Duveriva mama - pujcuje penize, zve si do bytu cizi lidi

Napsat příspěvek
Velikost písma:
692
17.2.23 13:55

U tech starsich lidi muze byt i problem s pocinajici demenci, upadek logickeho mysleni proste po urcitem veku taky nastava. Tak se obavam, ze s tim se dela neco fakt tezko. Leda zbavit svepravnosti u extremnich pripadu, kde je to prokazatelne a lekarsky dolozitelne. Meli jsme v rodine nekoho s pocinajici demenci a prisel o vse, dluhy nasekal. Nedalo se nic udelat. V takovych pripadech pouceni ani film nepomuze.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
53518
17.2.23 16:12
@alatheia1 píše:
U tech starsich lidi muze byt i problem s pocinajici demenci, upadek logickeho mysleni proste po urcitem veku taky nastava. Tak se obavam, ze s tim se dela neco fakt tezko. Leda zbavit svepravnosti u extremnich pripadu, kde je to prokazatelne a lekarsky dolozitelne. Meli jsme v rodine nekoho s pocinajici demenci a prisel o vse, dluhy nasekal. Nedalo se nic udelat. V takovych pripadech pouceni ani film nepomuze.

Ale lékař ti neznesprávní babku, co kupuje matrace. Na to musí vypada člověk úplně jinak.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
692
17.2.23 16:24
@Russet píše:
Ale lékař ti neznesprávní babku, co kupuje matrace. Na to musí vypada člověk úplně jinak.

To ja vim. Staci mit pocatecni demenci, to si ani blizci nemusi vsimnout a ten clovek vyvadi blbosti. Pak se za to stydi, neprizna, na reseni je pozde. Lekar ti nic neudela, ten clovek by musel chodit k psychiatrovi, a pak leda soudne i to je skoro nemozne. Nejaka snizena uroven usudku uz vubec ne Proto jsou taky snadnou obeti vsech podvodu casto.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
53518
17.2.23 16:30
@alatheia1 píše:
To ja vim. Staci mit pocatecni demenci, to si ani blizci nemusi vsimnout a ten clovek vyvadi blbosti. Pak se za to stydi, neprizna, na reseni je pozde. Lekar ti nic neudela, ten clovek by musel chodit k psychiatrovi, a pak leda soudne i to je skoro nemozne. Nejaka snizena uroven usudku uz vubec ne Proto jsou taky snadnou obeti vsech podvodu casto.

Já mám celkem nedávnou zkušenost z nesvéprávněním. Od doby, kdy už ta osoba vyváděla blbosti, uplynulo dost času. Je to marný, neuděláš nic. Když je pustí do bytu, odpoví na inzerát, zvedne telefon, nějaký šmejd se ukáže.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
692
17.2.23 16:44
@Russet píše:
Já mám celkem nedávnou zkušenost z nesvéprávněním. Od doby, kdy už ta osoba vyváděla blbosti, uplynulo dost času. Je to marný, neuděláš nic. Když je pustí do bytu, odpoví na inzerát, zvedne telefon, nějaký šmejd se ukáže.

Je to tak. Ty nebankovni instituce toho taky zneuzivaji, ze tem lidem to uz nemysli. Proste je oskubou.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.2.23 17:27
@alatheia1 píše:
Je to tak. Ty nebankovni instituce toho taky zneuzivaji, ze tem lidem to uz nemysli. Proste je oskubou.

i bankovní, nedávno vnutili během 5 minut mé mamce (šla si jen pro kartu k účtu) penzijní spoření :zed:

  • Citovat
  • Upravit
692
17.2.23 17:29
@Anonymní píše:
i bankovní, nedávno vnutili během 5 minut mé mamce (šla si jen pro kartu k účtu) penzijní spoření :zed:

A navsteva prodejny operatora taky lahudka, s cim senior odesel…tarif jak pro firmu. A nenecha si poradit, tyhle lidi povazuju prodejce kolikrat za odborniky, co jim poradi :cert:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky

Ikona - Lucie Machová

Mgr. Lucie Machová