Do USA alespoň na rok

19
9.1.21 22:34

do USA alespoň na rok

Ahoj všichni, toto téma sem asi moc nepatři, ale i tak sem píšu. Je mi 19, přiští rok budu dělat maturitu a mě čím dál více láká po maturitě odjet do USA alespoň na rok. Chtěla bych si zkusit žít po nějakou dobu v jiné zemi, poznat nové lidi, získat nějaké nové zkušenosti a hlavně se naučit jazyk. Zjisťovala jsem nějaké informace, ale možností je velmi málo. :,( Získání zelené karty je náročné a je malá pravděpodobnost k získaní, studium na vysoké škole je hodně drahé, práce prostřednictvím agentur jsou pro studenty vysokých škol, ještě je tu au-pair, ale po tom co prý někteří v rodinách zažili bych toto dělat nechtěla. Spíš bych chtěla odjet sama za sebe a práci si najít sama (klidně něco podřadnějšího) jenže je málo možností a pracovní vízum dávaji jen na pozice, na které nemohou sehnat američana. Proto se chci zeptat, jestli s tímto někdo nemá zkušeností, popř. jestli je ještě nějaká jiná možnost, jak v USA získat alespoň na rok práci a legálně tu pobývat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1827
9.1.21 22:48

Legálně ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.21 22:54

@very226 jedině přes nějakou agenturu na jazykový pobyt. Naše mládě jede na dlouhodobý studijní pobyt do USA letos. Ale je to složitý vzhledem ke covidu. Uvidíme jak to bude. Má letět v srpnu, už se to loni odložilo.

• Citovat
  • Nahlásit
14128
9.1.21 23:30

Já byla v Anglii jako au pair a za mě nejlepší rozhodnutí života ;) Nemyslím si, že by se rodiny nějak lišily, najdou se dobré i špatné. Musíš dobře vybírat ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14921
9.1.21 23:41

Tvoje představa je bohužel nereálná.

Sama za sebe tam jako ilegál fakt nejezdi. Koncentráky pro ilegály snad skončí, ale furt nechceš skočnit v rukách ICE. Nehledě na to, že teda v příštích letech to se zaměstnaností jak pro legály, tak pro nelegály v USA bude výrazně složitější kvůli ekonomickým dopadům pandemie.

Pokud máš slušnou angličtinu a jsi schopná napsat přijatelnou esej, můžeš zkusit přihlášku na VŠ na nějaké mezinánárodní stipendium. Každá větší škola nějaké takové programy má.

Ale nejjednodušší cesta jak se tam dostat je být studentem v ČR a buď jet na Work and Travel a nebo si sehnat stipendium na nějakou stáž v rámci univerzitních výměn.

Další možnost je nechat se vyměnit příští rok v rámci středoškolských výměn (pokud to epidemiologická situace umožní) a udělat si americkou maturitu. S tou a z USA se bude lépe hlásit na případné stýpko na nějakou college. Českou pak holt budeš muset dodělat dodatečně. (s nostrifikacemi je problém)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6039
9.1.21 23:50

@very226 proč nechceš jít dělat aupair? Zrovna v USA je tohle docela hlídané. Ale dříve to bylo od 21 let, nevím, jak dnes. No a nebo pak přes školy, jak už tu psali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
9.1.21 23:58

@janickaIII četla jsem zkušenosti slečen, které už au-pair byly a stalo se, že rodina prý slečnu vyhodila z baráku, nevypláceli peníze jak měli, slečny pak byly jako jejich služky. Navíc je prý s některými agenturami složitá komunikace a hodněkrát ani nepomohou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9383
10.1.21 00:02

Dostat se na VS a vyjet na work and travel, vymenny pobyt, staz nebo studentsky camp, jestli ted neco takoveho vubec je.
Nebo se nechat nekym pozvat na turisticke vizum, ale pak bys makala jako nelegal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
515
10.1.21 00:49

Jako aupair muzes vyjet dost rychle. Vyber dobrou agenturu, vybrala bych klidne nemeckou. Nemek jezdi moc, nejvic aupair bylo z nemecka. Ja jsem to absolvovala a bylo to super. Skola zivota. Nic jednoducheho. Rodinu jsem i menila, byla jsme u bohatych a neklapalo to, nasla jsem pak jinou. Mela jsem dat na instinkt, neco mi rikalo, at je neberu, ale zlakaly me fotky domu… Chce to umet dobre ridit a vybrat si, skutecne a nebrat hned prvni, co ti naskoci v profilu. Dost muzes ovlivnit svym dopisem rodine, spravne si nastav pozadavky na vek deti. Kdyz ho napises dobre, budes mit dost zajemcu. Uvedom si, ze ty tam jedes pracovat a studovat anglinu, budes bydlet v praci.jsou i tezke dny. Vzij se do jejich role, oni otviraji svuj domov nekomu koho neznaji a budou mu sverovat deti. Chteji nekoho spilehliveho, mileho, kdo umi idealne varit a ma rad deti. Pokud je rada nemas, zadej spis o starsi, ty maji doat svych krouzku a budes spis vozit.
Vyjet nacerno a hledat nekde praci je uplne mimo, navic bys to mela v papirech a pak uz bys mela pokazde problem si do statu zajet. Jestli ti jde o anglictinu, jed do rodiny a za rok se naucis, ze budes koukat. Kdyz budes delat v restauracich, na koupalistich atd, naucis se spis polsky, slovensky nebo portugalsky.
Good luck!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
10.1.21 01:19

@K. Rocánková a měla jsi už předtím zkušenosti s dětmi? Na stránkách agentur je, že se musí prokázat alespoň 200 h práce s dětmi, ale já zkušenosti nemam, max jsem hlidala děti od mamky kamarádek nebo tak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
515
10.1.21 01:27

@very226 mam mladsiho sourozence a pak jsem se domluvila se znamymi aby rekli, ze hlídám. Agentura to overovala. Nafotili jsme i fotky, doma, venku, ze malujeme atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
218
10.1.21 23:26

Určitě jeď, je to zkušenost k nezaplacení! Bohužel v USA to moc legálně nejde, ale poměrně dobře tam práci seženeš, když máš známé:-) Já tam byla 3 roky. Když jsem tam jela prvně, jen na 3 měsíce, bylo to přes Work and Travel program pro studenty, ale nevím zda to pořád funguje, práci jsme si ale museli najít sami, což dost dobře nejde z Čech…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat