Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
Ještě dodám, že mám docela asymetrii prsou, levé mám dost větší, myslíte, že se to srovná?
Mně prsa narostly nejvíce v 16-17 ale možná díky antikoncepci.
Každopádně mám i tak menší, a jsem za ne vděčná. Větší nejsou vždy výhra:) A mít se ráda je základ. Nijak to neovlivnis…
Prsa rostou cely zivot, jejich velikost a tvar se v prubehu casu meni. Asymetrie se ale obvykle sama nesrovna.
Prsa ti vyrostou klidně i ve 40, když ztloustneš. Prsa tvoří hlavně tuk.
@Noelia_Z píše:
Mně prsa narostly nejvíce v 16-17 ale možná díky antikoncepci.Každopádně mám i tak menší, a jsem za ne vděčná. Větší nejsou vždy výhra:) A mít se ráda je základ. Nijak to neovlivnis…
Děkuji moc za odpověď. Kamarádky mají některé i dost větší, ale jiné zase třeba nemají nic. Jako naštěstí nejsem úplně plochá, ale zase žádná sláva… Mamka má prsa čtyřky a babičky tak pětky, ale zase všechny tety a dospělé sestřenice nemají skoro nic a ani druhá babička, takže doufám, že budu po mamce ![]()
@Sardelka píše:
Prsa rostou cely zivot, jejich velikost a tvar se v prubehu casu meni. Asymetrie se ale obvykle sama nesrovna.
Děkuji. Zajímá mě kdy mají takovou stálou velikost, že už moc nerostou. Tak ta asymetrie mě fakt štve, i v podprsence to jde docela vidět.
Je mi 42 a rostou mi pořád. V patnácti jsem měla “kdenic-tunic” teď mám solidní čtyřky…
@Russet píše:
Prsa ti vyrostou klidně i ve 40, když ztloustneš. Prsa tvoří hlavně tuk.
Jo to je zase taky pravda. Jsem dost hubená, ale zase ne žádná vychrtlina.
Já jsem byla vždycky plocha a prsa mi narostly ve 22 letech.
A ne, nepřibrala jsem, nebrala antikoncepci, nic, prostě se jim najednou chtělo ![]()
@Janli píše:
Je mi 42 a rostou mi pořád. V patnácti jsem měla “kdenic-tunic” teď mám solidní čtyřky…
Vážně? A kdy Vám narostly? Babička taky říkala, že prý do osmnácti byla plochá a pak až jí narostly, prý z piva ![]()
Mění se celý život. Nejvíc to bude v těhotenství, ale jinak třeba když pribiras nebo hubnes, tak často mění velikost.
Rostou furt. Já celoživotně stridave tloustnu a hubnu. Když tloustnu, tak se zvětšují a když hubnu tak nic
Největší vliv mělo těhotenstvi.
Pokud chceš mít velká prsa klidně ti daruji svoje…ještě v 15 sem měla sotva lentilky pod kobercem, byla sem hodně hubená.. v 18 sem měla košíčky C, pak D, pak F..no a teď po porodu mám tak Zetka…🤣 Jako můžu říct že už ty D byly na prd, bolívaji mě záda, ve všem vypadám mohutně, těžko se shání pradlo..pri popobehnuti ze schodu to boli…jinak mám levé prso o něco větší…celý život… Mám v plánu zmenšení a modeláž…za nějaký čas…
Nic moc teda. Mě nezachránilo ani rodinné dědictví. Mamka, babičky mají prsa větší. Já stěží jedničky. Ale jsem hodně útlá. Takže velikost podprsenky 65C ty vycpané i 65 D takže C, D odpovídá trojky až čtyřky, pokud by se nebral v potaz obvod pod prsy, ale to nemám ani náhodou. Z pohledu chlapa pevné jedničky. Ani nevím, kdy narostly. Možná když mi bylo tak dvacet let.
Nechci kazit naděje, ale třeba mně snad ani od těch patnácti prsa nerostla. Ještě jsem doufala, protože jsem fakt měla hodně malá prsa, ale v 17 mi jedna paní řekla, ať už žádné zázraky nečekám. Trochu naděje jsem vkládala ještě do hormonální antikoncepce a taky nic.
Až těhotenství a kojení mi udělali krásná prsa, pro mnohé objektivně pořád malé jedničky-dvojky, ale v té době jsem se sebou byla spokojená a cítila se aspoň trochu jako ženská. Někomu to bohužel samo neroste.
Ahoj, je mi čerstvých patnáct let a mám dotaz ohledně prsou. Do kdy Vám rostly prsa a hlavně kdy Vám narostly nejvíce. Já nejsem sice úplně plochá, ale takhle bych prsa mít navždy nechtěla, mám dvojky, ale i tak se mi to zdá málo a prsa nejsou úplně podle mých představ. Mám pocit, že už nerostou. Myslíte, že ještě vyrostou? Vím, že mám ještě čas, ale kamarádka (23 let) mě straší, že jí přestaly růst v patnácti, ale ona má sotva jedničky. Díky za odpovědi.