Druhé (čtvrté) dítě - ano nebo ne?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
14
1.12.21 14:27

Druhé (čtvrté) dítě - ano nebo ne?

Vím, že je to rozhodnutí čistě na nás, ale chtěla bych znát vaše názory.
Já (37 let), přítel (32 let) a naše společná dcera 1,5 roku. Přítel má z bývalého vztahu děti 6 a 3 roky. Řešíme u nás neustále otázku druhého dítěte. V příštím roce chceme začít stavět takže přítel i když říká, že by se mnou druhé chtěl tak řeší hlavně finanční otázku. Já se zase obávám hlavně toho, že by se nedařilo a také aby to případné mimi bylo zdravé. S bývalým jsem prošla 4 cykly ivf, hormonální léčbu atd. a bylo z toho jedno zamlklé, jedno mimodeložní těhu a spoustu neúspěchů. Otěhotnění (spontánní)se současným přítelem jsem brala jako zázrak a celé těhu i porod byly v rámci možností v pohodě. Mám tedy hlavně obavy, aby bylo hlavně zdravé. Hraje v tom roly můj věk, prodělané zákroky a léčby, obavy, protože bratranec mají mimi se srdeční vadou a kamarád se SMA, no a tak nějak se bojím toho, jestli už jsem si ten svůj díl štěstí nevybrala. Jeden den jsem rozhodnutá, že do druhého chci jít a za pár dní je to zase naopak. U přítele mi přijde, že jen čeká jak se rozhodnu já a tak to prostě bude 😁.
Je to asi docela zmatené, ale honí se mi hlavou všechno možné. Hlavně asi to, že tu jednou bude sama (pochybuji, že ji nevlastní sourozenci někdy přijmou). Dala bych tomu čas, ale mladší už nebudu. Co si o tom prosím myslíte vy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
568
1.12.21 14:31

Můžeš zkusit druhé na zaplatit si prenascan, samozřejmě není 100% ale aspoň něco, zase taaak stará nejsi. Druhá věc je ta finanční stránka začínat stavět v této době je dost sebevražda, ceny materiálů, hypotéky kolem 4%, ale to už musíte vědět vy jak na tom jste

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12559
1.12.21 14:32

4 maly děti, stavba. Kolik chlap vydělává? Jestli tak od 70tis a výš tak bych do toho šla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1658
1.12.21 14:33

A proč by ji nevlastní sourozenci nepříjmuli?
Jsou ještě relativně malí a když je partner povede k tomu, že je to jejich sestra, tak si ten vztah vybudují :nevim:
Jinak co se týká rozhodnutí. Dej si otázku, bez ohledu na minulost nebo nemoci. Věk na jedno dítě taky ještě máš.
Chci druhé dítě??? Co tě jako odpověď napadne první? ANO nebo NE? :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23075
1.12.21 14:49

Ne, do toho bych nešla. Za prvé kvůli věku, za druhé proto, že tři děti bohatě stačí a za třetí kvůli plánům, které máte. Pokud tedy nejste nadstandardní rodina ve všech ohledech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3314
1.12.21 14:52

Me přijde zvláštní, že má přítel jedno tříleté dítě z předchozího vztahu a s tebou dítě rok a půl. To jste se nemohli moc dlouho znát než jste si pořídili společného potomka. Ja bych se bala stability takového vztahu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29729
1.12.21 14:55

@Feriinka tak o zdraví miminka bych se nebála, o to, že sis vyčerpala příděl štěstí, také ne - v podstatě nejdůležitější je, jestli byste to utáhli finančně - budete stavět, to je v dnešní době šílená finanční zátěž,
nerozmýšlejte se až tak srdcem, spíš si sedněte, sepište příjmy a výdaje a popřemýšlejte racionálně, teda nejdůležitější je příjem partnera a úspory

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1396
1.12.21 14:56

Já bych do toho šla, určitě by bylo dobré, aby měla dcera sourozence v rodině a ty po druhém toužíš. Nicméně pro tvého muže to musí být masakr takhle malé 3 děti a ještě k tomu mimino? Takže pokud zvládáte a budete ještě pár let zvládat bez tvého příjmu a manželovy děti k vám moc nejezdí, tak do toho jděte.
Jen jestli tvůj muž za to stojí, vždyť jste se museli seznámit, když měl doma ještě mimino staré asi jako vaše dcera…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10941
1.12.21 14:57

Mě tedy zarazilo, že přítel má tříleté dítě a vašemu společnému je rok a půl. To prakticky hned po porodu zadělal na další?

Příspěvek upraven 01.12.21 v 14:58

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17990
1.12.21 14:58

Jenže ono to není druhé, ale čtvrté dítě.
Vsechny děti jsou malé. Náklady na ně jsou minimální. Až budou všechny ve škole, tak to bude úplně někde jinde.
Takže ve vašem případě bych do toho nešla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3165
1.12.21 15:00

Já bych se c prvé řadě nehrnula do dětí a stavby s někým, kdo má děti od sebe rok a půl s dvěma ženami… to je dost malej rozdíl i na vlastní sourozence…buď jsi byla milenka, v takovém případě bych se bála, že udělal jednou, udělá to znovu, je ještě mladej… anebo se znáte jen chvíli, což taky není super stravovací pozice pro děti a barák.. ale jinak si to prostě musíš rozhodnou sama. Finančně horší mi v současné době přijde stavba než dítě..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17990
1.12.21 15:01
@safina píše:
Já bych do toho šla, určitě by bylo dobré, aby měla dcera sourozence v rodině a ty po druhém toužíš. Nicméně pro tvého muže to musí být masakr takhle malé 3 děti a ještě k tomu mimino? Takže pokud zvládáte a budete ještě pár let zvládat bez tvého příjmu a manželovy děti k vám moc nejezdí, tak do toho jděte.
Jen jestli tvůj muž za to stojí, vždyť jste se museli seznámit, když měl doma ještě mimino staré asi jako vaše dcera…

Muselo být mladší. Když vezmeš i těhotenství. Tak 9 měsíců max. A tomu musela otěhotnět hned na prvním rande

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2096
1.12.21 15:05
@Feriinka píše:
Vím, že je to rozhodnutí čistě na nás, ale chtěla bych znát vaše názory.
Já (37 let), přítel (32 let) a naše společná dcera 1,5 roku. Přítel má z bývalého vztahu děti 6 a 3 roky. Řešíme u nás neustále otázku druhého dítěte. V příštím roce chceme začít stavět takže přítel i když říká, že by se mnou druhé chtěl tak řeší hlavně finanční otázku. Já se zase obávám hlavně toho, že by se nedařilo a také aby to případné mimi bylo zdravé. S bývalým jsem prošla 4 cykly ivf, hormonální léčbu atd. a bylo z toho jedno zamlklé, jedno mimodeložní těhu a spoustu neúspěchů. Otěhotnění (spontánní)se současným přítelem jsem brala jako zázrak a celé těhu i porod byly v rámci možností v pohodě. Mám tedy hlavně obavy, aby bylo hlavně zdravé. Hraje v tom roly můj věk, prodělané zákroky a léčby, obavy, protože bratranec mají mimi se srdeční vadou a kamarád se SMA, no a tak nějak se bojím toho, jestli už jsem si ten svůj díl štěstí nevybrala. Jeden den jsem rozhodnutá, že do druhého chci jít a za pár dní je to zase naopak. U přítele mi přijde, že jen čeká jak se rozhodnu já a tak to prostě bude 😁.
Je to asi docela zmatené, ale honí se mi hlavou všechno možné. Hlavně asi to, že tu jednou bude sama (pochybuji, že ji nevlastní sourozenci někdy přijmou). Dala bych tomu čas, ale mladší už nebudu. Co si o tom prosím myslíte vy?

Dítě. A až se uvidí, že přítel opravdu zvládá živit čtyři děti a Tebe, bude namístě propočítávat ta stavba. Do té doby se ekonomika ustálí, teď je na dlouhodobé úvahy špatný čas. Totéž platí i teď u tří dětí, rozdíl mezi třemi a čtyřmi tak velký není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
19140
1.12.21 15:21

Hele IVF a mimino společně se stavbou je fakt nedobrý nápad. Buď jedno, nebo druhé. Tak jako tak vás to vyčerpá.

Při dalším IVF ti může být ještě hůř a do toho bude mít dcera celkem složité období prvního vzdoru. Unesete to?

A to už vůbec nemluvím o tom, že si chceš brát hypotéku a pořizovat další dítě s chlapem se kterým jste se nevzali. S chlapem co si našel milenku když měl doma ženu s kojencem.

A ano - je to pro tebe zatraceně nevýhodná pozice z hlediska práva a financí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16805
1.12.21 15:28

No a chranis se nejak?
Tak se nechrante a nech to plynout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...