíš, jestli nad alkoholem máš kontrolu a tedy vydržíš jeden blbej měsíc nechlastat, a nebo jestli má alkohol kontrolu nad tebou a prostě si najdeš nějakou záminku proč to nedodržet.

Když to člověk nezvládne, tak už by se měl zamyslet nad tím, jestli se čirou náhodou s kategorie rizikové pití nepřehoupl někam hlouběji.

Jinak je dobré porozumět tomu v jakých příležitostech a proč piješ víc, než by bylo záhodno (což děláš) - co ti alkohol přináší? Uvolnění napětí? Snížení úzkosti? Snazší usínání? Jednodušší komunikaci s ostatními? Utlumení přebytku myšlenek v hlavě?

Když tohle identifikuješ, tak se pak bude snáze hledat jiné řešení toho co potřebuješ a teď ti to zajišťuje alkohol.

Když to celé budeš řešit teď, kdy piješ rizikově, tak je reálné dostat se do situace mám alkohol pod kontrolou a piju tak, že mi to neškodí.

Bez toho je tu riziko, že se při nejbližší krizi rozchlastáš tak, že bude následovat velký sešup dolů, těžké škrábání se zpět a následně nezbude než abstinence…

Držím palce i v nalezení parťáka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.1.20 12:27
@Ou píše:
Nepřipojím se, protože piju mnohem méně, ale rozhodně tě podporuju.

Ten test jestli vydržíš měsíc nepít je hodně důležitý.

Jednak to fakt zlepší spánek, pleť a posléze i náladu a samozřejmě že poklesne energetický příjem (alkohol jsou čisté prázné kalorie) a tím se dost usnadní i snižování hmotnosti.

A především ale zjistíš, jestli nad alkoholem máš kontrolu a tedy vydržíš jeden blbej měsíc nechlastat, a nebo jestli má alkohol kontrolu nad tebou a prostě si najdeš nějakou záminku proč to nedodržet.

Když to člověk nezvládne, tak už by se měl zamyslet nad tím, jestli se čirou náhodou s kategorie rizikové pití nepřehoupl někam hlouběji.

Jinak je dobré porozumět tomu v jakých příležitostech a proč piješ víc, než by bylo záhodno (což děláš) - co ti alkohol přináší? Uvolnění napětí? Snížení úzkosti? Snazší usínání? Jednodušší komunikaci s ostatními? Utlumení přebytku myšlenek v hlavě?

Když tohle identifikuješ, tak se pak bude snáze hledat jiné řešení toho co potřebuješ a teď ti to zajišťuje alkohol.

Když to celé budeš řešit teď, kdy piješ rizikově, tak je reálné dostat se do situace mám alkohol pod kontrolou a piju tak, že mi to neškodí.

Bez toho je tu riziko, že se při nejbližší krizi rozchlastáš tak, že bude následovat velký sešup dolů, těžké škrábání se zpět a následně nezbude než abstinence…

Držím palce i v nalezení parťáka.

Já vyloženě nechlastám, když někde jsme, dá se říci, že piju nejméně. Trpívám na kocoviny, alkohol se mi špatně odbourává, bývá mi rychle zle, měla jsem to taky vždy. Dokonce na jedné akci, co bývá jednou ročně, dělám řidiče. Ale mám piva v ledničce a dojdu z práce a otevřu si třeba to pivo :) jak chlap. Bydlíme ve vinné oblasti, tak vína je tu mraky a lidi to pomalu nepovažují za alkohol. Nebo, když mám více uklízení, tak si k tomu naleju. Když mám volný den, klidně si dám už dopoledne k práci. Ale třeba fakt jen to jedno, ale i tak mi to přijde na hlavu, protože mě někdy napadne, že bych si třeba zlomila nohu a co si o mně v nemocnici pomyslí.

• Nahlásit
  • Citovat
SDK
136
2.1.20 12:38

no ...

Ja se klidne pridam :)

Ja to uz jednou zkousel a tak jako funguje to, ne, ze ne :) Nejhorsi byly ty prvni vecery, kdy clovek mel fakt tendenci neco si dat na chut. Ne, ze by mel abstak, ale ze zvyku :)

Mj. A suche vino se do sucheho ledna pocita nebo ne? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.1.20 12:40

Jsem tu :mrgreen: Já piju vínko 3× do týdne. Většinou si s manželem otevřeme láhev a ta padne. Přijde nám to moc a určitě to není zdravé, takže jedeme suchej leden (úplně bez alkoholu) a pak to chceme podstatně omezit. Ale já píšu diplomku a v květnu mám státnice, tak nevím, jak to bez vína dám :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.1.20 12:43

Taky chci. Loni jsem ho nedodrzela, nejak jsem to hodila za hlavu…ale letos chci ten leden, nejlepe i únor ale vim ze budu mit co delat i blbe 2 týdny. Nepiju denne, ale ob den klidne. Po praci se tesim az si vecer dam vino, nekdy i pul lahve…o víkendových akcich se kolikrat opiju uplne. Beru to jako relax a uvolneni. A taky mi dochazi ze to neni ok.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
2.1.20 12:48
@Lovelytrue píše:
Jsem tu :mrgreen: Já piju vínko 3× do týdne. Většinou si s manželem otevřeme láhev a ta padne. Přijde nám to moc a určitě to není zdravé, takže jedeme suchej leden (úplně bez alkoholu) a pak to chceme podstatně omezit. Ale já píšu diplomku a v květnu mám státnice, tak nevím, jak to bez vína dám :nevim:

Já taky mám v květnu státnice :? a bakalářky nemám ani půlku. Jen jsem si na to vzpomněla a mám chuť si nalít

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
2.1.20 12:49
@SDK píše:
Ja se klidne pridam :)

Ja to uz jednou zkousel a tak jako funguje to, ne, ze ne :) Nejhorsi byly ty prvni vecery, kdy clovek mel fakt tendenci neco si dat na chut. Ne, ze by mel abstak, ale ze zvyku :)

Mj. A suche vino se do sucheho ledna pocita nebo ne? :)

Ani slzu ani suchého vína. Suchý měsíc plus suché víno rovná se mokrý měsíc :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
2.1.20 12:51
@Anonymní píše:
Taky chci. Loni jsem ho nedodrzela, nejak jsem to hodila za hlavu…ale letos chci ten leden, nejlepe i únor ale vim ze budu mit co delat i blbe 2 týdny. Nepiju denne, ale ob den klidne. Po praci se tesim az si vecer dam vino, nekdy i pul lahve…o víkendových akcich se kolikrat opiju uplne. Beru to jako relax a uvolneni. A taky mi dochazi ze to neni ok.

Taky si myslím, že i dva týdny mi dají zabrat, natož dva měsíce. Tak nám teda držím palce :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
2.1.20 12:51
@Anonymní píše:
Já taky mám v květnu státnice :? a bakalářky nemám ani půlku. Jen jsem si na to vzpomněla a mám chuť si nalít

V klidu já s diplomkou začala dnes :mrgreen: :palec: A věř mi, že bakalářka je nic oproti nervům a učení před státnicemi. Jen si na to vzpomenu, tak je mi špatně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.1.20 12:52
@Lovelytrue píše:
V klidu já s diplomkou začala dnes :mrgreen: :palec: A věř mi, že bakalářka je nic oproti nervům a učení před státnicemi. Jen si na to vzpomenu, tak je mi špatně.

Do kdy máš odevzdat? Já do února bych ji měla mít celou nachystanou k poslední konzultaci. Do toho teda chodím do práce a mám rodinu.

• Nahlásit
  • Citovat
3466
2.1.20 14:00

Ja tedy nevim, kazdy tady rikate ze si otevrete ve dvou lahev a citite se jako by to byl nejaky precin a je treba ubrat. Podle vasich meritek jsem alkac. Jelikoz lahev vina pri veceru mne prijde uplne ok :nevim: pivar moc nejsem tedy a nejak me nebavi do sebe tlacit deset piv v hospode.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.1.20 15:55

@Komsomol Ja myslím ze problém s tim ma ten clovek, ktery fakt nevydrzi ani 2 tydny bez toho..proste 2 tydny uplne čistý, zni ti banalne ale porad si nekdo hleda duvody a obhajuje. Ja si tedy myslim ze každý den lahev vina je uz pruser uplne, ale kazdy mame meritko jinde..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama