Reklama

Dítě se Španělem- jména

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

klaritaaa
Povídálka 43 příspěvků 28.11.17 13:34
Dítě se Španělem- jména

Zdravím vás! Řešíme jméno pro naše česko- španělské miminko a zajímali by mě vaše tipy. Podmínky jsou, že jméno musí existovat v české i španělské formě (kvůli prarodičům), předpokládáme, že budeme žít v ČR, Španělsku, ale je dost možné, že i někde jinde, příjmení bude mít miminko 2- po tatínkovi Španělovi a po mně (ve formě bez ova, kdy nejde poznat, že příjmení je typické české). Za každý nápad děkuju :-)

Příspěvek upraven 28.11.17 v 13:41

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.17 13:37

@klaritaaa Moje sestřenice žije ve Španělsku… má Valerii (Valeria)

klaritaaa
Povídálka 43 příspěvků 28.11.17 13:39
@Anonymní píše:
@klaritaaa Moje sestřenice žije ve Španělsku… má Valerii (Valeria)

A můžu se zeptat- ona je vdaná? Zjišťovala jsem si jak budeme muset řešit složitě příjmení pro dítě do českého rodného listu a bez svatby je to teda vlastně nemožné aby dítě mělo příjmení otce s nějakou logikou…:-((

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16506 příspěvků 28.11.17 13:42
@klaritaaa píše:
A můžu se zeptat- ona je vdaná? Zjišťovala jsem si jak budeme muset řešit složitě příjmení pro dítě do českého rodného listu a bez svatby je to teda vlastně nemožné aby dítě mělo příjmení otce s nějakou logikou…:-((

Ani Španělé si neberou matky svých dětí?

klaritaaa
Povídálka 43 příspěvků 28.11.17 13:44
@Kobliha51 píše:
Ani Španělé si neberou matky svých dětí?

Pardón? :-D

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.17 13:45
@klaritaaa píše:

Vdaná není… jak to mají s rodným listem nevím. Holka má dvě příjmení, její a jeho…

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16506 příspěvků 28.11.17 13:45
@klaritaaa píše:
Pardón? :-D

Jen se ptám. Tady v Čechách je to běžné. Tak se ptám, jestli to tak je i ve Španělsku. Nic za tím nehledej.

klaritaaa
Povídálka 43 příspěvků 28.11.17 13:47
@Kobliha51 píše:
Jen se ptám. Tady v Čechách je to běžné. Tak se ptám, jestli to tak je i ve Španělsku. Nic za tím nehledej.

No jak to vidím kolem sebe, tak je to stejné jako v ČR nebo kdekoliv jinde… Svatba určtiě bude, jen to tak vypadá, že děti nechodí jen až po svatbě…

klaritaaa
Povídálka 43 příspěvků 28.11.17 13:48
@Anonymní píše:
Vdaná není… jak to mají s rodným listem nevím. Holka má dvě příjmení, její a jeho…

Děkuju! A Valeria je opravdu moc hezké jméno!

axlpol
Závislačka 2654 příspěvků 87 inzerátů 28.11.17 13:53

@klaritaaa mě napadla hned Karmen (znám dvě a moc se mi to jméno líbí, zaujalo mě)

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16506 příspěvků 28.11.17 13:54
@klaritaaa píše:
No jak to vidím kolem sebe, tak je to stejné jako v ČR nebo kdekoliv jinde… Svatba určtiě bude, jen to tak vypadá, že děti nechodí jen až po svatbě…

Děkuji. Stačilo napsat, že je to stejné jako u nás.

anjeliik
Povídálka 35 příspěvků 28.11.17 13:57

Ahoj, učím ve škole kde máme hodně dětí ze smíšených manželství, vybraná jména: Adriana, Maria, Isabella, Sofie (Sophie/a), Laura, Sylvia, Nica (Veronica), Andrea. Chlapci: Bruno, Mateo, Sebastian, Nicolas, Carlo, Max, Gabriel, Lucas, Antonio.

S některými jsme se bavili právě o příjmení a jedno děvče říkalo, že na matrice jejich rodičům nepovolili mít příjmení po matce a pak po otci, má tedy jen nepřechýlené po otci (české). Asi záleží i na konkrétní matrice, mně se jako nejjednodušší způsob zdá, aby se přítel nechal přejmenovat a přiložil si tvé příjmení ke svému, pak bude mít dítě automaticky obě.

Elishka1
Závislačka 2655 příspěvků 28.11.17 13:58

Lucia

Kelsey
Hvězda diskuse 44450 příspěvků 28.11.17 14:11

Kluk Damian, Kristian, Maxmilian nebo Fabian by se mi libil.
Holka Izabella, Anabell, Melanie, Patricie.

welovefashion
Zasloužilá kecalka 561 příspěvků 107 inzerátů 28.11.17 14:11

Mě se strašně líbí Maribel, ale s tím teda asi nic českého nespojíš, jinak moje španělské kamarádky se jmenovaly Laura a Alicia, obě jména jsou i v čechách…

u kluka mě ted napadá, že třeba Tomáš má podobně znějící jméno ve španělštině, nebo Carlos=Karel, Alejandro=Alexandr třeba, doufám, že to píšu správně, španělsky jsem se učila jen jeden rok :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Starosta italského Riace čachroval s migranty, teď má zákaz do svého města

Měla to být výkladní skříň soužití místních a migrantů, kteří sem proudí z... číst dále >

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >