Domácí bramborové knedlíky

28414
29.1.07 20:40

Domácí bramborové knedlíky

Ahoj holky :wink:
Prosím vás o nějaký skvělý recept, po kterém se bramb. knedlíky určitě povedou. Jo a ještě, těsto má lepit, nebo nelepit?
Díky, Jana :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

200
29.1.07 22:46

Ahoj,

kvůli exmanželovi, který vyžadoval domácí stravu, jsem párkrát dělala tyto knedlíky, dle receptu extchyně, byly výborné:

• 80 dkg brambor vařených před 2 dny /na tom tchyně trvala, já jsem vařila den předem, myslím, že stačí, když jsou vychladlé/
  • 20 dkg hrubé mouky
  • 10 dkg krupice
  • 2 vejce
  • 1 lžička soli
  • 1,5 lříce octa

Brambory nastrouhat, těsto zpracovat, vařit cca 20 minut.

Nyní s normálním partnerem vařím knedlíky od Vitany a jsou OK.

Známá, která vaří dobře, mi dala recept na bramborové knedlíky z horkých brambor /tj. odpadá příprava předem/, nikdy jsem je ale sama nedělala.

• 60 dkg horkých vařených brambor
  • 20 dkg dětské krupice
  • 4 dkg Solamylu
  • 1 vejce
  • 1 žloutek
  • 1/4 lžičky prášku do pečiva
  • sůl

Horké zpracovat, vařit 20 minut.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
29.1.07 22:53

Ahoj Lemo, zkusím a uvidím, ale dva dny dopředu je vařit nebudu, taky myslím stačí vychladlé, děkuji.
Jinak taky jsem doteď kupovala v pytlíku a byli vynikající, manžel s tím souhlasil. Jenže, já nejsem moc dobrá kuchařka a tak se chci něco naučit.
Díky moc, jsem zvědavá na extchýnin recept… :wink:
Jo a už vím, proč se mi dneska stále lepili, měla jsem vlažný brambory :roll: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16338
30.1.07 08:20

Já jsem teda bramborové knedlíky z pytlíku nikdy nedělala. Bramborové mají být bramborové. Přesný popis je dost těžko psát, protože velmi záleží na bramborách.

Takže: vařené brambory (přiměřeně přiměřeně), vařím je taky předem, ale to proto, že je nerada loupu horké. Nastrouhám najemno, posolit, 1 vejce. Pak dám dětskou krupičku zhruba napůl s hrubou moukou.
A teď to množství mouky. Někdy se brambory hodně lepí a prostě nemám sílu tam tu mouku zapracovat. Tak jí prostě dám míň. Nejsou pak tak moučné. Musí jít snadno uválet, většinou je nechávám ležet, než se uvaří voda, pokud změní tvar (rozplácnou se), je mouky málo. Vařím cca 20 minut. Nechutnají pokaždé stejně, jak už jsem psala, záleží na bramborách, ale vždycky jsou lepší než v závodní jídelně nebo pytlíkové.

Jiřina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
30.1.07 08:52

Ahoj, také děkuji.
Jak jsem psala, vařit se stále učím, tak potřebuji mít recept rozepsaný kolik čeho mám dát :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
967
30.1.07 09:37

jani, používám recept první zmíněný jen bez octa, brambory stačí, když vychladnou, nemusí stát dva ani jeden den, jen studený, Brambory si kup raději A maximálně B varný typ, C je hodně patlavý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
228
30.1.07 12:57

Ahojky,
já vařím pouze z nastrouhaných brambor, vejce, sůl a pouze hrubá mouka bez krupice . Těsto udělat spíše tužší, nemělo by se lepit. Vařím 20-25 minut podle velikosti šišek. Většinou uvařím do zásoby, zbytek dám do mrazáku. Před dalším použitím rozmrazit a ohřát do mikrovlnky.
Apolena

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.10.11 08:11

ahoj, pritel si dnes vymyslel k obedu bramborové knedlíky, nechci je delat z pytliku, jenze vzdy kdyz je delám jsou hnusny rozblemcany, no fuj :poblion: muzete mi poradit náky vás recept aby se fakt povedli? :mrgreen: diky :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1709
15.10.11 08:25

Ahoj,dělám už léta tyhle a nikdy se nestalo,že by se nepovedly. Dala jsem ten recept několika známým a každá chválila a dělá už jen tyhle.

1kg brambor vařených ve slupce
250g hrubé mouky
80g krupice(může být i dětská-vyzkoušeno)
sůl
1 vejce

Brambory nastrouhat a všechno smíchat. Vařím na páře v látkových ubrouscích tak 20 minut. Z kila mám 3 knedlíky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1709
15.10.11 08:28

Samozřejmě brambory vychladlé.V tomhle počasí není problém brambory uvařit a dát vychladnout na balkon a za hodku,dvě můžeš dělat knedlíky. Nemusí se vařit den předem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2412
15.10.11 10:12

ahoj,s bramborovými knedlíky se už nedělám,myslím teda ke kachně nebo vepřo-knedlu,dělám takové jednoduché bosáky,nastrouhat syrové brambory na jemno,přidat na čtverečky nakrájené rohlíky(vždy na jeden střední brambor jeden rohlík,houska) a sůl,nic víc,bez mouky,bez vajec.Udělat z toho těsto,aby šli udělat koule a dát vařit cca 20 min.Jsou vynikající! :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.10.11 22:01

ahoj, díky :palec: byli super, první knedliky co se mi povedli :mrgreen:

Libuška píše:
Ahoj,dělám už léta tyhle a nikdy se nestalo,že by se nepovedly. Dala jsem ten recept několika známým a každá chválila a dělá už jen tyhle.

250g hrubé mouky
sůl
1 vejce

Brambory nastrouhat a všechno smíchat. Vařím na páře v látkových ubrouscích tak 20 minut. Z kila mám 3 knedlíky.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.10.11 22:01

ahoj, to zni dobre, nekdy vyzkousim :-)

Gábííí píše:
ahoj,s bramborovými knedlíky se už nedělám,myslím teda ke kachně nebo vepřo-knedlu,dělám takové jednoduché bosáky,nastrouhat syrové brambory na jemno,přidat na čtverečky nakrájené rohlíky(vždy na jeden střední brambor jeden rohlík,houska) a sůl,nic víc,bez mouky,bez vajec.Udělat z toho těsto,aby šli udělat koule a dát vařit cca 20 min.Jsou vynikající! :palec:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1709
16.10.11 08:25
:palec: :potlesk:
market.s.87 píše:
ahoj, díky :palec: byli super, první knedliky co se mi povedli :mrgreen:
Libuška píše:

250g hrubé mouky
sůl
1 vejce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama