Fakt můžou mít všichni všechno?

Napsat příspěvek
Velikost písma:
53518
24.4.22 06:48

Úplně všichni asi ne, ale jak se k životu stavíš, dává hodně. Milionář je každý, kdo vlastní byt ve středu Čech.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
13256
24.4.22 07:04

Tak hlavně miliony štěstí nezajistí… Kolik milionářů je nešťastných… Možná nemají finanční problémy, ale automaticky to neznamená, že jsou šťastní. Člověk by měl být upřímný sám k sobě, jaké jsou jeho možnosti, jaké má cíle a jak moc je ochoten svým cílům obětovat (čas, úsilí aj.).
Každý může skoro všechno, když bude chtít a půjde si za svým. Ne všechno se daří hned a na poprvé. Štěstí musí člověk najít sám v sobě, nikdo jiný to za něj udělat nemůže. Důležité je si i uvědomovat ty drobnosti, které jsou pro nás samozřejmostí, ale pro jiného nedostižné.
Zapomněli jsme být pokorní a vděční. Fakt si myslím, že každý může cokoliv, aspoň v určité míře. Zdraví si sice nekoupíš, ale můžeš jít tomu naproti (zdravá strava, pravidelný pohyb, dobré vztahy, naplňující zaměstnání, absence kouření či tvrdého alkoholu, koníčky)… To samé třeba změna práce ( zvýšení si kvalifikace, ať už jazyky nebo práce s PC… možností je fůra…a ani to moc nestojí, jen to chce čas a dost úsilí).
Celkově ten přístup k životu je v hlavě. A čím dříve člověk na to přijde, tím rychleji ten šťastný život může mít a opravdu to není o penězích.
Důležité je i jakými lidmi se člověk obklopuje a taky jak moc je ochotný vystoupit ze své komfortní zóny. Prostě za vším stojí hromada práce na sobě.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Alriga
24.4.22 07:26
@Magical-eyes píše:
Tak hlavně miliony štěstí nezajistí… Kolik milionářů je nešťastných… Možná nemají finanční problémy, ale automaticky to neznamená, že jsou šťastní. Člověk by měl být upřímný sám k sobě, jaké jsou jeho možnosti, jaké má cíle a jak moc je ochoten svým cílům obětovat (čas, úsilí aj.).
Každý může skoro všechno, když bude chtít a půjde si za svým. Ne všechno se daří hned a na poprvé. Štěstí musí člověk najít sám v sobě, nikdo jiný to za něj udělat nemůže. Důležité je si i uvědomovat ty drobnosti, které jsou pro nás samozřejmostí, ale pro jiného nedostižné.
Zapomněli jsme být pokorní a vděční. Fakt si myslím, že každý může cokoliv, aspoň v určité míře. Zdraví si sice nekoupíš, ale můžeš jít tomu naproti (zdravá strava, pravidelný pohyb, dobré vztahy, naplňující zaměstnání, absence kouření či tvrdého alkoholu, koníčky)… To samé třeba změna práce ( zvýšení si kvalifikace, ať už jazyky nebo práce s PC… možností je fůra…a ani to moc nestojí, jen to chce čas a dost úsilí).
Celkově ten přístup k životu je v hlavě. A čím dříve člověk na to přijde, tím rychleji ten šťastný život může mít a opravdu to není o penězích.
Důležité je i jakými lidmi se člověk obklopuje a taky jak moc je ochotný vystoupit ze své komfortní zóny. Prostě za vším stojí hromada práce na sobě.
:potlesk: :potlesk:
Ještě bych s dovolením přidala jednu ( podle mě) důležitou věc : znám lidi, kteří se za svůj život nic „nenaučili“, lépe řečeno nepoučili se ze svých chybných kroků, nefungujících postupů. Snad by se to dalo označit jako „moudrost stáří“, nevím, ale je to velmi důležité. Prostě divat se kolem sebe, vnímat, poučit se a (jak už tu někdo psal) hned tak se z něčeho nepos..
  • Citovat
  • Upravit
2602
24.4.22 07:28

Ne, nemůžou mít všichni všechno. Už vidím, jak vysvětluju civilistům na Ukrajině, že si prostě špatně přáli :roll:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
845
24.4.22 07:39
@VitaminC píše:
Ne, nemaj vsichni stejnou startovni caru.

Nemyslím si, ze je to o startovní care ;-)..spis něco, s čím člověk v průběhu nepočítal (nemoc, podraz, cokoliv)..protože o startovní care to fakt není (manžel od 19 let po škole sirotek, majetek po rodičích nula, opravdova nula, musel hledat i bydlení-za svoje samozřejmě..vybudoval firmu, která bude pravděpodobně (pokud nenastane nějaký total lockdown, válka apod) i když bude v důchodu sedět na křesle a hrát si s vnoučaty..příjem cca 100tisic měsíčně (dá se tomu rikat milionář? nevim, kazdopadne máme všechno, co chceme)..myslim, ze o moc horsi “startovací” čáru mít nemohl..ale chtěl a šel si za tím..naopak znám příklad, kdy syn dostal ve 22 po škole (do te doby se mu nic moc nechtělo) rozbehnutou automycku, obří zisky, nic moc starosti kolem, spolehlivé zaměstnance..během roku z toho udelal kulnicku na drevo se zaměstnanci, co mu to položili (dosadil si tam své podobne line kamarády, kterým se nechtělo stejne, jako jemu)..bral to tak, ze když nebude tohle, bude něco jineho, taťka má peněz dost ne..boze o jeho startovací care by snil kdejaký mladý kluk..a? Nula nula nic..moc se mi nelibi to škatulkování typu “no jo já nic od rodičů nedostal, no my nemame takové štěstí apod..),ale to, ze když manžel začínal tak makal 6 dni v tydnu i 18h denně..to se ostatním nechtělo, ti přišli z hrozne placené práce po 8,5h a smáli se, ze manžel není doma, ze se tou praci nemá tak nechat “ničit”..když si po 13 letech už mohl dovolit sedět doma, když mu není dobre, když mají děti nějakou akci, vystoupení, když si třeba chceme vyjet na výlet nebo mají děti doktory, tak se na nej najednou dívají tak, ze “no jo no podnikatel, to my nemame takové štěstí..(pořad stejní lidé, jako ti, co se smáli, když dělal od nevidim do nevidim)..

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
12972
24.4.22 07:50

Ne, nemůžou všichni a všechno. Je to defakto propaganda, která má ujistit lidi, že každý si za svůj horší život může jen sám a zaslouží si ho.
Je to lež, ale poslouchá se to lépe, než že by bylo vhodné to trošku přeskupit.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
15995
24.4.22 07:51

Ne, nemuzou mit vsichni vsechno a byt „uspesni“ podle meritek zapadni spolecnosti. Kazdy ma jinou kombinaci vrozenych vlastnosti a vlivu prostredi a opravdu ne vse lze ovlivnit. Navod na „uspech“ ve smyslu tuny penez, rustu na kariernim zebricku atd univerzalni neni, ale jo, hodne lze ovlivnit nastavenim v hlave. A jak uz je uvedeno, pocit stesti je stejne o necem uplne jinem, tam si myslim, ze to asi bude dostupne kazdemu. Najdes spoustu pribehu, kdy lide, kteri z vnejsiho pohledu maji zivot uplne na ho*no jsou stastnejsi nez ti, co „maji vsechno.“ Vetsina teorii smeruje vice-mene k spise „vychodnim“ hodnotam - schopnosti byt vdecny za to, co clovek ma, mindfulness - tj schopnost zit v danem okamziku (cca) apod

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
13256
24.4.22 07:54
@Mediula píše:
Ne, nemůžou mít všichni všechno. Už vidím, jak vysvětluju civilistům na Ukrajině, že si prostě špatně přáli :roll:

Myslím, že je to s tím přáním si, špatně pochopeno… :think:
Věděli, co se tam děje už od roku 2014. V té zemi žili, moc se to tam neměnilo, byli tak zvyklí, někomu to i tak vyhovovalo, viz jejich politika, volby, korupce a celkově způsob žití a ke změně to moc nevedlo. Ale byli tam s tou situací smíření, neřešili. A to, že má někdo přání a pracuje na jejich splnění, přeci neznamená, že ho v životě nepotká nic špatného a tragického. Možná spíš naopak je ta cesta za snem víc problematická. To, co se děje na Ukrajině, je nesmírná tragédie, ale kolik lidí do 23.2.2022 napadalo přát si něco do té doby už tak samozřejmého jako je/byl mír… :think:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
12659
24.4.22 07:59
@holka_z_hor píše:
Můžou být všichni milionáři? Máme život vážně ve svých rukou? A co ti nemocní? Taky ho mají ve svých rukou? Vždyť je přece tolik okolností co vše ovlivňují…na které prostě člověk nemá vliv…moc to ovlivnit, změnit. :think: viz síla pozitivního myšlení a zákon přitažlivosti… :roll: :oops: Život není takhle jednoduchej…nebo jo? A jakej je pak návod?

