Doporucte prosim knihy - deti (6 a 4)

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
19
13.10.21 22:27

Doporucte prosim knihy - deti (6 a 4)

Ahoj, holky (i tatinkove se mohou ozvat),

prosim doporucte mi knizky pro holky (vek: 6 a 4). Uvitam i tipy na prvni samostatne cteni.
Fantazie, pribehy, pohadky; naucne/encyklopedie, mozno i cizojazycne, apod.

Mnohokrat dekuji. Ala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
982
14.10.21 01:50

Já sem měla ráda pohádky…Božena Němcová, bratři Grimmové, o zvířátkách a divných věcech (tu sem milovala) Andersena…a pak dětské encyklopedie s hodně obrázky, taky knížky o Neználkovi…a zbožňovala sem knížku od sněženek k snehulakum.. byla sem od malička velký knihomol…s mamkou sem si oreslabikovavala. urcite nějaká říkadla a pak určitě knížku Ema naopak a Anička a básnička a ty pohádky :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
198
14.10.21 02:41

V tomhle věku ( tedy konkrétně 6-7 let ) jsem začala číst Čarodějův klobouk od Astrid Lindgrenové. Skutečně jsem to docenila až později při dalších čteních během dalších let ale tahle knížka mi dala asi nejvíc. Ale já jsem uměla číst, i když velice pomalu a po slabikách už před nástupem do školy. Takže u dětí, které se naučí číst klasicky v první třídě, to asi bude ještě hodně složité a bude lepší zvolit jednoduší a méně náročnou větnou skladbu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1096
14.10.21 05:18

https://knihy.abz.cz/…-josifkovi-1#…
Koukni na tuhle, my ji máme doma od loňska a dceři (3 roky) se líbí pořád. Byl to dárek od tety. Má sice takové zvláštní obrázky ale i tak pěkné, jak píšou v popisu - velká písmenka, tak si myslím že na prvním čtení ideál. Jsou to i pěkně naučné příběhy o tom jak si máme navzájem pomáhat nebo nedělat druhým co se nám samotným nelíbí a tak.

Pro 4 letou bych zase koupila něco o princezná, ta naše to miluje. Ikdyž teď jí chytli,,strašidelné'' příběhy, protože o tom si čte kamarádka ze školky :D tak jsem jí k Vánocům objednala od Disneyho - Strašidla kam se podíváš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14992
14.10.21 06:44

U nas jsme ve veku 6r a 4r starsich deti zacinali s HP :mrgreen: (drzi je to uz 3.5 roku, nejmladsi 4r uz taky vecer krici, ze chce cist HP :mrgreen: ). Jinak milujem Macourkovy pohadky, Trnkovu Zahradu, hrozna hitovka prave od tech cca 4 a 6r byl Ztresteny dum na strome (to je na muj vkus dost blbost, ale deti to zraly), Petisku - Loutkove divadlo, Sekoru, Lindgrenovou, pak Drijverovou - cokoliv, letely Zlobilky a Nezbednici… Toho je ;).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat