Dopravní nehoda, úplně jsem zamrzla - bojím se řídit za tmy

Anonymní
3.12.25 23:40

Dopravní nehoda-bojim se řídit za tmy

Ahoj holky, dnes se mi stala dost nepříjemná věc a nějak nevím, jak s tím pracovat a hlavně mám od té doby úplně panický strach sednout do auta za tmy. Jela jsem od našich domu, byla uz dost tma, trosku mrholilo, ale mlha nebyla. Jela jsem ani ne 90, a najednou pred sebou vidim kouř, auto mi zacalo brzdit a pred sebou vidim auto na blikackach, ze kteryho sel asi ten kouř, totálně mě to vyděsilo, stalo se to hrozne rychle a ja na poslední chvíli uhnula jakoby do protisměru. Vubec jsem si nevšimla, ze by nekde byl výstražný trojúhelník. Začala jsem se totálně klepat a o kus dál zastavila na zastávce, nebyla jsem schopna jet dál. Došlo mi, ze kdyby jelo v protisměru auto, napálím to rovnou do nej. Nejak jsem pak dojela domu, naštěstí to byl kousek, ale vůbec to nedokážu vstřebat. Netuším, jestli tam byla nějaká nehoda, co se stala těsně předtím, nebo jestli to auto tam hořelo a neměli čas ten trojúhelník tam dát. Furt se mi honí hlavou, co se mohlo stát a hlavně jak teď nemít strach jezdit za tmy? Dojíždím do práce ráno a večer a ted se bojim do toho auta vubec sednout. Stalo se vám někdy něco podobného?

  • Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
3.12.25 23:44

Jeste bych k tomu dodala, ze me samozrejme proběhlo hlavou, abych zastavila a zeptala se, jestli nepotřebuji pomoct, ale upřímně jsem uplne zamrzla a potrebovala jsem odtamtud odjet… hrozne jsem se bála, ze do me někdo napálí zezadu, jak to misto nehody ani nebylo označeny, všude tma, jen kouř a žádný světla…

  • Citovat
  • Upravit
1898
4.12.25 01:00

Podle mě je to naprosto normální reakce - vyhnout se překážce. Kdyby tam něco jelo, tak uvidíš světla a strhnes to zpět nebo tam vůbec nevjedes. Určitě neprestavej řídit, časem ten strach přejde.
Já tohle měla se zúžením při opravě silnice - jednou mě málem kamion natlačil na svoditla. Musela jsem na něj troubit, aby si dal pozor. Od té doby jsem vždy nesva, pokud musím do stejné situace, ale lepší se to. Dávám si prostě větší pozor než většina

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
TRG
5511
4.12.25 01:34

Kdyby jelo v protisměru auto, tak ti pravděpodobně tu „scénu“ osvítí a ty normálně přibrzdíš. Takže ne, nenapálila bys to nikam, naopak by to možná bylo bez tohodle infarktového zážitku. Všechno je v pořádku, hlavně se pokus nepřestat řídit.

Bydlíme na vesnici a řídím denně. Teď v zimě a tmě se tu plouží dost cyklistů a chodců v tmavém oblečení, to fakt nemusím, vždycky mám miniinfarkt, když se odněkud na poslední chvíli vynoří.

Dřív jsem měla jen strach jezdit na sněhu a ledu, ale přešlo to.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.12.25 05:27

Před lety, na silvestra mi ráno přeskočil jelen auta. Odrazil se od kapoty. V tom úseku je taky tma, žádná světla. Tenkrát nejeli žádné jiné auto. Jelena jsem neviděla, vyskočil v zatáčce že tmy. Viděla jsem jenom to kopito se odrazit. Taky jsem zastavila, všude černo, zima, takový mlžný opar. Od té doby je mi silné nesympatické jezdit přes lesy. Blbí je, že jsou všude kam potřebuju.
Hlavně jezdit! Za pár dní to vstřebaš a budeš si jistější.

  • Citovat
  • Upravit
14692
4.12.25 06:39

Tys to jen tak objela a neposkytla první pomoc?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
34021
4.12.25 07:08
@Anonymní píše: Více

Kdyby jelo v protisměru auto, tak bys ho viděla. Nechápu, že jsi nezastavila a nezeptala se co se děje a jestli ten někdo něco nepotřebuje.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7528
4.12.25 07:22
@Anonymní píše: Více

Noo nebo v tom autě někdo hořel, že? Ty jsi fajná…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
34021
4.12.25 07:34
@KKK85 píše: Více

Mazec co? Ale ona se chudinka od té doby bojí jezdit po tmě…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7528
4.12.25 07:35
@arinecka píše: Více

joo nechápu… jako joo lekla se… chápu, ale seberu se a jdu se podívat.. proč tam asi nebyl ten trojúhelník? Asi nebyl řidič schopen ho tam dát.. no dneska se třeba z netu někde dozví co se stalo…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
34021
4.12.25 07:39
@KKK85 píše: Více

Když už nezastavila tam, ale na zastávce, tak měla asponˇzavolat na policii, že se tam něco děje. Úplně mě zaráží, že vůbec nepřemýšlí nad tím, že někdo potřeboval opravdu pomoc, ale řeší že se bojí jet po tmě. Neskutečný.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1157
4.12.25 07:42

Zavolala jsi prosim te alespon hasice, ze tam je bouracka a hori auto? 8o

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
14692
4.12.25 07:50
@arinecka píše: Více

Třeba měl dotyčný čelní kameru a nasnímala její spz. Kéž by.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
34021
4.12.25 07:52
@Semtex píše: Více

Kéž by. Já doufám, že kdyby se mi někdy něco stalo, tak nenarazim na někoho takového, jako je zakladatelka.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
14692
4.12.25 07:56
@arinecka píše: Více

Viď. Je mi z toho na blití.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky

Ikona - Lucie Machová

Mgr. Lucie Machová