Dopis od ceníků, poraďte

1580
12.12.19 23:46

Dopis od ceníků, poraďte

Zdravím dámy, je tu někdo kdo objednává zásilky ze zahraničí a je zadržená celníky? Pár krát jsem nakoupila na Ali a nikdy se mi to nestalo, že by mi zásilku zadrželi. Objednávám málo a levnější věci. Momentálně mi zabavily stavebnici podobnou legu v hodnotě 550 Kč a chcou po mě kolik jsem za to zaplatila, o jaké zboží se jedná a k čemu slouží. Zarazilo mě ale, že chcou zaslat kopii platby, při tom jsem kupovala ještě s legem další věci jako je oblečení pro sebe a ta částka byla uhrazena vyšší. Jak dokázat jen tu cenu za stavebnici. Má zkušenost někdo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29182
12.12.19 23:49
@korneli píše:
Zdravím dámy, je tu někdo kdo objednává zásilky ze zahraničí a je zadržená celníky? Pár krát jsem nakoupila na Ali a nikdy se mi to nestalo, že by mi zásilku zadrželi. Objednávám málo a levnější věci. Momentálně mi zabavily stavebnici podobnou legu v hodnotě 550 Kč a chcou po mě kolik jsem za to zaplatila, o jaké zboží se jedná a k čemu slouží. Zarazilo mě ale, že chcou zaslat kopii platby, při tom jsem kupovala ještě s legem další věci jako je oblečení pro sebe a ta částka byla uhrazena vyšší. Jak dokázat jen tu cenu za stavebnici. Má zkušenost někdo?

Kopii platby a nějakou fakturu k tomu. Tam uvidí cenu toho „Lega“. U platby bude nějaký odkaz k faktuře - něco jako variabilní symbol, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6420
12.12.19 23:53

Asi bych jim poslala printscrean obrazovky z počítače kde je vidět cena toho lega.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18982
13.12.19 00:04

Na ali najdeš seznam svých objednávek včetně ceny a k tomu dodáš výpis platby, kterou jsi to hradila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13256
13.12.19 03:24

@korneli Urcite to po tobe chce Ceska posta vcetne podepsani plne moci, takze se priprav na poplatek za zastupovani. Jak pisou holky, z prehledu objednavek vytiskni cenu stavebnice, pripadne printscreen obrazovky, kde je videt cena. To by mohlo stacit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1580
13.12.19 07:34

Co je printscreen obrazovky, lze to i z mobilu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10262
13.12.19 07:54

@korneli printscreen obrazovky je prostě fotka obrazovky. na počítači ji uděláš tak, že si otevřeš to, co chceš vyfotit, zmáčkneš klávesu „PrtSc“, otevřeš si nějaký grafický editor (třeba Malování) a dáš CTRL+V (nebo zvolíš v programu možnost „vložit“) a tam si ho můžeš upravit a uložit. na mobilu to jde taky, ale já chytrý mobil nemám, čili tady neporadím.

jinak co „lega“ týká, tak ještě záleží na tom, jestli to je prodávané jako fejkové Lego nebo jestli je to prodávané jako nějaká s legem kompatibilní stavebnice. kamarádce celníci takhle zabavili zásilku z aliexpresu, ve které měla nějaké fejkové věci, že smůla, padělky :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3781
13.12.19 08:10
@Russet píše:
Kopii platby a nějakou fakturu k tomu. Tam uvidí cenu toho „Lega“. U platby bude nějaký odkaz k faktuře - něco jako variabilní symbol, ne?

Fakturu posilat nemusis. Staci vyplnit hodnotu za kterou to poridila. Muzes take rict ze to ma hodnotu nulovou a je to jen sberatelsky kousek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
191
13.12.19 13:18

Buď zásilku odmítnete - a přijdete o peníze + zaplatíte myslím 100Kč České poště za zastoupení u celníků. Anebo zaplatíte proclení takže 550 + peníze za proclení. Ikdyž teď nevím, zda u toho ilegal lega ho prostě zabaví a hotovo. Zkuste spíše napsat do skupinky na fb Aliexpress.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3781
13.12.19 13:24
@Lucie1903 píše:
Buď zásilku odmítnete - a přijdete o peníze + zaplatíte myslím 100Kč České poště za zastoupení u celníků. Anebo zaplatíte proclení takže 550 + peníze za proclení. Ikdyž teď nevím, zda u toho ilegal lega ho prostě zabaví a hotovo. Zkuste spíše napsat do skupinky na fb Aliexpress.

Nemusis ani jedno, staci napsat kolik ma zbozi porizovaci hodnotu. Fakturu mit zadnou nemusis. Nevim jak chces prokazovat hodnotu, kdyz ti posle znamej balik a uvnitr bude 100 let stara vaza

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29182
13.12.19 14:25
@korneli píše:
Co je printscreen obrazovky, lze to i z mobilu?

U mobilu jde vyfotit obrazovka. Když zmáčknu současně protilehlé čudlíky. Ten tvůj mobil by to měl umět taky. Uloží se to normálně do mobilu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29182
13.12.19 14:28
@Komsomol píše:
Nemusis ani jedno, staci napsat kolik ma zbozi porizovaci hodnotu. Fakturu mit zadnou nemusis. Nevim jak chces prokazovat hodnotu, kdyz ti posle znamej balik a uvnitr bude 100 let stara vaza

Já jsem léta na celnici chodila a s celníkama moc legrace nebyla. Rozhodn bych nevymýšlela lži o sběratelských kouscích. A nevím, kteří známí si posílají „starožitnosti“ ze třetích zemí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1580
13.12.19 16:15

@Lucie1903 jaké proclení? To že zaplatím poště že mě bude zastupovat vím, možná zaplatím 22 % DPH a i proclení?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13256
13.12.19 19:37
@Lucie1903 píše:

Proc 550? Za zastupovani je cena stejna. V hodnote 22-150 € se plati jen DPH. Clo (pokud neni sazba nulova) az od hodnoty 150 €.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33081
13.12.19 19:51
@JancaS84 píše:
Asi bych jim poslala printscrean obrazovky z počítače kde je vidět cena toho lega.

obávám se, že to jim stačit nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat