Existuje něco takového?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
14.1.22 21:31

Existuje něco takového?

Zdravím, omlouvám se za anonym, ale je to pro mě celkem citlivé téma.
Máme s manželem dvojvajecna dvojčata, v pribuzenstvu dvojčata nejsou, žádné „ukazatele“ že bychom měli mít dvojčata. Podle doktora je to náhoda. A teď k věci. Hrozně bych chtěla třetí dítě, mám pocit že ještě nejsme „kompletní“. Ale mám děsný strach, abychom neměli znovu dvojčata… To bychom finančně neutahli… Větší auto, vše znovu shánět dvakrát (mám od všeho pro jistotu schované vše po jednom). A teď tedy k mému dotazu… Nevíte někdo jestli třeba neexistuje nějaký způsob /vyšetření plodnosti z tohoto hlediska? Omlouvám se asi za blbý dotaz, ale opravdu mě to dost trápí.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5491
14.1.22 21:48
@Anonymní píše:
Máme s manželem dvojvajecna dvojčata, v pribuzenstvu dvojčata nejsou, žádné „ukazatele“ že bychom měli mít dvojčata. Podle doktora je to náhoda. A teď k věci. Hrozně bych chtěla třetí dítě, mám pocit že ještě nejsme „kompletní“. Ale mám děsný strach, abychom neměli znovu dvojčata… To bychom finančně neutahli… Větší auto, vše znovu shánět dvakrát (mám od všeho pro jistotu schované vše po jednom). A teď tedy k mému dotazu… Nevíte někdo jestli třeba neexistuje nějaký způsob /vyšetření plodnosti z tohoto hlediska? Omlouvám se asi za blbý dotaz, ale opravdu mě to dost trápí.

dvojvaječná dvojčata vzniknou tak, že se ti uvolní 2 vajčka zároveň. To se žádným vyšetřením predikovat nedá. Kdyby byla jednovaječná, tak k tomu je možná nějaký předpoklad v genech, ale nikdy jsem neslyšela, že by se to vyšetřovalo dopředu, jen kvůli tomu, že chce mít někdo další dítě a nechce dvojčata.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3116
14.1.22 21:51

No, asi k tomu máš nějakou predispozici, že uvolníš dvě vajíčka současně. Prý je to dědičný po ženský linii. Někde jsem četla studii o tom. Já jsem z dvojvaječných dvojčat, mám ségru, a já i ségra máme dvě děti, bez dvojčat. Jinak naši 14 let po našem narození měli ještě jedno dítě, máme bráchu. V rodině dvojčata nebyla, ale mamka byla jedináček. Zato z manželovi strany byly dvojčata ze strany jeho táty i jeho mámy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4132
14.1.22 21:54
@Anonymní píše:
Máme s manželem dvojvajecna dvojčata, v pribuzenstvu dvojčata nejsou, žádné „ukazatele“ že bychom měli mít dvojčata. Podle doktora je to náhoda. A teď k věci. Hrozně bych chtěla třetí dítě, mám pocit že ještě nejsme „kompletní“. Ale mám děsný strach, abychom neměli znovu dvojčata… To bychom finančně neutahli… Větší auto, vše znovu shánět dvakrát (mám od všeho pro jistotu schované vše po jednom). A teď tedy k mému dotazu… Nevíte někdo jestli třeba neexistuje nějaký způsob /vyšetření plodnosti z tohoto hlediska? Omlouvám se asi za blbý dotaz, ale opravdu mě to dost trápí.

Dopředu to nezjistíš. :think: ;) Ale zvládnout se dají i dvoje. I troje dvojčata. :dance: :dance: :pankac: :pankac: :kytka: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24218
14.1.22 21:59

Ale zjistí se to… Domluv se s lékařem, že by ti udělal v polovině cyklu ultrazvuk a koukl se, jestli ti dozrává jeden folikul nebo dva. Jednovaječná ovšem předem nezjistíš. Já čekala dvojčata jednou a už se to nikdy nezopakovalo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.1.22 22:08

@PapeJ u nás má právě dvojčata sestřenice mé babičky, ale to už neberu jako rodinu, z mamcine strany to samé… No jedině že by to přešlo X generací až ke mě… A je pravda že dřív se to nějak neřešilo a ani na to nebylo vybavení, takže mamka nebo babička klidně mohly čekat dvojčata, kdy by jedni zaniklo v rannem stádiu těhotenství… Ale to už asi nikdo nezjistí…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.1.22 22:10

@Janli moc děkuji, samozřejmě to s lékařem proberu, ale kontrolu mám až za půl roku a tak nějak nechci být úplně za blbou, az se ho budu ptát. :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.1.22 22:11

@Fofrník ano psychicky a fyzicky bez problému. Ale finančně… To už je bohužel jiná..

• Citovat
  • Nahlásit
24218
14.1.22 22:38
@Anonymní píše:
@Janli moc děkuji, samozřejmě to s lékařem proberu, ale kontrolu mám až za půl roku a tak nějak nechci být úplně za blbou, az se ho budu ptát. :)

Nepočali jste ty děti chvíli po vysazení antikoncepce? Ony se ty vaječníky někdy zblázní a pak makaj na 200%

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6641
14.1.22 22:42

Taky mam dvojvajecny dvojcata, a pred nimi dve monotehotenstvi.
Na FB je skupina Dvojcata a jsou tam mamci, co maji dvojcata dvakrat :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7144
14.1.22 22:48

Já bych to neriskovala
/pokud nechceš s láskou a radostí 4 děti/
kolega měl dvojčata holka kluk, riskli třetí a co myslíš - ZAS :zed: bydlí v chlívě, kolem jim lítají kozy, děcka smrdí, mají jeden pokoj pro všechny 4, žijou fakt jak socky (ptž jeho žena je už asi 10 let jen doma, koupili ruinku, na jejíž opravu nemají, fakt tristní)
tak bych nežila ani za NIC
ale stejně tohle si musíte doma domluvit vy… :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4132
16.1.22 20:16
@Anonymní píše:
@Fofrník ano psychicky a fyzicky bez problému. Ale finančně… To už je bohužel jiná..

Tak to nelze než souhlasit. Něco málo bych o tom věděl. :D :D :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat