Jak neusínat při čtení?

374
9.1.21 21:21

Jak neusínat při čtení?

Ahoj,

nemáte někdo zkušenost, jak neusinat při čtení? Ja bych si strašně ráda četla, baví mě knihy o psychologii apod, ale dostanu se ke čtení kvůli 2 malým dětem až večer a ikdyz nejsem unavená, tak po cca 4 stránkách jsem zralá na spaní… štve mě to :? navíc si uplne moc z knihy nepamatuji :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
32
9.1.21 21:35

Haha :mrgreen: to máme stejně, já teda nemám 2 děti ale večer jsem taky K. O a knížky taky nezvládám. Asi jak se hodí to tělo do režimu relaxu a blížícího se spánku, tak to tak asi prostě působí :lol: co zkusit si číst když si děti hrají nebo ve vaně? :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51616
9.1.21 21:41

Sed. To je normalka, ze se krovky zaviraji. Jak si lehnu, tak se mi obcas stane, ze mi knizka nebo mobil pristane na puse, jak si omylem chrupnu :lol:. Musim pri cteni vecer sedet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28
9.1.21 21:48

Čtu ráno, než se malý vzbudí. Vstává pravidelně a já si dávám budíček tak, abych se stihla v klidu nasnídat a při kávě si chvíli číst. :)
Z večerního čtení si skoro nikdy nic nepamatuji, takže si jdu radši lehnout a o to dřív si přivstanu.

Pokud ti někdo poradí něco lepšího, také se ráda inspiruji. :D Já na žádné zázračné řešení bohužel ještě nepřišla. :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14315
9.1.21 21:51

Tak já mám opačný problém. Když mě kniha baví, musím ji dočíst do konce. Takže jdu pak spát ve 3 nebo i po 5. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.1.21 21:51

Měla jsem to stejně a dost mě to štvalo. Vzdala jsem to, prostě momentálně toho moc nepřečtu, přes den není čas, navíc bych měla pocit, že se „flákám“, kdybych si jen tak sedla ke knížce a večer vytuhnu u první strany. Teď poslouchám audioknihy, hlavně když chodím s kočárem ven, když vyrábím něco v kuchyni, někdy jen tak večer před spaním. A zase mám pocit, že mám i nějakou potravu pro duši.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14878
9.1.21 21:53

No knížecí rada - nečíst to pozdě v noci.

jinak pokud existují třeba jako audioknihy, tak si je normálně pouštěj přes den - při tom se dají dělat věci jako třeba vaření.

Další varianta je ráno si přivstat a najít si čas na čtení - ale to je taky spíš teorie.

Protože šlo by si dát večer kafe a pak si číst, ale ten spánek je daleko důležitější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2255
9.1.21 21:55
@La Peregrina píše:
Měla jsem to stejně a dost mě to štvalo. Vzdala jsem to, prostě momentálně toho moc nepřečtu, přes den není čas, navíc bych měla pocit, že se „flákám“, kdybych si jen tak sedla ke knížce a večer vytuhnu u první strany. Teď poslouchám audioknihy, hlavně když chodím s kočárem ven, když vyrábím něco v kuchyni, někdy jen tak večer před spaním. A zase mám pocit, že mám i nějakou potravu pro duši.

Ja cetla pri prochazkach s kocarkem :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2184
9.1.21 22:48

Ja ctu rano, kdyz je cas tak odpoledne a pak ve vane denne cca 50 stranek dam. Jinak vecer na gauci vytuhnu po strance :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
374
10.1.21 06:48

Audioknihy jsem zkoušela, ale na to spis není čas… myslím kvůli dětem. Nemůžu si dat na hodinu sluchátka a nechat je uplne být. Mladší vyžaduje ještě docela pozornost. Jinak ja nečtu pozdě večer, ale začínám třeba o půl deváté. Ráno je to taky celkem nereálné. Děti vstávají o půl sedmé a to ja mam ještě půlnoc, tak si budík moc nedovedu představit :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat