Emoční přejídání

Anonymní
13.9.20 12:33

Emocni prejidani

Holky, zeny.. zajima me, zda jste si timto prosly a kdy u vas nastal zlom, ze jste si rekly “uz stacilo”. Nastoupila jsem do tretiho rocniku ss a od karanteny se “prejidam”, nedokazu mit den bez alespon jedne tycinky, susenky.. no a jednou za tyden na me padne vlcak (ted v patek, kdyz po tydnu skoly konecne dorazim domu) a sezeru co najdu.. :oops: taky zajidam kdyz se vyskytne nejaky problem, stresujici situace, konflikt.. nikdy drive jsem nemela problem s vahou ani jidlem, vazila jsem okolo 60ti kil na 165cm, ovsem ted se blizim k 70tce a dziny pomalu nedopnu.. Drive jsem jedla vesmes normalne (jako kazdy pubertak), obcas nekam na jidlo, misto skolni jidelny na pizzu, nejaky ty sladkosti, sladke piti a vaha se mi drzela, nepribirala jsem. k tomu se vaze i to, ze nemam zadne sebevedomi a v hlave zmatek. Nechodim prakticky nikam ven, co kdyby me videl nejaky znamy a rekl si, jak jsem pribrala.. moc me to trapi, s psychologem jsem si o tom povidala (dochazim na prav. sezeni), ovsem ten to konstatoval s tim, ze je to v mem veku “normalni”, tyhle vykyvy nalad ve spojitosti s jidlem. pohyb uz jsem taky vypustila, takze jen neco malo o vikendu (v tydnu nachodim denne kolem 10km, ale to je nic). Ani uz si nezacvicim, pomalu to neudejcham.. a to me zitra ceka prvni telocvik v letosnim skolnim roce, mam z toho dost obavu..
Doma jsem nadhodila, ze mam asi problem, ze nalitnu kazdy vecer na kosicek se sladkostma a ujidam. Jestli by neslo to nekupovat. Ovsem nesetkala jsem se uplne s pochopenim a nejakou pomoci… :roll:
Je tu nekdo, kdo s timhle bojuje? Pripadne jak s tim bojovat? Uz nejak tapu.. strasne rada bych se zbavila neustaleho mysleni na jidlo, ale nejde to. Vyhledat odbornou pomoc? Zapis jidla do tabulek?
Omlouvam se za prip. kostrbatost prispevku :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
840
13.9.20 13:20

Podívej se na cukrfree a její Podcasty, kde mluví právě o Tvém problému s odborníky a i více do hloubky ;) budu držet palce..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
292
13.9.20 14:16

Ja sem se kdysi prejidala. Ale opravdu hodne. Nechapu jak sem to do sebe mohla nacpat to vsechno. Vzdy mi strasne zle po tom. Pak sem zacala resit vahu ze sem hodne nabrala a prestala uplne jist. Zlomilo se to az kdyz sem si uvedomila ze sem normalni a je jedno kolik vazim. Ted jim vsechno a kdy chci a je mi fajn. Vahu mam relativne normalni. tohle prejidani je ze sebehodnocení. Hlavne spousta lidem nezajima jak vypadas a nehodnotí jak vypadas. Je to jen v hlave

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
591
13.9.20 14:37

Nahraď emoční přejídání za emoční dřepy, aspoň budeš mít hezký zadek ;) potřebuješ se uklidnit, choď na procházky, medituj, cvič jógu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.9.20 15:52

@Quertizop
Nemas nejaky tip na jogu? videa, nebo spis chodit vylozene na lekce? diky ;)

• Citovat
  • Nahlásit
13.9.20 20:22

Zkus si emoční požitek z jídla nahradit jiným příjemným prožitkem… Nějaké týrání na mě nikdy nefungovalo, to bych jen byla ve stresu, že jsem strávila čas nějakou nepříjemnou činností.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama