Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
U tech starsich lidi muze byt i problem s pocinajici demenci, upadek logickeho mysleni proste po urcitem veku taky nastava. Tak se obavam, ze s tim se dela neco fakt tezko. Leda zbavit svepravnosti u extremnich pripadu, kde je to prokazatelne a lekarsky dolozitelne. Meli jsme v rodine nekoho s pocinajici demenci a prisel o vse, dluhy nasekal. Nedalo se nic udelat. V takovych pripadech pouceni ani film nepomuze.
@alatheia1 píše:
U tech starsich lidi muze byt i problem s pocinajici demenci, upadek logickeho mysleni proste po urcitem veku taky nastava. Tak se obavam, ze s tim se dela neco fakt tezko. Leda zbavit svepravnosti u extremnich pripadu, kde je to prokazatelne a lekarsky dolozitelne. Meli jsme v rodine nekoho s pocinajici demenci a prisel o vse, dluhy nasekal. Nedalo se nic udelat. V takovych pripadech pouceni ani film nepomuze.
Ale lékař ti neznesprávní babku, co kupuje matrace. Na to musí vypada člověk úplně jinak.
@Russet píše:
Ale lékař ti neznesprávní babku, co kupuje matrace. Na to musí vypada člověk úplně jinak.
To ja vim. Staci mit pocatecni demenci, to si ani blizci nemusi vsimnout a ten clovek vyvadi blbosti. Pak se za to stydi, neprizna, na reseni je pozde. Lekar ti nic neudela, ten clovek by musel chodit k psychiatrovi, a pak leda soudne i to je skoro nemozne. Nejaka snizena uroven usudku uz vubec ne Proto jsou taky snadnou obeti vsech podvodu casto.
@alatheia1 píše:
To ja vim. Staci mit pocatecni demenci, to si ani blizci nemusi vsimnout a ten clovek vyvadi blbosti. Pak se za to stydi, neprizna, na reseni je pozde. Lekar ti nic neudela, ten clovek by musel chodit k psychiatrovi, a pak leda soudne i to je skoro nemozne. Nejaka snizena uroven usudku uz vubec ne Proto jsou taky snadnou obeti vsech podvodu casto.
Já mám celkem nedávnou zkušenost z nesvéprávněním. Od doby, kdy už ta osoba vyváděla blbosti, uplynulo dost času. Je to marný, neuděláš nic. Když je pustí do bytu, odpoví na inzerát, zvedne telefon, nějaký šmejd se ukáže.
@Russet píše:
Já mám celkem nedávnou zkušenost z nesvéprávněním. Od doby, kdy už ta osoba vyváděla blbosti, uplynulo dost času. Je to marný, neuděláš nic. Když je pustí do bytu, odpoví na inzerát, zvedne telefon, nějaký šmejd se ukáže.
Je to tak. Ty nebankovni instituce toho taky zneuzivaji, ze tem lidem to uz nemysli. Proste je oskubou.
@alatheia1 píše:
Je to tak. Ty nebankovni instituce toho taky zneuzivaji, ze tem lidem to uz nemysli. Proste je oskubou.
i bankovní, nedávno vnutili během 5 minut mé mamce (šla si jen pro kartu k účtu) penzijní spoření ![]()
@Anonymní píše:
i bankovní, nedávno vnutili během 5 minut mé mamce (šla si jen pro kartu k účtu) penzijní spoření
A navsteva prodejny operatora taky lahudka, s cim senior odesel…tarif jak pro firmu. A nenecha si poradit, tyhle lidi povazuju prodejce kolikrat za odborniky, co jim poradi ![]()