Absolutne ne, kdyz se narodis se zlatou lzickou b puse tak je velka pravdepodobnost ze tak i budes zit. Kdyz vevyloucene lokalite tak bejspise take neprejdes svuj stin. Chovani cloveka utvari vice faktoru..genetika, osobnost a socialni prostredi z kteteho pochazis a te nasledne formuje..takze kdyz jsi z bohate, vzdelane rodiny tak muzes jit a jsi motivovana jit na Oxford..kdyz jsi ze stredni vrstvy a jsi chytra tak na Karlovku. Kdyz jsi z nevzdelane rodiny tak mozna ucnak a od tohoto se odviji dalsi.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
13256
24.4.22 08:03
@Sany80s píše:
Ne, nemůžou všichni a všechno. Je to defakto propaganda, která má ujistit lidi, že každý si za svůj horší život může jen sám a zaslouží si ho.
Je to lež, ale poslouchá se to lépe, než že by bylo vhodné to trošku přeskupit.

A opravdu všichni chtějí mít všechno? A to všechno znamená přesně co? Vždyť každý má jiný žebříček hodnot…pro někoho je práce u počítače v kanceláři práce snů, pro jiného mor. Někoho baví práce hlavou, jiný potřebuje práci rukama a vidět hmatatelné výsledky. Pro někoho je důležitý typ a značka auta, já řeším ať je bez poruchy a mám ráda červenou… Někdo sní o chatě, jiný by chtěl zámek ( nebo aspoň Hrad - na můj vkus je těch kandidátů na prezidenta víc než dost, ale výběr tedy mizerný)… takže už jen to obecné všechno, je dost problematické… Nikdo nepotřebuje přece všechno. Je to o té vlastní spokojenosti a vnitřním nastavení.
A je spousta lidí, kteří fňukají a pracovat nechtějí.
V životě jsem potkala hodně lidí s těžkým osudem, kteří se ale stále uměli radovat…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6794
24.4.22 08:05

@NicknackEK Snuska hov-en. Je rozdil byr sirotkem u nas a sirotkem napriklad v Rusku. U nas ma sirotek zajistenou peci mnohdy na vyssi urovni nez deti z rodin a neomezeny pristup ke vzdelani.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
24138
24.4.22 08:41

To je přece jasný. Když pořád nejsi dokonale šťastná a nežiješ v hojnosti, tak TY to děláš dobře a musíš si zaplatit další seminář!

Je to stejný jako s prodejem kouzel co zajití bohatství - cílovou skupinou jsou lidi spíš co nic nemají a šarlatán/člověk ve vyšší struktuře mlm/superkouč je obere o to poslední.

A pak je tu sebeklam privilegovaných neoliberláů, že všichni mají stejné šance jako měli oni (kteří je navíc často spíš promarnili než aby je opravdu využili).

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
101927
24.4.22 08:52
@TO_IT píše:
Z určitého hlediska mnohdy ale je. Nelogická rozhodnutí, rezignace, nesmyslné utrácení.. spousta patologických jevů, kde se dá říci, že s těmi lidmi něco špatně je. Ale nedá se tím říci, že jsou špatní.

Ano, špatní nejsou, ale casto je to o tom, ze si svou horší situaci vytvorili svymi rozhodnutimi a nikoliv tim, ze by za to mohl osud ci okoli nebo jak to nazveme.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
101927
24.4.22 08:55
@Kelsey píše:
Každý kdo má zdravé děti, tak je svým způsobem milionář. To ostatní si člověk získá pílí.
Ale zdraví vlastních dětí a celé rodiny je pouze ve hvězdách.

No, nikoliv pouze, v mnoha případech ho muzu ovlivnit i ja… Ne vždy, ne ve vsem, ale zas se netvarme, ze je to jen a vzdy na tech hvezdach.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2721
24.4.22 08:55

Zajímavé pojetí štěstí a spokojenosti a toho, jak mít všechno :nevim:. Tady se zase rozběhla diskuse, jak si skoro každý může s trochou úsilí pořídit chatu, firmu nebo znalost jazyků… Přitom prakticky každá diskuse o neštěstí nebo nespokojenosti tady na emiminu je přesně o třech věcech - o vztazích, o vztazích a zase o vztazích (rodiče/děti, partneři a rodina obecně - jejich nefunkčnost, patologie, ztráta nebo absence). Fakt mě to pokaždý údivu, kolik lidí řeší naprosté marginálie.

Jinak hon za trvalým „štěstím“ je nesmysl, pokud ho definujeme jako pocit blaženosti. To z podstaty věci vůbec nemůže existovat - taková emoce by byla příliš silná a organismus ji vyrovná (klidně třeba do úzkosti - já jsem tak šťastná, co když se něco stane a o své „štěstí“ přijdu?).

Životní spokojenost, naplnění, to ovšem ano, ale to opravdu vychází z toho, jak zapadneme mezi lidi. Jak dáváme a získáváme lásku, uznání, respekt, pozornost, podporu, obdiv - prostřednictvím toho, jací jsme, co umíme, čeho jsme dosáhli, a ano, v některých kruzích i prostřednictvím toho, co vlastníme.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky

Ikona - Lucie Machová

Mgr. Lucie Machová