Fyzická náročnost správného rodičovství

Anonymní
1.4.16 18:36

Fyzická náročnost správného rodičovství

Ahoj, anonymně proto, že mi přijde, že jsem divná a trochu se i stydím.
Nezvládám náročnost toho být správná máma, tím myslím po fyzické a následně z toho i psychické stránce. K miminku vstávat několikrát za noc, při kojení není vůbec žádná zastupitelnost… I když mám košík hned u postele, tak u sání nemohu spát, mám prý kojit na požádání a snažit se nedat dudlík, takže to je u malého dítěte prvních pár měsíců kdykoliv. Já potřebuji víc a kvalitněji spát! Dále taky mám hodně nosit, aby mě dítě stále cítilo, ono je spokojené při chůzi, ale já jsem hrozně unavená, chtěla bych si sednout-lehnout, ale měla bych plnit s láskou jeho potřeby?
Trochu na něj nahlížím jako na parazita, který je bezohledný, což je samozřejěm přirozené. Žádné miminko nezajímá, jak to potřebuje máma, že by mělo ohled. Když je dítě kojené (což je nejsprávnější), nemůže ho nikdo pohlídat vlastně ani na pár hodin, protože se kojí na požádání, interval nejde určit.
Mám z mládí po prodělané těžší nemoci únavový syndrom, moje denní spánková potřeba je cca 9-10 hodin - následkem nevyspání je velká podrážděnost, která nejde moc ovlivnit. Tělo chce spát a chce se zbavit důvodu, roč spát nejde. K tomu jsou samozřejmě i starší děti, které si chtějí hrát, potřebují naši pozornost a péči (úklid, vaření, vodění do školky…). Šly jste cestou správného rodičovství (kojení na požádání, snaha o udržení laktace, nošení v šátku, případně látkové pleny atd…) nebo jste v rámci svého pohodlí sáhly po tom, že dítěti nastavíte režim, případně mu nebudete vyhovovat v tom, co chce ono. Například, víte, že se Vám za chůze v šátku vždy uklidní, ale jste prostě unavené, chováte ho, ale ono chce být nošeno za chůze, ustoupíte v jeho zájmu, i když samy už padáte na hubu?
Možná píši zmateně, prostě mi jde o to, že to co hlásají kontaktkní rodiče je hrozně fyzicky náročné.

• Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

4499
1.4.16 18:44

Tak jestli máš potíže typu unavovy syndrom, tak se snaž, abys TY se nehroutila, protože pak by musel na tvé místo nastoupit někdo jiný…všeho s mírou, uzpůsobeno tvému zdravotnímu stavu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5477
1.4.16 18:46

Ale di ty :mrgreen: Tak si to člověk ulehčí a spí s dítětem v posteli. ;) Pak se skoro ani neprobereš, když kojíš a můžeš vesele chrupat dál.
Abych ulevila zádům, tak jsem přes den používala houpadlo, které houpá samo. Na procházky šátek, nebo kočárek, podle potřeby a dálky.
A hlavně to chce, zbavit se sobectví ;)

Příspěvek upraven 01.04.16 v 18:47

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Ty říkáš, že tohle je spravné rodičovství? Noo jak to jen říct…Jsi vedle jak ta jedle ;) měla bys být spokojená i ty a ne brát miminko jako bezohledneho parazita ;)
Spravná máma se nebere podle kojeni, šátkování a plen, kdo ti tohle nakukal?
Klidně odstrikej a dej flašku manželovi, miminko dej do kočárku / navaž šátek na někoho jiného a běž si lehnout ;)
A začni si uživat rodičovství, třebaže nebude „spravné“, tedy podle tve definice ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2439

Šla jsem cestou podle mě správného rodičovství, tj. dítě jsem nechala u sebe v posteli, abych nemusela vstávat, bylo na UM, takže v noci spalo, nenosila jsem - místo toho jsem vzala kočár a uhoupala jsem ho na procházce, kde jsem si trochu vyvětrala hlavu. Fyzického kontaktu jsme měli dost i tak, protože jsme právě spali ve společné posteli. Při dítěti jsem vystudovala dost náročné studium, takže to prostě muselo jít.

Co někdo hlásá, je mi ukradené, měla bys dát na sebe a ne na nějaká moudra. Takhle se akorát staneš otrokem dítěte, které se pak od tebe nehne.

Moje tříleté dítě je naprosto samostatné, umí si hrát samo, samo si uklízí věci do skříně, připraví si samo svačinu, umí si po sobě uklízet hračky i nádobí po jídle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.4.16 18:53

@adam75 To ze někdo jede KR fakt neznamená, že vychovává nesamostaného jedince - stejně jako neznamená že děti, které nebyly kojené a měly vlastní postel budou studený čumáci ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3031
1.4.16 19:00

Já nevím co řešíš, zřejmě máš ještě starší děti, jak píšeš, tak ty snad taky nějak vyrostly. Dělej to, co ti vyhovuje a nečti bláboly o správných, či nesprávných matkách.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24095
1.4.16 19:00

No a jak sis to mateřství představovala?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2439
1.4.16 19:04

@štěpánka11 každopádně mně se můj přístup osvědčil. Nevím, co je KR, v těchto zkratkách nejedu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13124
1.4.16 19:11

Holka neblázni. Pokud to nedáváš, tak kojení vzdej a přejdi na UM, to dostane mimino po 3 hodinách a může tě kdykoliv kdokoliv zastoupit. Pokud máš babičky, zapoj je. Ony budou šťastné a ty si budeš moct odpočinout (třeba i v noci). Přestaň číst a zamysli se, co vyhovuje tobě. Mimino potřebuje hlavně klidnou a šťastnu mámu, která se nehroutí. Vyhoď všechny rady a podívej se okolo sebe. Vidíš stovky lidí, kteří vyrostli v době, kdy nikdo neznal kojit na požádání, nošení, správné rodičovství a spoustu dalšího v čem jedou současné matky a všichni to ve zdraví přežili a až na několik lidí, u kterých to ale nebude pozůstatek odstrčení do jeslí nebo úzkost z toho, že je matka dala na hlídání babičce, jsou všichni naprosto normální a zdraví jedinci. Tak buď v klidu a udělej si to podle sebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.4.16 19:12

@adam75 to naprosto chápu, ale psala jsi, cituji: " Takhle se akorát staneš otrokem dítěte, které se pak od tebe nehne". Což je blbost ;)
A KR znamená kontaktní rodičovství :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2439
1.4.16 19:17

@štěpánka11 nemyslím si, že je to blbost. Ve svém okolí vidím takových dětí kamarádek dost a dost, třeba jedna známá se od čtyřleté holky nemůže hnout, dělá jí doslova sluhu (holka se neumí oblíct, chodit sama nebude a nechá se nosit, večeře se tam vaří natřikrát, než je jídlo konečně recht a milostslečna sní aspoň 3 lžíce), do toho má ještě mimino a to si vede podobně, je vyflusaná, tlustá, protivná… a není to jen jedna osoba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7272
1.4.16 19:22
@Anonymní píše:
Ahoj, anonymně proto, že mi přijde, že jsem divná a trochu se i stydím.
Nezvládám náročnost toho být správná máma, tím myslím po fyzické a následně z toho i psychické stránce. K miminku vstávat několikrát za noc, při kojení není vůbec žádná zastupitelnost… I když mám košík hned u postele, tak u sání nemohu spát, mám prý kojit na požádání a snažit se nedat dudlík, takže to je u malého dítěte prvních pár měsíců kdykoliv. Já potřebuji víc a kvalitněji spát! Dále taky mám hodně nosit, aby mě dítě stále cítilo, ono je spokojené při chůzi, ale já jsem hrozně unavená, chtěla bych si sednout-lehnout, ale měla bych plnit s láskou jeho potřeby?
Trochu na něj nahlížím jako na parazita, který je bezohledný, což je samozřejěm přirozené. Žádné miminko nezajímá, jak to potřebuje máma, že by mělo ohled. Když je dítě kojené (což je nejsprávnější), nemůže ho nikdo pohlídat vlastně ani na pár hodin, protože se kojí na požádání, interval nejde určit.
Mám z mládí po prodělané těžší nemoci únavový syndrom, moje denní spánková potřeba je cca 9-10 hodin - následkem nevyspání je velká podrážděnost, která nejde moc ovlivnit. Tělo chce spát a chce se zbavit důvodu, roč spát nejde. K tomu jsou samozřejmě i starší děti, které si chtějí hrát, potřebují naši pozornost a péči (úklid, vaření, vodění do školky…). Šly jste cestou správného rodičovství (kojení na požádání, snaha o udržení laktace, nošení v šátku, případně látkové pleny atd…) nebo jste v rámci svého pohodlí sáhly po tom, že dítěti nastavíte režim, případně mu nebudete vyhovovat v tom, co chce ono. Například, víte, že se Vám za chůze v šátku vždy uklidní, ale jste prostě unavené, chováte ho, ale ono chce být nošeno za chůze, ustoupíte v jeho zájmu, i když samy už padáte na hubu?
Možná píši zmateně, prostě mi jde o to, že to co hlásají kontaktkní rodiče je hrozně fyzicky náročné.

nastavila jsem dětem režim ne v rámci svého pohodlí, ale hlavně pro pohodlí a kvalitní vyspání se dětí(a tedy i nás rodičů),vozila jsem v kočárku, druhou víc nosila, spokojené byly obě, kojila jsem dva měsíce, nebylo by přáno, i když bych bývala ráda.

Dudlík jsem dávala, abych ho nemusela sama dělat svým dětem, prso je k jídlu, né na dudlání ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2439
1.4.16 19:22

@štěpánka11 jo a jedna známá dokonce vystrčila manžela z postele a nastěhovala si tam syna. Manžel spí v obýváku. Navíc synek prý má přirozeně nějak zvláštní spací cyklus, takže vstává v poledne a chodí spát o půlnoci, známá přes den vůbec nic nevyřídí, o nějakém setkávání s kamarádkama ani nemluvě, protože jejich děti mají režim normální. A dávat do školky ho prý nebude, protože by ráno nevstal… atd. atd. :-) je mu asi 2,5 roku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.4.16 19:23

@adam75 tak on je rozdíl mezi kontaktním rodičovstvím a rozmazlovanim :) opravdu to není to samé samé - můžeš jet KR a přitom mít naprosto samostatné dítě. To co popisuješ mi přijde spíš jako mega volna vychova :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama