Reklama

Endometrióza

Fotoalbum tématu (6) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

roomci
Extra třída :D 13679 příspěvků 02.05.11 11:35
Endometrioza

Ahoj holky, vím, že podobná témata tu jsou, ale jsou stará a neaktivní, proto jsem tuto diskuzi založila.

Deset měsíců se snažíme o mimi, poslední 3 měsíce stimulace clostilbegytem (reakce výborná ale těhu nebylo). Minulý týden jsem byla na laparoskopii, vejcovody OK-průchodné, vaječníky OK. ALE zjistili mi malá ložiska endometriozy- endometrioza 1. stupně.Ty vypálili. U svého Dr. jsem ještě nebyla, jdu tam v pátek, ale jsem jak na trní…jak se bude dál postupovat.
Na netu jsem našla poradnu, kde na můj dotaz o přirozeném početí rázně odpověděli: není možné, pomůže jedině IVF.
Proto jsem se chtěla zeptat, jestli se někdo z vás také nepotýká s touto nemocí.
Omlouvám se za sloh.

Přečtěte si článek: Endometrióza a otěhotnění: Jak to jde dohromady?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 36 Další »

Reklama

Reakce:

JanaV
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 02.05.11 12:03

Ahojky Roomči,my sme se o mimčo snažili přes dva roky.Clostlilbegyt sem brala s menšíma přestávkama 8 měsíců, reakci na něj sem měla vždycky taky výbornou,ale bohužel se nikdy nezadařilo a pak sem šla minulý rok v červenci na laparoskopii a taky mi našli jen dvě malé ložiska endometriosy 1. stupně,která odstranily.Doktorka mi hned doporučovala ivf,ale ještě sem to chtěla zkusit přirozeně tak sem měla na další tři měsíce clostilbegyt,ale opět se nezadařilo tak sme se už pro ivf rozhodli.Povedlo se mi otěhotnět hned na první pokus a ted sem v 15.týdnu těhotenství.Držím ti pěsti,aby se ti taky povedlo otěhotnět co nejdříve at už přirozeně (i když tak to asi nepůjde)nebo pomocí ivf.

roomci
Extra třída :D 13679 příspěvků 02.05.11 12:20

Jani, moc děkuji za odpověď. Začínám o IVF vážně uvažovat.

mickis
Závislačka 3662 příspěvků 02.05.11 12:32

Roomi dovolím si ti také odpovědět,a vyvrátit odpověď dr.který ti napsal že přirozeně NELZE,pouze IVF…o mimnko jsme se snažili přes 2 roky,od září stimilace clostilbegytem,taky krásná reakce,ale bez výsledku.v prosinci jsme podstoupili naše první IVF,které taky nedopadlo.v lednu jsem zjistila že čekáme miminko,PŘIROZENĚ :srdce: .ještě musím podotknout že mám endometriozu III.stupně rozlezlou téměř všude.zázraky se asi dějí :kytka:

Aries6
Generální žvanilka 21915 příspěvků 2 inzeráty 02.05.11 12:39

Ahoj, dovolím si mluvit ze zkušenosti jedné známé. Našli ji ednometriozu v hodně pokročilém stadiu (nevím kolikátého supně) a vyoperovali nádor. Poté nějaká hormonální stimulace a pak opět rozlézání ložisek … našla doktora, který to umí, prý, vyoperovat a má za sebou hodně úspěchů. Ale tak jako tak jí řekl, že „okamžitě“ po operaci posílají do centa asistované reprodukce. Bohužel měla smůlu a i po této operaci se jí zase hodně rozlézá a na děti zatím myslet moc nemůže.
Z její zkušenosti bych doporučila IVF co nejdříve, aby po nějakém čase přirozeného snažení nebylo na IVF pozdě.
Přeji pevné zdraví a co nejdříve šťastné těhotenství …

roomci
Extra třída :D 13679 příspěvků 02.05.11 12:44

Holky děkuji za odpovědi. Musím se teď dostat do psychické pohody, ta mi totiž sakra chybí…

Aries6
Generální žvanilka 21915 příspěvků 2 inzeráty 02.05.11 12:58

Nebudu psát, že rozumím, nezažila jsem … ale chápu, že člověk musí být hodně rozhozený. Mě stačily ty hrůzu od té známé, co nám vyprávěla. Brzy ji snad uvidím, tak jsem moc zvědavá, jak na tom teď je. Člověku je blbé se pořád dokola ptát po mailech a tak.
Hodně hodně moc štěstí přeji a taky podporu partnera, ta je tady v tom hodně důležitá

roomci píše:
Holky děkuji za odpovědi. Musím se teď dostat do psychické pohody, ta mi totiž sakra chybí…

mickis
Závislačka 3662 příspěvků 02.05.11 13:04

Úplně tě chápu,prošla jsem si tím samým…a největší paradox je,že když jsme byli úplně na dně ze všech těch neúspěchů,tak to najednou přišlo…každopádně pokud ti doktor radí IVF,rozhodně s tím neotálejte,tím že jsi teď po laparce a máš v bříšku „čisto“,máte velkou naděi na úspěch.a jk už tady bylo napsáno,podpora partnera je to nejdůležitější :srdce:

roomci
Extra třída :D 13679 příspěvků 02.05.11 13:04

Děkuji :hug:
Přítel je úžasný a vše prožívá se mnou a podstoupí se mnou cokoli, jen abysme už mohli držet malého drobečka v náručí.

mickis
Závislačka 3662 příspěvků 02.05.11 13:06

Přítel a za chvíli koukám manžel :kytka:

roomci
Extra třída :D 13679 příspěvků 02.05.11 13:13

Jo jo za chvíli manžel, chtěli jsme si dát miminko jako svatební dar, ale to bohužel nevyjde…

Mijunkaa
Závislačka 2535 příspěvků 02.05.11 13:17

O miminko jsme se nesnažili, ale říkala jsem si, že je ještě čas. Před dvěma lety jsem měla hrozné bolesti, tak jsem šla do nemocnice. Při laparoskopii my našli endometriozu II.stupně úplně prorostlý levý vaječník s vejcovodem přirostlý k děloze, pravý částečně zarostlý, pročistili. 4 měsíce vkuse jsem brala HA a měli jsem s manželem 3měsíce na otěhotnění (šance 25%) jinak IVF. Za dva měsíce jsem otěhotněla (po styku ob den) a dnes má malý Mtyas 8.měsíců :dance: .Nevzdávat to!

Lianda
Kelišová 6490 příspěvků 02.05.11 13:17

Ahoj, taky přidám svou vlastní zkušenost… léta jsem brala antikoncepci a po vysazení jsme se snažili cca rok a bez výsledku. Jediné, co jsem podnikala bylo, že jsem si dělala ovulační testíky, dle nich ovulace probíhala docela pravidelně (měla jsem ovšem hodně krátký cyklus, cca 21 dní). Pak jsem začala postupně mít větší a větší bolesti, až jsem v podstatě přesně rok po vysazení HA zjistila, že mám endometriozu a to docela pokročilou. Operačně by se celá odstranit nedala a spíš by mi operace uškodila než pomohla, tak jsme šli na IVF a prvý pokus úspěšný :palec: O možnosti IVF jsem původně ani nevěděla, přivedli mě k němu až problémy spojené s operací endometriozy, můj gynekolog se mi na začátku o IVF ani nezmínil :cert: Proto jsem ráda, že jsme se nakonec rozhodli, že operaci nepodstoupím a půjdeme do IVF. U endošky je blbé, že čas hraje proti nám…rozrůstá se každým cyklem. Ale rozhodně není pravda, že žena s endometriozou nemůže otěhotnět přirozene - stáva se to a to docela často, ale osobně bych na to nespoléhala. Já „hlasuji“ pro IVF :wink:

mickis
Závislačka 3662 příspěvků 02.05.11 13:19

Ber to z té lepší stránky-s miminkem v bříšku by sis svatbu tak neužila,třeba to pak přijde přesně tak jak to má být,a je jedno jestli přirozeně nebo pomocí IVF :kytka:

roomci
Extra třída :D 13679 příspěvků 02.05.11 13:26

Kdybych věděla, že mám v bříšku miminko, svatbu bych si užila mnohem více…

Jinak děkuji za další informace! :hug:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 36 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama